A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Abonament w biznesie

2020/01/16
abonament dla firm lajt mobile

Abonament w biznesie

Telefon komórkowy w firmie to podstawa. Każdy przedsiębiorca z niego korzysta, a często też inni pracownicy. To wymaga zapewnienia sobie i innym członkom zespołu komfortu prowadzenia rozmów biznesowych. Korzystanie z prywatnego telefonu może nie tylko skutkować większymi opłatami, ale też jest związane z wieloma niedogodnościami.

Telefon firmowy odbierasz tylko w godzinach pracy, w pozostałe może być on wyłączony. Prywatny masz zawsze przy sobie, na pewno się z nim rzadko rozstajesz, a częste telefony nie należą do pozytywnych doświadczeń. Dlatego też abonament w biznesie będzie najlepszym rozwiązaniem, tym bardziej, że im więcej telefonów, tym atrakcyjniejsza oferta.

Ilu operatorów, tyle ofert abonamentów dla firm. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, przeanalizuj i porównaj wszystkie propozycje dostępne na rynku. Warto to zrobić, ponieważ możesz w ten sposób dużo zaoszczędzić, szczególnie jeżeli masz dużo telefonów firmowych, z których korzystają Twoi pracownicy.

Poznaj ofertę lajt mobile

Nielimitowane rozmowy to konieczność
Częste i długie rozmowy biznesowe, umawianie spotkań, uzgadnianie szczegółów, odpowiedzi na mniej i bardziej znaczące pytania… Kiedy przeanalizujemy wszystkie rozmowy, jakie przeprowadziliśmy w ciągu miesiąca, dostrzeżemy, że była ich pokaźna ilość. Wyobraź sobie, że masz ograniczenia i za darmo możesz w miesiącu rozmawiać tylko przez 30 lub 40 minut.

To limit, który bez trudu przekroczysz. Wciąż kontrolujesz stan swojego konta, co często przekłada się na jakość i efektywność rozmowy biznesowej. Wciąż Ci się spieszy i jak najszybciej chciałbyś zakończyć rozmowę. Jesteś skoncentrowany na doprowadzeniu jej do końca, a nie na temacie rozmowy.

Abonament dla firm musi koniecznie obejmować nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci. Jest to obowiązkowe, jeżeli zależy Ci na komforcie i wygodzie korzystania z telefonu firmowego. Dla Twoich pracowników przekroczenie limitu może nie mieć dużego znaczenia, co dla Ciebie oznacza dodatkowe comiesięczne koszty. Takich niespodzianek staramy się unikać.

SMSy i MMSy bez limitu? To zależy
Rozmowy za darmo bez żadnych limitów to na pewno duży atut, z którego należy skorzystać. A co z wiadomościami, które wysyłamy i czy w ogóle z nich korzystamy w biznesie? Istnieje wiele ofert, które obejmują równie SMSy i MMSy bez ograniczeń. Zazwyczaj są to pakiety, za które zapłacimy niewiele więcej, niż za pakiet podstawowy, który nie przewiduje takiego udogodnienia. Nie każdy go oczywiście potrzebuje, ponieważ kwestie firmowe zazwyczaj załatwiamy podczas rozmowy telefonicznej, a nie przez wiadomości tekstowe.

Zdarza się jednak, że chcemy przesłać swojemu kontrahentowi dane firmy, numer konta czy też poinformować go, że nie możemy teraz odebrać telefonu, ponieważ jesteśmy na ważnym spotkaniu i później oddzwonimy. SMSy w takim przypadku sprawdzają się doskonale. Jeżeli masz okazje wybrać pakiet również z nielimitowanymi SMS-ami i MMS-ami, skorzystaj z tego.

Internet w telefonie
Nie wyobrażamy sobie dzisiaj smartfona bez Internetu. Jest to przecież nie tylko telefon komórkowy, ale też mobilny tablet, a nawet laptop. Możemy na nim przejrzeć media społecznościowe, wykonać przelew bankowy, zamówić nowy sprzęt elektroniczny i za niego zapłacić, a także wysłać maila ze stworzonym plikiem tekstowym. W biznesie Internet „w kieszeni” jest niezbędny. Często otrzymujemy maile, będąc poza biurem, np. na spotkaniu z klientem.

Chcemy go odczytać po zakończonym spotkaniu lub też przerwy kawowej. Czasami musimy wprowadzić jakieś zmiany w dokumencie, zamówić tusze do drukarki, które powinny być na wczoraj, wykonać przelew, o który upomina się kontrahent czy też sprawdzić, czy przesłana przez niego faktura jest poprawnie wystawiona. Ponadto, istnieją takie firmy, gdzie dużo się podróżuje.

Wtedy przydaje się m.in. nawigacja, dzięki której szybko dotrzemy do celu. Wybierając więc abonament dla firmy, sprawdź, jak duży jest pakiet Internetu. Zaczyna się on już od 1 GB dla małych potrzeb i może osiągać nawet do 300 GB dla tych, którzy telefon firmowy traktują jako mobilne centrum dowodzenia.

Inne udogodnienia?
To jeszcze nie koniec listy czynników, które mają wpływ na funkcjonalność abonamentu firmowego. Zastanów się, ile abonamentów tak naprawdę potrzebujesz. Oferty przewidują niższe ceny za każdy kolejny abonament. Jeżeli pierwszy kosztuje nas przykładowo 20 zł/mc netto, to każdy kolejny to koszt 15 zł/mc netto. Różnica wynosi ok. 5 zł. Ważne jest, aby podpisywana umowa była na dowolnie przez Ciebie wybrany czas.

Poznaj ofertę lajt mobile

Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz chciał zrezygnować z abonamentu dla firmy lub też z jednego bądź kilku telefonów, zmieniając tym samym warunki współpracy. Nie bez znaczenia są oferowane przez operatorów rabaty. Okazuje się, że jeśli podpiszesz umowę na dłuższy czas, możesz nie płacić za abonament nawet przez pół roku.
Abonament oczywiście możesz wliczyć w koszty firmowe, co pozwala Ci zwiększyć swoje oszczędności oraz pomniejszyć podatek dochodowy i odliczyć podatek VAT.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.