A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Twój smartfon zbyt szybko się rozładowuje? Sprawdź, co możesz zrobić, aby mieć stale wysoki poziom baterii

2021/06/15
telefon podłączony do power banka

Twój smartfon zbyt szybko się rozładowuje? Sprawdź, co możesz zrobić, aby mieć stale wysoki poziom baterii

Masz dość ciągle rozładowanej baterii? Potrzebujesz pilnie zadzwonić lub dotrzeć do celu z GPS-em, ale bateria się rozładowuje i zaczynasz się stresować, że telefon „padnie”? Skoro czytasz ten artykuł, to pewnie znalazłeś się w takiej sytuacji, dlatego podpowiemy Ci, jak sobie z tym poradzić!

Aplikacje w tle – wyłącz je!

Nawet jeżeli wyszedłeś z jakieś aplikacji, mogłeś jej nie wyłączyć. Upewnij się, że została ona wyłączona, ponieważ wszystko, co działa w tle, „zjada” Twoją baterię, mimo że nie używasz tej apki lub gry. Zdarza się, że musisz korzystać z kilku aplikacji jednocześnie, np. gdy kupujesz coś przez Internet – musisz być na stronie sklepu oraz w aplikacji bankowej, żeby podać kod BLIK.

smartfon ladowany z przenosnego banku

Przeklejasz kod i znów wracasz do banku, aby potwierdzić transakcję. Po wykonaniu operacji, często zapominamy o tym, że nie wyłączyliśmy ani strony internetowej, ani banku. Wystarczy odrobina dyscypliny na początku, a zobaczysz, jak szybko wejdzie Ci to w krew. Z wszystkich aplikacji uruchomionych w tle, największymi „pożeraczami” baterii są gry mobilne, aplikacje do oglądania wideo (np. różne platformy typu Player, Netflix), włączona transmisja danych, Bluetooth, lub GPS. Wyłączaj je za każdym razem, a od razu zobaczysz, że bateria nie rozładowuje się tak szybko.

Zwróć uwagę na prawidłowe ładowanie się telefonu

Choć jeszcze kilka lat temu telefony ładowały się bardzo wolno i w celu uzyskania 100% pełnej baterii, podłączaliśmy je na całą noc, to obecnie jest to jeden z największych błędów. Współczesne baterie są litowo-jonowe, więc nie muszą być naładowane w 100%.

Poznaj ofertę lajt mobile

Ten typ baterii źle znosi ciągłe doładowania do 100%! Utarło się, że nie wolno podłączać telefonu do ładowarki kilka razy dziennie. Obecnie wiemy, że to, ile razy podłączasz ładowarkę, nie ma żadnego znaczenia – to działanie nie wpływa na długość życia baterii.

Aby zadbać o swoją baterię pamiętaj o jednej zasadzie: pilnuj, żeby poziom naładowania baterii nie był niższy niż 40% i jednocześnie nie był wyższy 90%. Oczywiście wszystko zależy od modelu telefonu, są takie, które rozładowują się szybciej i takie, które robią to wolniej. Jeżeli jednak Twój telefon nie należy do tych z silną baterią, zastosuj się do naszych porad, a szybko zobaczysz różnicę.

niski i wysoki poziom baterii

Wyposaż się w power bank

Power bank jest przenośną ładowarką dla urządzeń mobilnych. Jego gabaryty są niewielkie, dlatego możesz mieć go zawsze ze sobą. Power bank podłączasz do telefonu, działa tak samo jak zwykła ładowarka. Nie musi być on jednak podłączony do prądu, power bank ładujesz wcześniej. Miej go zawsze ze sobą, a z pewnością będziesz mieć pełną baterię.

Chcesz być w stałym kontakcie ze światem? Sprawdź ofertę internetu mobilnego w lajt mobile! W lajcie się opłaca!

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc