A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Aplikacje muzyczne – którą wybrać?

2019/10/28
Spotify, last fm

Aplikacje muzyczne – którą wybrać?

Słuchawki na uszy i możesz wszystko… Nie potrafisz sobie wyobrazić codzienności bez muzyki. Idziesz rano do szkoły, jedziesz tramwajem do pracy, chcesz odstresować się na ławce w parku, biegasz, ćwiczysz na siłowni, bądź po prostu relaksujesz się w fotelu, podczas gdy inni oglądają telewizję. Muzyka w telefonie jest dzisiaj nie tylko potrzebna, ale wydaje się, że obowiązkowa.

Rozkręciła już niejedną imprezę! Jest kilka ciekawych aplikacji, które poszerzają muzyczne horyzonty i pozwalają jeszcze lepiej bawić się muzyką. Jest w czym wybierać niezależnie od tego, jaki system jest w Twoim telefonie. Ale co ściągnąć, żeby się nie rozczarować, a pozytywnie zaskoczyć?

Spotify
Ostatnio chyba najbardziej gorąca nazwa w świecie muzycznych odtwarzaczy i platform streamingowych. Trzeba przyznać, że jej twórcy dokonali naprawdę czegoś wielkiego, trafiając idealnie w gusta współczesnych fanów muzyki. Ze Spotify można korzystać za darmo lub w miesięcznym abonamencie w zależności od tego, czy zależy nam na wersji podstawowej czy też rozszerzonej.

W serwisie dostępna jest ogromna baza katalogów muzycznych, które zostały wyodrębnione na podstawie stylów muzycznych, wykonawców czy po prostu przeznaczenia muzyki – znajdzie się coś na szaloną domówkę, jak również w wakacyjnym klimacie, czy na romantyczny wieczór.

Możesz tworzyć też własne listy odtwarzania, wystarczy wybrać swoje ulubione utwory. Jeżeli połączysz Spotify ze swoim Facebookiem, będziesz mógł śledzić, czego słuchają Twoi znajomi. Może się zainspirujesz lub będziesz dla kogoś muzyczną inspiracją.

Last.fm
Ma już bardzo duże grono fanów. Jest aplikacją, która czas największej popularności ma już za sobą. Warto jednak o niej wspomnieć, ponieważ ma wiele ciekawych funkcji. Last.fm umożliwia słuchanie muzyki, jak też ją rejestruje. Na podstawie słuchanych przez Ciebie utworów są tworzone statystyki, z których dowiesz się, których wykonawców i zespołów słuchasz najczęściej.

Może nawet nie byłeś dotychczas świadomy, że tak chętnie wracasz do czasów Beatlesów lub lubisz jazz! To jednak jeszcze nie wszystko. W aplikacji możesz też oznaczyć wydarzenia muzyczne, które Cię interesują lub w których weźmiesz udział. Podobnie jak w przypadku Spotify możesz obserwować, czego słuchają Twoi znajomi z social media.

Shazam
Narzędzie, które znajdziemy w telefonach wszystkich fanów muzycznych klimatów. Słyszysz jakiś utwór, który jest nowy, ale bardzo Ci się podoba, nie znasz jednak jego tytułu, ani wykonawcy? Co teraz? Możesz wsłuchać się w tekst, wpisać go w wyszukiwarkę internetową i w ten sposób odszukać piosenkę. A możesz też szybciej oraz łatwiej.

Aplikacja Shazam odsłuchuje zaledwie fragment utworu, po czym generuje nazwę wykonawcy i jego tytuł. Łączy się automatycznie z YouTube i Spotify, dzięki czemu możesz piosenkę osłuchać jeszcze raz i zapisać ją na swojej playliście. Łatwiej już być nie może!

Smule
Coś dla fanów nie tylko słuchania dobrej muzyki, ale też śpiewania! Wreszcie jest aplikacja, która umożliwia stworzenie międzynarodowego wirtualnego zespołu lub też wziąć udział w największym karaoke na świecie. Smule jest aplikacją, która łączy ludzi o podobnych pasjach. Możesz podzielić się swoim talentem muzycznym, ale też posłuchać innych osób o niesamowitych głosach.
Istnieje też szansa, że spotkasz w sieci swoich ulubionych artystów. Utwory możesz wykonywać sam lub z innymi osobami, mieszkającymi nawet na drugim końcu świata. Ciekawa aplikacja, która zyskuje coraz większą popularność również w Polsce.

Neutron Music Player
Narzędzie do odtwarzania muzyki przeznaczone na Androida. Jest uznawane za jednego z najlepszych odtwarzaczy plików FLAC dla audiofilów. Co go wyróżnia i pozwala twierdzić, że jest lepszy od innych? Przede wszystkim posiada autorski i niezależny od platformy silnik (32/64-bitowy) przeznaczony do renderowania plików audio.

To prawdziwa gratka dla fanów doskonałego dźwięku. Neutron udostępnia 30 pasm, a także ponad 20 gotowych ustawień korektora. Możesz również ustawić balans między kanałami. Jedna uwaga – za korzystanie z Neutron Music Player trzeba jednak zapłacić i niestety nie jest to kwota, na którą zapewne pozwolą sobie tylko weekendowi użytkownicy aplikacji. Zapłacimy za niego 27.99 zł. Ale możesz też przez kilka dni przetestować aplikację za darmo.

YouTube
Nie zapomnieliśmy o najpopularniejszym serwisie muzycznym, który jest znany nawet niezainteresowanym muzyką użytkownikom urządzeń mobilnych czy komputerów. YouTube jest produktem Google i imponuje ogromną bazą utworów.

Nie ma takiego, którego nie mógłbyś w serwisie znaleźć. Możesz słuchać na YT muzyki, komentować utwory, wystawiać oceny, tworzyć własne playlisty i zapisywać utwory do odtworzenia później. Ponadto, znajdziesz w serwisie filmy, vlogery i inne video klipy. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tej aplikacji.

Muzyka w Twoim telefonie może osiągnąć jeszcze wyższy poziom. Słuchaj jej, jak chcesz, kiedy chcesz i z kim chcesz. Pobierz aplikacje, które Ci to ułatwią i ciesz się swoimi ulubionymi rytmami.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc