A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Po co są kody USSD i dlaczego warto z nich korzystać?

2021/06/04
wpisywanie krótkiego kodu

Po co są kody USSD i dlaczego warto z nich korzystać?

Masz problem techniczny, jednak nie masz czasu dzwonić na infolinię lub czekać na odpowiedź do wiadomości, którą wysłałeś w formularzu kontaktowym? To nie problem, ponieważ dzięki kodom USSD nie musisz z nikim nawiązywać kontaktu, poradzisz sobie nawet ze sprawami takimi jak konfiguracja internetu i MMS-ów! Sprawdź, czym dokładnie są kody USSD i jak z nich korzystać!

Czym są kody USSD?

USSD to skrót od angielskiego wyrażenia Unstructed Supplementary Service Data, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza Nieustrukturyzowane Dodatkowe Dane Serwisowe. Nazwa jest długa i często nic nie mówi użytkownikom, dlatego w języku polskim najczęściej kody USSD nazywane są krótkimi kodami lub szybkimi kodami.

zalety używanie kodów ussd

Dzięki kodom możemy wydać pewne dyspozycje z poziomu telefonu, bez angażowania Biura Obsługi Klienta. Działanie odbywa się szybko, ponieważ odbywa się automatycznie. Kod USSD składa się z liczby lub wielu liczb, które znajdują się między gwiazdką (*), a hasztagiem (#), np. *136*11*18# (ten przykładowy kod może aktywować Ci pakiet internetu mobilnego 20 GB w sieci komórkowej lajt mobile).

Po co korzystać z krótkich kodów?

Kody USSD są bardzo proste w użyciu, a możesz dzięki nim m.in. doładować pakiet internetu mobilnego, włączyć/wyłączyć pocztę głosową, doładować konto (w telefonach na kartę), sprawdzić stan konta (również w telefonach na kartę), sprawdzić datę ważności usług (np. ważność Twoich pakietów), zablokować wiadomości premium. Kody USSD w lajt mobile znajdziesz w zakładce kody USSD.

czy dzwonić na kody ussd

Jak używać kodów USSD?

Żeby wprowadzić kod USSD nie potrzebujesz żadnych dodatkowych aplikacji ani nie musisz nigdzie się logować. Wpisz odpowiedni ciąg znaków, a następnie potwierdź przyciskiem nawiązania połączenia (w wielu telefonach jest to zielona słuchawka). Po wybraniu przycisku nawiązania połączenia automatycznie otrzymasz informację zwrotną, np. ile pieniędzy masz na koncie lub ile GB internetu zostało w Twoim pakiecie. Proste? Pewnie, że tak! Nie musisz „wisieć” na infolinii, wystarczy minuta, aby otrzymać pożądane informacje. Więcej informacji na temat krótkich kodów znajdziesz w FAQ lajt mobile.

Kody USSD to naprawdę szybkie i proste uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Nie trzeba być biegłym w technologii, aby poradzić sobie z wpisaniem kodu USSD, sprawdź sam! Więcej informacji na temat krótkich kodów znajdziesz w artykule “Kody USSD – czym są i jak z nich korzystać?”.

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc