A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak przenieść kontakty na nowy telefon?

2021/06/18
pani sprawdzajaca kontakty na nowym telefonie

Jak przenieść kontakty na nowy telefon?

Kupiłeś nowy telefon, jednak chciałbyś przenieść wszystkie aplikacje oraz kontaktu na nowy telefon. Sprawdź sposoby, które umożliwią Ci przeniesienie danych na nowe urządzenie.

Kupiłeś jeden z nowszych modeli telefonów? Sposób na przeniesienie kontaktów przez chmurę

Jeżeli wybrałeś jeden z najnowszych modeli Samsuna, Apple’a, Huaweia lub innego popularnego telefonu? To w dużej mierze masz problem z głowy! Popularne marki oferują przeniesienie danych na ich wewnętrzne chmury (np. iCloud w iPhone). Wystarczy, że zalogujesz się do specjalnego systemy danego producenta.

przenoszenie kontaktów na nowy telefon

Możesz skorzystać również z ogólnodostępnych i najbardziej popularnych chmur, takich jak Dropbox, Google Drive czy Microsoft OneDrive. Przenosisz kontakty na chmurę, logujesz się do niej na nowym urządzeniu, a następnie pobierasz dane z chmury. Dzięki tej metodzie zaoszczędzisz czas, ponieważ cały proces potrwa maksymalnie kilka minut.

Dotyczy to nie tylko telefonów prywatnych, ale również firmowych. Bezprzewodowy sposób przesyłania danych jest stuprocentowo bezpieczny. Pamiętaj tylko o tym, że przed przesyłaniem danych musisz naładować baterię w telefonie. Cały proces jest szybki, jednak wymaga sporych pokładów energii, więc jeżeli rozładuje Ci się telefon podczas kopiowania danych, utracisz część plików.

Poznaj ofertę lajt mobile

Jak przenieść numery krok po kroku dla Androida i systemu iOS

Do bezprzewodowego przenoszenia kontaktów z telefonu na telefon za pomocą chmury, potrzebujesz dostępu do Internetu. Zanim przystąpisz do kopiowania danych, sprawdź, czy masz odpowiednią ilość miejsca na chmurze. Jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli nie masz wystarczająco miejsca, nie przekopiujesz wszystkich danych. Nie musisz usuwać innych plików z dysku, wystarczy dokupić dodatkowe miejsce na dysku.

Krok 1. Sprawdź poziom naładowania swojej baterii, jeśli jest wystarczająco duża (70-100%), sprawdź, czy masz utworzoną kopię zapasową (backup). Nie masz kopii zapasowej? Utwórz ją. Następnie sprawdź, czy jesteś podłączony do Wi-Fi lub sieci komórkowej.

wiadomosci i kontakty whatsapp

Krok 2. Zaloguj się do dysku (chmury) – wpisz login i hasło. Po zalogowaniu się, Twoje dane zachowane w kopii zapasowej, powinny automatycznie przenieść się na nowy smartfon. Pamiętaj, że jest to kopia, także te dane zostaną również na Twoim starym smartfonie.

Krok 3. Przejrzyj skopiowane dane i upewnij się, że wszystko zostało przeniesione. Jeśli coś poszło nie tak, wykonaj powyższe czynności jeszcze raz.

Chcesz mieć pewność, że Twój internet w telefonie Cię nie zawiedzie, a do tego będziesz mieć nielimitowane rozmowy i SMS-y? Wejdź na stronę lajt mobile i wybierz ofertę Numer 1!

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc