A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Masz dość niechcianych połączeń?
Sprawdź jak zablokować numer telefonu

2021/03/30
blokowanie numeru

Masz dość niechcianych połączeń?
Sprawdź jak zablokować numer telefonu

Wiele osób spotyka się na co dzień z niechcianymi połączeniami. Naprzykrzający się telemarketerzy, którzy dzwonią z propozycjami pożyczki lub zaproszeniem na pokaz jakiegoś sprzętu nierzadko psują nam humor. A może spotykasz się z żartownisiem, którego masz dość? Sprawdź co zrobić, aby rozprawić się z rozpraszającymi, niechcianymi połączeniami przychodzącymi.

 

Co to znaczy, że chcemy kogoś zablokować?

Nie wszyscy wiedzą, że można w prosty sposób dać sobie radę z natrętnymi telefonami. Blokowanie numerów jest naprawdę łatwe i nie tylko pozbędziesz się natarczywych połączeń, ale również ochronisz swoich bliskich. Dotyczy to głównie starszych osób, które nie zawsze są biegłe w obsłudze telefonów.

Członkowie rodziny powinni pomóc seniorom, gdyż starsi ludzie są ufni wobec innych i nieświadomie mogą wyrazić zgodę na np. podpisanie jakiejś umowy, zamówienie sprzętu do gotowania, a to wszystko wiąże się z ogromnymi kosztami. Oszuści potrafią podstępnie zmanipulować człowieka, obiecują różne rzeczy, a w rzeczywistości wyłącznie wyłudzają pieniądze. Najlepszym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest zablokowanie czyjegoś numeru.

jak ukryć numer

 

Blokowanie numeru na Androidzie – krok po kroku

Odrzucanie połączeń jest jedną z metod “walki” z połączeniami, jednak jest to drażniące i wytrąca Cię z codziennych zadań. W systemie Android możesz bez problemu zablokować dany numer. Nie musisz go zapisywać, co ułatwia cały proces.

1. Otwórz listę ostatnich połączeń.
2. Kliknij w niechciany numer.
3. Kliknij Więcej.
4. Na ekranie wyświetli Ci się pasek z opcjami: wybierz kontakt, udostępnij kontakt, blokowanie/odblokowywanie numeru.
5. Wybierz blokowanie/odblokowywanie numeru.
6. Pojawią Ci się opcje: blokowanie połączeń oraz blokowanie wiadomości.
7. Wybierz jedną z opcji lub dwie równocześnie.
8. Gotowe!

 

Jak zablokować numer na telefonach marki Apple?

Producent iPhone’ów również zadbał o to, aby użytkownicy mogli bez problemów zablokować wybrane numery bez użycia jakichkolwiek aplikacji. Posiadacze telefonu Apple’a mają jeszcze łatwiej, gdyż wszystkie iPhone’y mają systemową funkcję blokowanie połączeń. Oto krótka instrukcja:

1. Odszukaj na liście ostatnich połączeń niechciany numer.
2. Wybierz zakładkę “Zablokuj numer”.
3. Gotowe!

Pamiętaj, że ta funkcja dotyczy również wiadomości oraz połączeń “Face Time’a”.

jak zablokować numer

 

Aplikacje do blokowania numerów

Jeżeli z różnych powodów nie uda Ci się zablokować numeru według powyższych instrukcji, nie poddawaj się, gdyż są inne rozwiązania! Oto kilka aplikacji, które umożliwią Ci blokowanie numerów. Aplikacje dla systemu Android, które znajdziesz w skelpe Google Play:

Blokada połączeń, to apka, dzięki której niechciane połączenia będą automatycznie odrzucane. Dodaj wybrane numery do czarnej listy, a będziesz mieć problem z głowy. Atutem Blokady połączeń jest to, iż nie zużywa wiele pamięci oraz zasobów procesora.

Call Blocker wyróżnia się tym, iż możesz zablokować również połączenia wychodzące, co przydaje się w telefonach dzieci, starszych osób lub niepełnosprawnych. Możesz stworzyć “białą listę” z wybranymi numerami oraz harmonogram na np. czasowe blokowanie połączeń.

Call Control podobnie jak poprzednie aplikacje, blokuje niechciane połączenia, wiadomości tekstowe oraz spam. W tej aplikacji możesz zablokować konkretny numer lub numer kierunkowy. Oszuści najczęściej wybierają “egzotyczne” numery kierunkowe, które na pierwszy rzut oka mogą przypominać polskie numery kierunkowe.

blokowanie połączeń i sms

Call Blocker – Calls Blacklist & True Caller ID pomoże Ci rozprawić się z niechcianymi połączeniami oraz umożliwi identyfikację dzwoniącego. Ten program przyda się osobom, które muszą skupić się na jakimś zajęciu w danym momencie, ponieważ można zaplanować okresy, w których nie możesz lub nie chcesz odbierać połączeń, np. podczas spotkań, wykładów, ważnych wydarzeń lub w nocy.

Jak widzisz pozbycie się natrętnych osób wcale nie jest trudne! Możesz wybrać funkcje systemowe lub skorzystać z aplikacji, które mają o wiele więcej funkcji niż “zwykłe” blokowanie połączeń na Androidzie lub systemie iOs. Kilka prostych kroków pozwoli Ci uwolnić się od natarczywych telefonów i spędzać wolny czas bez stresu, na lajcie.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc