A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Korzystaj z sieci 5G

2021/06/02
internet nowej generacji 5G

Korzystaj z sieci 5G

Od kilku miesięcy ciągle mówi się o dostępności 5G w Polsce. Czy każdy może skorzystać z piątej generacji sieci komórkowej? Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz poniżej.

Czym jest 5G?

5G to sieć komórkowa piątej generacji, która ma zastąpić technologię mobilną 4G. Oznacza to, że najnowsza generacja sieci komórkowej ma być szybsza i niezawodna. Dotyczy to zwiększenia prędkości transferu (pobieranie do 20Gb/s, a wysyłanie do 10Gb/, czyli dziesięciokrotnie szybsze pobieranie), zminimalizowane opóźnienia (maksymalne opóźnienie ma wynosić 4ms), niezawodność i utrzymywanie dobrego połączenia podczas przemieszczania się z prędkością nawet do 500km/h. Dzięki temu nie będą zacinać Ci się rozmowy wideo, a jakość dźwięku i obrazu będzie świetna.

5G a karty SIM

Jedziesz w pociągu i nie masz zasięgu? Z internetem LTE 5G nie będzie tego problemu! Jesteś na koncercie i chcesz wrzucić filmik na swój profil w mediach społecznościowych? Zazwyczaj jest mała szansa, abyś przesłał film, ponieważ wokół Ciebie jest za dużo ludzi. Z 5G to się zmienia, ponieważ twórcy nowej technologii zadbali o to, aby 5G obsługiwało nawet milion urządzeń na 1 kilometr kwadratowy! Taką właśnie specyfikację 5G opublikował Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny.

Czy każdy może korzystać z 5G?

Odpowiedź brzmi: tak. Jednak trzeba spełnić pewne warunki. Przede wszystkim, Twój smartfon musi mieć wbudowany modem, który obsługuje technologię 5G. Po zakupie telefonu musisz wymienić kartę SIM, która będzie uwzględniać 5G. Upewnij się, że Twój operator oferuje usługę 5G. W lajt mobile możesz korzystać z technologii 5G, ponieważ naszym partnerem technologicznym jest sieć Plus. Oto lista przykładowych telefonów, które obsługują 5G:

Poznaj ofertę lajt mobile

· Apple iPhone 12
· Apple iPhone 12 mini
· Apple iPhone 12 Pro
· Apple iPhone 12 Pro Max
· LG V60 ThinQ 5G
· LG VELVET 5G
· Motorola Moto Edge 5G
· Motorola Moto G 5G Plus
· Nokia 8.3 5G
· OnePlus Nord N10 5G
· Oppo Reno4 Pro 5G
· Oppo Reno4 Z 5G
· Oppo Reno5 5G
· Samsung Fold2 5G
· Samsung Galaxy A32 5G
· Samsung Galaxy A42 5G
· Samsung Galaxy A52 5G
· Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G
· Samsung Galaxy Note20 5G
· Samsung Galaxy S20 Ultra 5G
· Samsung Galaxy S20+ 5G
· Samsung Galaxy S21 5G
· Samsung Galaxy S21+ 5G
· Samsung Galaxy S21 Ultra 5G
· Samsung Z Flip 5G
· Xiaomi Mi 10 5G
· Xiaomi Mi 10T 5G
· Xiaomi Mi 10T lite 5G
· Xiaomi Mi 10T Pro 5G
· Xiaomi Mi 11 5G
· Xiaomi Redmi Note 9T 5G

sieć 5G w Plesce

Czym 5G różni się od 3G i 4G?

5G wyróżnia się na tle swoich poprzedników, czyli 4G i 3G. Choć 4G jeszcze przez długi czas będzie nam towarzyszyć, ponieważ wprowadzenie nowej generacji jest procesem – wszyscy muszą mieć telefony obsługujące 5G. Jednak 3G to już przeszłość, przesyłanie danych jest tak wolne, że polscy operatorzy powoli rezygnują z korzystania z trzeciej generacji sieci komórkowej.

Masz odpowiedni smartfon i chcesz korzystać z taniego internetu mobilnego 5G? Wejdź na stronę lajt mobile i wybierz najlepszą dla siebie ofertę. Sprawdź, jak przenieść numer online do lajt mobile!

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc