A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

CIEKAWOSTKI

Czy warto kupić e-booka? Płatne i darmowe e-booki

2020/03/26
e-book co to jest

Czy warto kupić e-booka? Płatne i darmowe e-booki

Na papierze czy na ekranie? Kiedyś ludzie nie mieli takich dylematów. Książki czytało się w wersji tradycyjnej, na papierze. Wypożyczaliśmy je z biblioteki lub tworzyliśmy własną, prywatną biblioteczkę, która po pewnym czasie zajmowała już znaczną część domu.

Dzisiaj mamy książki w formie elektronicznej, do wyboru są abonamenty z e-bookami i darmowe e-booki. Ulubioną powieść czy kryminał mamy zawsze przy sobie, bez konieczności pakowania do torebki dużej książki. Możemy czytać e-booki zarówno na smartfonie, jak też na specjalnych czytnikach.

Okazuje się, że z każdym kolejnym rokiem czytamy coraz więcej. Zainteresowanie książkami wzrasta, co też tyczy się ich wersji elektronicznej. Największą popularnością cieszą się darmowe e-booki, z których możemy korzystać bez żadnych opłat.

Abonament e-book to propozycja dla tych, którzy czytają naprawdę dużo i wybierają najczęściej nowości. A jakie są korzyści wynikające z czytania e‑booków? Dlaczego warto je wybierać jako alternatywę dla tradycyjnych książek?

Czytasz zawsze i wszędzie
To jest jedna z podstawowych zalet e-booków, o której wspominają wszyscy miłośnicy książek elektronicznych. Zarówno płatne, jak też darmowe e-booki możesz czytać wszędzie, gdzie aktualnie się znajdujesz.

Korki podczas powrotu z wakacji, nagła ochota na odpoczynek w parku po wyjściu ze sklepu – nie wszystko możesz przewidzieć. Wtedy przydałaby się książka, mógłbyś wykorzystać wolny czas na zgłębienie kolejnego rozdziału. Wówczas sięgasz po darmowe e-booki lub też zakupione w sklepie bądź te, otrzymane w ramach abonamentu i już możesz uprzyjemnić sobie długą podróż czy relaks na świeżym powietrzu.

E-booki nie zajmują miejsca w torbie i plecaku. Znajdują się na urządzeniach mobilnych, w smartfonach lub czytnikach. Zawsze masz przy sobie niewielką, ale pełnowartościową, spersonalizowaną, podręczną biblioteczkę. Masz możliwość wyboru, nie musisz o tym decydować przed wyjazdem na wakacje. Zabierasz ze sobą swoją bezcenną kolekcję, bez konieczności wykupywania dodatkowego bagażu.

E-book jest bardziej eko!
Jesteśmy coraz mniej obojętni na środowisko naturalne, nasze otoczenie i na to, jak bardzo niekorzystnie się ono zmienia. Ochrona środowiska jest od pewnego czasu naszym wspólnym celem, który możemy również wspólnie realizować. E-book jest bardziej ekologiczny niż książka. Do jego produkcji nie jest potrzebne drewno, a więc nie przyczyniamy się do wzrostu wycinki drzew.

Wybieramy opcję, która nie zagraża naszej planecie i nie pozbawia jej tego, co najcenniejsze, czyli tlenu, bo jak wiadomo, za jego produkcję odpowiadają zielone drzewa, płuca naszej ziemi, których niestety jest coraz mniej. Ekologia i e-booki mają ze sobą bardzo dużo wspólnego. Ochrona środowiska nie jest zatem tylko tematem wielu publikacji.

Łatwy dostęp
Dzisiaj cenimy sobie łatwy dostęp do wielu dóbr, atrakcji i udogodnień. Bardzo duża część naszego życia przeniosła się do wirtualnego świata. Dostrzegamy potencjał w Internecie, ale również w urządzeniach mobilnych.

Darmowe e-booki są coraz bardziej popularne i dostępne. Możemy je znaleźć m.in. w takich serwisach, jak: Publio, Legimi i Woblink. Ważne jest również to, że ich pobranie jest legalne, podobnie jak ich posiadanie. Warto o to dbać i wspierać poetów i artystów, dzięki którym możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Podobnie jest z płatnymi, tanimi e-bookami i abonamentami e-booków. One też są ogólnodostępne dla każdego, kto chciałby zmienić swoje nawyki i zacząć czytać książki w formie elektronicznej. Tak naprawdę po wyborze konkretnej pozycji i ewentualnej opłacie, uzyskujemy natychmiastowy dostęp do publikacji.

Oszczędzasz miejsce
Niezależnie od tego, jak duże masz mieszkanie, zawsze jest ono za małe, żeby pomieścić wszystko. Kupując książki, wciąż powiększasz swoją domową biblioteczkę. Zaczyna Ci brakować półek, decydujesz się na kolejne i tak całkowicie tracisz wolną przestrzeń.

E-booki zajmują zdecydowanie mniej miejsca, w rzeczywistości praktycznie w ogóle. Jedynie pozbawiają Cię pamięci na telefonie lub czytniku, ale zawsze można ją zwiększyć, nie tracąc przy tym wolnej przestrzeni wokół siebie. Wyobraź sobie, że zyskujesz kilka metrów kwadratowy w sypialni: już wiesz, w jaki sposób je wykorzystasz?

Więcej możliwości wyszukiwania informacji
Zarówno darmowe e-booki, jak też płatne, to publikacje, wśród których są mrożące krew w żyłach kryminały, wzruszające romanse i niezbędne pomoce naukowe. Są takie fragmenty książek, do których chciałbyś wrócić.

Czasami podczas nauki potrzebujesz przypomnieć sobie część innego rozdziału. Interesuje Cię definicja konkretnego pojęcia, ale nie możesz jej znaleźć? Dzięki funkcji wyszukiwania możesz w e-booku znaleźć odpowiednią frazę i słowo, a także całe zdanie w kilka sekund. Wystarczy, że wpiszesz je w wyszukiwarce.

Zalety czytnika do e-booków
Płatne i darmowe e-booki możesz czytać na smartfonie lub specjalnie do tego przystosowanych czytnikach. Dlaczego warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie? Przede wszystkim czytając książkę na czytniku nie tracimy baterii w swoim telefonie.

Nowoczesne smartfony mają bardzo dobrą baterię, jednocześnie jednak mają więcej funkcjonalności, niż ich starsze odpowiedniki. To właśnie one zużywają najwięcej baterii. Mając czytnik, nie musimy się martwić, że już po kilku godzinach nasz telefon przestanie działać.

Ponadto, czytniki są przystosowane do formatów, w jakich występują e‑booki. To znacznie ułatwia ich czytanie i pozytywnie wpływa na komfort korzystania z książek w formie elektronicznej. Do najpopularniejszych urządzeń tego typu należą: czytniki Kindle, PocketBook, inkBOOK i Xiaomi eBook Reader.

Ciesz się każdą kolejną stroną czytanej książki. Niech będzie to wyjątkowa, niezapomniana podróż, którą będziesz chciał powtórzyć. Korzystaj z nowoczesnych rozwiązań w sposób ekologiczny, praktyczny i wygodny.

Może już niedługo, obchodzony 23 kwietnia, Światowy Dzień Książki będzie też Światowym Dniem E-booka?

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc