A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Wysyłanie wiadomości MMS – jak odbierać i wysyłać? Instrukcja

2021/05/07
konfiguracji

Wysyłanie wiadomości MMS – jak odbierać i wysyłać? Instrukcja

Obecnie większość osób posiada smartfony, dlatego wysyłanie MMS-ów jest bardzo powszechne. Chcesz przesłać znajomym zdjęcia z wakacji, jednak pojawia się błąd lub wiadomość multimedialna nie dociera do odbiorcy. Dlaczego tak się dzieje? Czy można temu zaradzić? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu.

Co to są MMS-y?

MMS to inaczej Multimedia Messaging Service, czyli funkcja w telefonie, dzięki której możemy przesyłać wiadomości multimedialne, m.in. zdjęcia, obrazki, gify czy filmy. Aby odczytać MMS-a wystarczy wejść do skrzynki odbiorczej, czyli tam, gdzie sprawdzasz wiadomości SMS. Otwierasz wiadomość i pojawia Ci się zdjęcie/obrazek.

konfiguracja

Dlaczego należy aktywować MMS-y?

Kiedy otwierasz wiadomość, a nic się nie wyświetla, zostajesz odesłany do przeglądarki lub pojawi Ci się komunikat „zawartość jest niedostępna”, to prawdopodobnie masz nieskonfigurowane MMS-y. Konfiguracja MMS-ów jest o tyle uciążliwa, że każdy system operacyjny (czyli Android, iOS, Xiaomi) może mieć inną ścieżkę konfiguracji. Dodatkowo u każdego operatora sieci komórkowej konfiguracja może wyglądać inaczej. Poniżej dowiesz się, jak aktywować MMS-y w lajt mobile.

Jak aktywować MMS-y w lajt mobile?

Automatyczna konfiguracja MMS-ów w lajt mobile

Automatyczna konfiguracja jest bardzo prosta. Wystarczy wysłać darmowego SMS-a na numer 8090. W treści wpisz „MMS”. Po wysłaniu SMS-a w odpowiedzi zwrotnej otrzymasz kod PIN. Aby aktywować MMS-y wpisz PIN, który otrzymałeś SMS-em.

Ręczna konfiguracja ręczna w lajt mobile – Android

Ręczna konfiguracja nie jest skomplikowana. Postępuj według instrukcji, a na pewno sobie z nią poradzisz. Oto film instruktażowy, w którym krok po kroku dowiesz się, jak aktywować MMS-y na Androidzie w lajt mobile: https://www.youtube.com/watch?v=ow3Vy-2MNlE.

konfiguracja telefonu

Ręczna konfiguracja ręczna w lajt mobile – iOS

Jeśli chodzi o system iOS, również przygotowaliśmy film instruktażowy, który pomoże Ci skonfigurować MMS-y: https://www.youtube.com/watch?v=oA3uNUiSJxA.

Ręczna konfiguracja ręczna w lajt mobile – Microsoft oraz Android (Xiaomi)

Posiadasz telefon z systemem Microsoft lub Android (Xiaomi)? Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące konfiguracji MMS-ów: https://lajtmobile.pl/automatyczna-konfiguracja-internetu-i-uslugi-mms/.

MMS-y wciąż nie działają

Zrobiłeś wszystko według instrukcji, a MMS-y wciąż nie działają? Przeczytaj artykuł o niedziałających MMS-ach. Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta lajt mobile.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.