A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Lepiej kupić telefon w abonamencie czy osobno? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości

2021/06/22
telefony w salonie

Lepiej kupić telefon w abonamencie czy osobno? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości

Jest to dylemat wielu osób, które chcą zmienić telefon na nowy. Sprawdź, dlaczego nie warto kupować oferty abonamentu z telefonem.

Dlaczego kupowanie telefonu w abonamencie się nie opłaca

Odpowiedź jest prosta – jeśli zdecydujesz się na zakup telefonu w abonamencie, słono przepłacisz. Najbardziej kusząca jest niska cena telefonu, jednak pamiętaj, że na start płacisz niższą kwotę, a pozostałą część spłacasz w ratach. Bardzo często są to wysokoprocentowe raty, choć Klienci wybierają telefony w abonamencie, ponieważ jest to wygodne – wszystko załatwiasz w jednym miejscu i nie marnujesz czasu na szukanie nowego telefonu.

kobieta rozmawiajaca przez telefon

Jednak to, że możesz przepłacić telefon o kilkaset złotych, jest warte przejścia się do sklepu z elektroniką i kupienia smartfonu nie w swojej sieci. W takim sklepie możesz kupić telefon na raty z niskim lub zerowym oprocentowaniem, u operatora jest to niemożliwe.

Długie umowy

Umowy u popularnych operatorów zazwyczaj są długie, szczególnie jeśli wybierasz opcję abonament plus telefon. Im dłuższy termin umowy, tym pozornie niższa kwota abonamentu. Dlaczego pozornie? Ponieważ oprocentowanie rat za telefon jest naprawdę wysokie. Wybierasz ofertę na 36 miesięcy, a wcześniejsze zerwanie jej wiąże się z karami.

Poznaj ofertę lajt mobile

Jak często zmieniać smartfona?

Na rynku co chwilę pojawiają się nowe smartfony, więc kusi nas zmiana telefonu na lepszy. Każdy nowszy model wyróżnia się lepszym aparatem, długo trzymającą baterią czy po prostu ładnym, nowoczesnym wyglądem. Średnia „długości życia” smartfona wynosi dwa lata. Oczywiście wszystko zależy od modelu i marki, jednak bierzemy pod uwagę średnią półkę cenową.

Co dzieje się po dwóch latach? Nasz telefon zwalnia, bateria nie trzyma, więc trzeba ją wymienić. Dodatkowo po około 2 latach smartfony przestają być wspierane aktualizacjami systemu operacyjnego (poza marką Apple). Smartfony nie są niezniszczalne, dlatego jeżeli regularnie nie nosisz etui, to po dwóch latach telefon nosi mocne ślady użytkowania.

dziewczyna analizujaca wybor telefonu

Kusząca oferta pozostania w swojej sieci komórkowej. A może warto zmienić sieć?

Kończy Ci się umowa, więc Twój operator wydzwania do Ciebie z rewelacyjnymi ofertami, na które musisz szybko się decydować, bo jak nie weźmiesz ich jak najszybciej, to przepadną. Niestety takich trików używają operatorzy, aby zatrzymać Cię u siebie. Niska cena telefonu? Tak jak pisaliśmy – nie daj się złapać, ponieważ możesz na tym tylko stracić.

Sprawdź oferty wirtualnych operatorów, sam poszukaj informacji, porównaj oferty i zadecyduj o tym, z której sieci komórkowej chcesz skorzystać. Wejdź na lajt mobile i wybierz ofertę dla siebie!

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.