A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Nie możesz wysyłać SMS-ów? Sprawdź, co zrobić

2021/04/16
doladowania orange

Nie możesz wysyłać SMS-ów? Sprawdź, co zrobić

Chcesz wysłać SMS-a, jednak napotykasz problem? Nie da wysłać się SMS-a, choć na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku? Problemów może być wiele, jednak wystarczy odpowiednia diagnoza. Po pierwsze sprawdź stan konta oraz pakietów. Być może nie masz już pieniędzy, a pakiet właśnie się skończył i nie jest już aktywny. Jeżeli masz nadal aktywny pakiet, a na koncie znajdują się środki, to przyczyna leży gdzieś indziej. Poniżej znajdziesz odpowiedzi, jak poradzić sobie z tą przeszkodą.

 

Problemy z zasięgiem

Po pierwsze sprawdź, czy nie masz problemów z zasięgiem. Spójrz na ikonkę w prawym lub lewym górnym rogu (strona zależy od modelu telefonu), która wskazuje na siłę sygnału. Jeżeli nie ma sygnału, musisz uzbroić się w cierpliwość i wysłać wiadomość później, w innym miejscu.

doładowania

Takie problemy mogą pojawiać się podczas podróży samochodem lub pociągiem, dlatego wystarczy chwilę poczekać i spróbować jeszcze raz. Jeżeli masz numer w lajt mobile, korzystasz z zasięgu sieci Plus, który jest w czołówce najlepszych i najbardziej niezawodnych zasięgów w Polsce.

 

Uważaj na numery zagraniczne

Jeżeli nie możesz wysłać SMS-a i wiesz, że chcesz skontaktować się z kimś, kto ma numer zagraniczny, wystarczy, że doładujesz konto. SMS-y na numery zagraniczne są drogie, ceny poza Unią Europejską potrafią być zawrotne. Dlatego, jeżeli często kontaktujesz się z kimś z zagranicy, warto sprawdzić oferty różnych sieci komórkowych i wybrać odpowiedni pakiet lub abonament. Ciekawe oferty znajdziesz na lajt mobile.

 

SMS-y Premium

SMS-y Premium, czyli wiadomości, które wysyłamy, aby wziąć udział w loterii lub zgłosić się do jakiegoś konkursu. Zdarza się, że zapominamy, iż żaden pakiet nie obejmuje SMS-ów Premium. Dlatego funkcja wysyłania takich wiadomości jest często automatycznie zablokowana – te SMS-y są niezwykle drogie.

blokowanie polaczen i sms

Zazwyczaj wysłanie jednego SMS-a nie wystarczy. Wiele loterii oferuje „zwiększenie szans” z każdym kolejnym wysłanym SMS-em. Jeżeli funkcja wysyłania SMS-ów na krótkie numery jest zablokowana i wystarczy wejść w ustawienia i je zmienić. Pamiętaj jednak, że SMS-y Premium mogą narazić Cię na wysokie koszty, więc zawsze podchodź z rozsądkiem do wysyłania takich wiadomości.

 

Problem z kartą SIM

Jeżeli powyższe rozwiązania nie pasują do Twojego problemu, możesz mieć problemy z kartą SIM. Pierwsza rzecz, jaką powinieneś zrobić to po prostu wyciągnięcie SIM, delikatne oczyszczenie karty i włożenie jej na miejsce. Jeśli wydaje Ci się, że karta wygląda na starą i zużytą, skontaktuj się ze swoim Operatorem, który prześle Ci nową kartę (z zachowaniem obecnego numeru telefonu).

Próbowałeś już wszystkiego i nadal nie możesz wysyłać SMS-ów? Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta swojej sieci komórkowej. W lajt mobile możesz skontaktować się z BOK-iem telefonicznie, poprzez maila lub wypełniając formularz w Panelu Klienta. Masz numer w innej sieci? Przenieś numer do lajt mobile i dołącz do sieci najlepszych połączeń!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc