A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Efektywna edycja zdjęć na telefonie dzięki aplikacjom

2021/02/09
program do obrobki zdjec

Efektywna edycja zdjęć na telefonie dzięki aplikacjom

Kto w dzisiejszych czasach nie posiada aparatu w telefonie? Kto nie lubi robić zdjęć?
Wciel się w rolę fotografa i dzięki aplikacjom do obróbki zdjęć na swoim telefonie twórz dzieła jakich świat jeszcze nie widział!

 

Po co obrabiać zdjęcia?

Każde zdjęcie po przynajmniej lekkiej edycji wygląda o wiele lepiej. Czasami wystarczy tylko podkręcić kontrast i gotowe. W dzisiejszej erze Social Mediów praktycznie każdy stał się amatorem fotografii i publikuje zdjęcia w sieci. Niezależnie czy będzie to selfie, zdjęcie ślimaczka w ogrodzie, czy wspomnienia z wakacji ważna jest jakość zdjęcia.

Dlaczego? Zastanówmy się po co wrzucamy zdjęcia na serwisy społecznościowe? Powodów jest wiele, ale najbardziej powszechnym powodem jest po prostu zrobienie na kimś wrażenia – chcemy się po prostu czymś pochwalić w danym momencie.

Aby reakcja naszych znajomych była dla nas satysfakcjonująca musimy postarać się o dobre zdjęcie, a w tym pomogą nam aplikacje do edycji zdjęć.

 

Darmowe programy do edycji zdjęć

Na rynku istnieje wiele darmowych aplikacji na telefon, które pomogą nam w edycji zdjęcia.
Najbardziej znane i lubiane przez fotografów – nie tylko amatorów są Photoshop Express, Lightroom i Snapseed.

Adobe Photoshop Express
pozwala na prostą i szybką edycję zdjęcia, a także dzięki niemu będziemy mogli tworzyć kolaże. Dlaczego ta aplikacja jest szybka? Bo pozwala na zastosowanie filtrów, czyli tak zwanych karnacji. Dzięki prostej obsłudze możemy w łatwy sposób zrobić korektę zdjęcia i retusz – świetne narzędzie w przypadku obróbki zdjęć typu selfie.

Lightroom
działa podobnie z tą różnicą, że jesteśmy w stanie stworzyć nasze autorskie filtry zwane presetami i automatycznie nakładać je na zdjęcie w kilka sekund. Na rynku istnieją nawet firmy, które tworzą presety na potrzeby celebrytów i ich działalności w mediach społecznościowych, aby ułatwić i przyspieszyć im pracę.

Snapseed
jak w przypadku Lightrooma i PS Express jest aplikacją, która pozwoli Ci zrobić ze swojego zdjęcia arcydzieło. Choć ta zdecydowanie najlepiej sprawdza się na iPadach lub większych ekranach telefonów. Aplikacja została stworzona przez autorów najlepszych wtyczek do PS, czy Lightroom’a. Niestety ta aplikacja na razie dostępna jest tylko na urządzenia mobilne z systemem iOS, ale trwają już prace nad wersją na Androida.

 

Gotowe Presety – zjawiskowe zdjęcia na Instagram!

Najszybszą metodą na edycję zdjęcia jest nałożenie na niego odpowiedniego presetu. Na rynku pojawiły się nawet płatne aplikacje, które zawierają propozycje presetów od celebrytów i najlepszych fotografów.

Takim przykładem jest Tezza, czyli aplikacja, która zawiera w sobie wiele ciekawych i modnych presetów – idealne rozwiązanie dla Influencerów. Aplikacja oferuje kilka darmowych funkcji na zasadzie dema, ale cała reszta jest już płatna. Poza presetami ostatnio modne stały się efekty specjalne umieszczanie na zdjęciach, między innymi efekt zakurzonego zdjęcia, starego i zniszczonego czy zasypanego piaskiem. Te wszystkie funkcje udostępnia nam Tezza.

W sieci możemy znaleźć też wiele presetów do pobrania, a oferty kuszą ilością propozycji. Na to lepiej nie marnować czasu, bo zwykle presety darmowe stanowią klasyczne filtry, które de facto mamy w swoim telefonie w ustawieniach aparatu.

Jeżeli potrzebujemy zjawiskowych efektów – warto stworzyć taki preset samodzielnie lub kupić w aplikacji doświadczonych i modnych celebrytów lub fotografów. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że osiągniemy zamierzony efekt wow i nasze zdjęcie przyciągnie wzrok obserwujących Twój profil

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.