A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Chmura czy dysk zewnętrzny, czyli gdzie najbezpieczniej przechowywać zdjęcia? 

2020/12/24
chmura czy dysk zewnętrzny

Chmura czy dysk zewnętrzny, czyli gdzie najbezpieczniej przechowywać zdjęcia? 

Przechowywanie zdjęć stało się problematyczne, gdyż obecnie mało kto wywołuje zdjęcia. Kiedyś nie było takiej możliwości, ponieważ z aparatów analogowych wyciągaliśmy kliszę, zanosilismy ją do fotografa i odbieraliśmy wywołane zdjęcia. 

 

Wszyscy na to czekali, ponieważ choć młodemu pokoleniu trudno sobie to wyobrazić, ale przed wywołaniem zdjęcia nie było możliwości zobaczenia, czy na tym zdjęciu się uśmiecham czy mam zamknięte oczy. Obecnie klisze ze zdjęciami to już przeszłość. Większość zdjęć przechowujemy w wersji cyfrowej, więc pojawia się dylemat – gdzie je przechowywać? Sprawdź nasze propozycje!

 

Przechowywanie zdjęć na chmurze 

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że podczas wyjazdu ze znajomymi lub imprezy rodzinnej chciałeś zrobić zdjęcie, ale na ekranie telefonu pojawił Ci się komunikat “brak miejsca”? I musisz w momencie zadecydować: albo nie robisz zdjęcia lub usuwasz inne, żeby zrobić miejsce. Takich sytuacji można uniknąć, ponieważ obecnie mamy ogromny wybór chmur, czyli miejsc do przechowywania dokumentów. 

 

Zdjęcia możesz przenosić na chmurę bezpośrednio ze swojego smartfona, więc nie jest to ani trochę uciążliwe, a będziesz mieć pewność, że Twoje fotografie będą bezpieczne. Dodatkowo, możesz stworzyć dowolną liczbę folderów, co wiąże się z uporządkowaniem zdjęć i łatwym wyszukiwaniem bez niepotrzebnego scrollowania kilkuset zdjęć. Poznaj najpopularniejsze chmury.

 

Google Drive

Google słynie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa wszystkich swoich usług, więc jak najbardziej możesz zaufać tej chmurze. W Google Drive możesz przechowywać za darmo aż do 15 GB. Jeśli jest to niewystarczające, masz do wyboru trzy pakiety Google One. Pierwszy to 100 GB za 8,99 zł/mies., drugi 200 GB za 13,99 zł/mies. i ostatni wynosi aż 2 TB za 46,99 zł/mies. 

 

Dzięki tej chmurze masz stały dostęp do plików z dowolnego urządzenia (przez aplikację lub stronę www). Chcesz podzielić się zdjęciami z wakacji? Bez problemu możesz udostępnić plik innym. Ponadto w chmurze tworzą się kopie zapasowe wszystkich danych.

 

iCloud 

Jest to chmura dla użytkowników urządzeń marki Apple, jednak można zalogować się do niej z systemu windows lub Android. Chmura jest darmowa dla użytkowników jabłuszek do 5 GB, za powiększenie pakietu trzeba miesięcznie uiszczać opłatę w wysokości 3,99 zł za 50 GB, 11,99 za 200 GB lub 39,99 za 2 TB. Tutaj tak jak w Google Drive, możesz dzielić się plikami z innymi osobami i tworzy się kopia zapasowa zdjęć. 

 

One Drive 

One Drive jest chmurą Microsoftu (domyślną dla programów Office) i tak jak dwie poprzednie, znajduje się w czołówce dysków cyfrowych. Podobnie jak w przypadku iCloud do wykorzystania masz darmowe 5 GB miejsca, a za dodatkową opłatą możesz go powiększyć: 100 GB za 7,99 zł/mies., 1 TB za 299,99 zł/rok (Office 365 Personal), 6 TB za 429,99 zł/rok (Ofiice 365 Home z dodatkową możliwością dzielenia chmury z pięcioma innymi użytkownikami). 

 

Twórcy One Drive również zatroszczyli się o tworzenie kopii zapasowej, a dodatkowo zabezpieczyli pliki. Oznacza to, iż udostępnienie pliku nastąpi dopiero po dwukrotnej weryfikacji tożsamości

 

Zdjęcia na dysku zewnętrznym 

Jeśli nie przekonują Cię nośniki cyfrowe lub chcesz mieć ważne pliki w kilku miejscach, zabezpiecz się dyskiem zewnętrznym. Chmury są naprawdę bezpiecznym rozwiązaniem, jednak pamiętaj, że możesz zapomnieć hasła lub paść ofiarą przestępstwa internetowego. W takim wypadku dysk zewnętrzny jest Twoim zabezpieczeniem. 

 

Znajdziesz na rynku mnóstwo niewielkich gabarytowo dysków, które z pewnością pomieszczą wszystkie Twoje zdjęcia, dokumenty, prace dyplomowe itp, gdyż pojemności wynoszą nawet kilka TB. Takie urządzenie podłączasz do komputera za pomocą kabla USB (nie wymaga ono żadnej konfiguracji i jest łatwy w obsłudze). 

 

Pamiętaj, że jeśli chcesz zabezpieczyć swoje dane i mieć pewność, że będą one bezpieczne, użyj tych dwóch rozwiązań: chmury i dysku zewnętrznego. Gdy jeden zawiedzie, zawsze masz w zapasie drugi.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc