A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak rozwiązać umowę z obecnym Operatorem?

2021/04/30
okresy wypowiedzenia

Jak rozwiązać umowę z obecnym Operatorem?

Chciałbyś zmienić Operatora, ponieważ znalazłeś ciekawszą ofertę? Jesteś od lat w jednej sieci, a większość promocji dotyczy nowych Klientów? Rozważ zmianę sieci komórkowej i wybierz taką, która dba o wszystkich swoich Klientów. Z przenoszeniem się do innej sieci wiąże się wiele obaw – nie chciałbyś zmieniać numeru telefonu i boisz się kar związanych z zerwaniem umowy. Nie taki diabeł straszny, jak go malują! W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane ze zmianą sieci komórkowej.

 

Sprawdź, kiedy kończy Ci się umowa

Pewnie zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na zmianę umowy. Dlatego po pierwsze sprawdź, kiedy kończy Ci się umowa. Jeżeli ten termin się zbliża, możesz zacząć szukać ofert, które Cię interesują i po prostu nie przedłużyć umowy. Może zdarzyć się taka sytuacja, że w chwili rezygnacji, Twój Operator zaproponuje Ci ciekawe warunki i nie będziesz chciał zmieniać sieci.

wzór wypowiedzenia umowy

Jeśli do końca Twojej umowy jest daleko, a nie jesteś zadowolony z usług i chcesz się przenieść, koniecznie sprawdź w umowie, jakie konsekwencje wiążą się z przedwczesnym zerwaniem umowy. Możesz również zadzwonić na infolinię, a konsultanci wyjaśnią Ci, jak przebiegnie cały proces. Kara może być niewielką kwotą, więc bez problemu będziesz mógł zrezygnować. Jednak trzeba być przygotowanym na to, że kara może być na tyle wygórowaną kwotą, że mimo wszystko lepiej będzie poczekać do końca trwania umowy.

 

Poszukaj odpowiedniej oferty dla siebie

Wybór odpowiedniej oferty jest niezwykle ważny i wszystko zależy od Twoich potrzeb. Po pierwsze, zdecyduj, czy chcesz telefon na kartę, czy na abonament. W ofertach na kartę możesz wykupić pakiety np. internetu mobilnego, jednak musisz pamiętać o regularnych doładowaniach. W abonamencie płacisz stałą kwotę, internet zazwyczaj jest już w cenie. Sprawdź oferty na kartę i na abonament w lajt mobile.

wypowiedzenie umowy

Jak przenieść numer do innej sieci?

Przy zmianie sieci komórkowej możesz wybrać nowy numer lub przenieść swój stary. W lajt mobile przeniesienie numeru to tylko 5 prostych kroków.

Krok 1: Wybierz ofertę i wypełnij formularz.
Krok 2: Potwierdź numer telefonu (otrzymasz kod weryfikacyjny na numer, który chcesz przenieść).
Krok 3: Potwierdź swoją tożsamość poprzez wykonanie przelewu w kwocie 1,00 zł (symboliczna złotówka przeznaczona jest na cele charytatywne).
Krok 4: Zaakceptuj umowę (otrzymasz ją na adres e-mail).
Krok 5: Odbierz kartę SIM (wyślemy ją do Ciebie kurierem).

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz artykule „Jak bez wychodzenia z domu przenieść numer i obniżyć abonament?”.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc