A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Bądź eko z lajt mobile! Płać eko-faktury, korzystaj z formy dokumentowej

2019/10/18
eko-faktury co to

Bądź eko z lajt mobile! Płać eko-faktury, korzystaj z formy dokumentowej

Moda na bycie eko wciąż trwa i możemy być pewni, że na pewno będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Aktualnie prowadzone działania na wielu obszarach zmierzają w kierunku ograniczenia odpadów i tym samym zwiększenia świadomości konieczności zadbania o środowisko naturalne, w którym żyjemy dzisiaj i w którym będą funkcjonować przyszłe pokolenia.

Czy wiesz, że każdy z nas zużywa rocznie ok. 50 kg papieru? W Polsce udaje się odzyskać go w 42%, podczas gdy w Unii Europejskiej wynik ten wynosi ok. 70%. Możesz przyczynić się do ograniczenia zużycia papieru i tym samy wesprzeć nasze wspólne środowisko. Płać e-faktury! Czym są i dlaczego warto jeszcze z nich korzystać?

Co to jest eko-faktura?
E-faktura, czyli eko-faktura i elektroniczna faktura – to pojęcie może skrywać dwa znaczenia, które się ze sobą łączą. Każda faktura w wersji elektronicznej jest eko-fakturą. Jest to faktura, która przesyłana jest do klienta w wersji elektronicznej, np. drogą mailową, można ją też znaleźć w panelu klienta lajt mobile.

Stanowi alternatywę dla tradycyjnej faktury, która drukowana była na papierze i przesyłana do klienta. Możliwość przesyłania i przyjmowania e-faktur istnieje od 4 sierpnia 2005 roku i jest związana bezpośrednio z Rozporządzeniem Ministra Finansów. Ma ona takie samo znaczenie jak tradycyjna faktura, jest wystawienie i przesłanie jest równoznaczne z koniecznością jej opłacenia.

W przypadku firm, które rachunki za abonament wliczają w koszty uzyskania przychodów, eko-faktura jest dokumentem potwierdzającym, który można przedstawić jako dowód w Urzędzie Skarbowym.

Co powinno znajdować się na e-fakturze?
E-faktura wygląda w ten sam sposób, co faktura w wersji tradycyjnej. Zawiera również takie same dane i informacje. Prawidłowo wystawiona faktura będzie więc posiadała następujące elementy:
• datę jej wystawienia
• numer kolejny, jaki jest nadawany zgodnie z serią. Jednoznacznie identyfikuje on wystawioną fakturę
• Twoje imię i nazwisko, bądź też nazwę podatnika (jeżeli faktura jest wystawiana na firmę), nazwę organu wystawiającego (lajt mobile), a także adresy obu stron
• nazwę usługi, na jaką jest wystawiana faktura
• numery, które pozwalają zidentyfikować obie strony – może być to pesel lub NIP w zależności od stron
• datę wykonania usługi
• termin dokonania zapłaty
• liczbę usług, na jaką jest wystawiana faktura
• cenę jednostkową usługi bez podatku, czyli wyrażoną w netto
• jeżeli obowiązują Cię rabaty, to również one powinny znaleźć się na fakturze wraz z kwotą
• wartość wszystkich dostarczonych usług, również wyrażona w netto
• stawkę oraz kwotę podatku
• kwotę ogółem, jaką musisz zapłacić.
Te same informacje i dane znajdują się na fakturze w formie papierowej, zatem niczym się nie różnią od siebie.

Być eko friendly, ale nie tylko!
Eko-faktury przyczyniają się w znaczącym stopniu do ograniczenia zużycia papieru. Dzięki temu możemy produkować go mniej i tym samym realizować założenia związane z ochroną środowiska. Dla wielu osób jest to ważna wartość, kluczowa przy wyborze faktury w formie elektronicznej. To jednak nie jedyna zaleta faktury w wersji elektronicznej.

Pomyśl, jak dużo zaoszczędzisz miejsca w swoich szafkach, rezygnując z papierowych faktur, które są do Ciebie dostarczane pocztą. Masz obowiązek ich przechowywania przez 5 lat. W tym czasie uzbiera Ci się pokaźna sterta dokumentów, a Twoje szuflady zapełnią się. W momencie konieczności sprawdzenia czy przedstawienia konkretnym organom wymaganej faktury, może pojawić się problem z jej odnalezieniem.

Faktury w wersji elektronicznej przechowujesz na dysku swojego komputera, w chmurze lub dysku zewnętrznym. Łatwiej jest w ten sposób zachować porządek w dokumentach i oczywiście zaoszczędzić sporo miejsca. Wszystkie faktury i umowy dotyczące Twojej współpracy z lajt mobile znajdują się też w Twoim panelu klienta. Możesz dzięki temu lepiej kontrolować swoje płatności.

Czy wiesz, że aby wyprodukować 1,5 mld faktur papierowych, trzeba wyciąć aż 255 tys. roślin? To bardzo niepokojący wynik. Aż trudno sobie wyobrazić, ile hektarów zieleni przez to traci nasza planeta. Jesteś za jej ochroną? Chcesz chronić środowisko naturalne, w możliwie jak najmniejszym stopniu w nie ingerując?

Wybierz eko-faktury w lajt mobile. Będziesz je otrzymywać w wersji elektronicznej na wskazany adres e-mail. Dodatkowo, będziesz miał do nich dostęp z poziomu panelu klienta. Zapomnisz o teczkach, segregatorach i bałaganie w szafkach. E-faktury to same korzyści.

Dla nas ma to również ogromne znaczenie. Usprawnia to cały proces współpracy z naszymi klientami i jednocześnie pozwala realizować jedno z naszych założeń – być eko w możliwie jak największym stopniu, na tyle, na ile pozwala nam współczesny świat. A pozwala na wiele, musimy tylko nauczyć się z niego odpowiednio korzystać. Ile roślin jeszcze razem uratujemy?

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc