A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Gdzie zapisać zdjęcia z wakacji, aby nie przepadły?

2021/08/24
para na wycieczce robi sobie zdjęcie telefonem

Nasze telefony są pełne zdjęć – mamy tam pamiątki z wakacji, relacje z życia codziennego czy zdjęcia kartek z ważnymi informacjami np. jakimś harmonogramem. Niestety niewielu z nas ma w nawyku tworzenie kopii w kilku miejscach, co przy nawet niewielkiej awarii smartfona lub telefonu kończy się utratą tych danych. To naprawdę proste, a może uratować zdjęcia, które są dla nas bezcenne! Sprawdź, jak zabezpieczyć swoje zdjęcia.

Uporządkuj zdjęcia

Dzięki porządkowi w zdjęciach z łatwością znajdziesz to, czego szukasz i nie będziesz zastanawiać się podczas oglądania zdjęć z świąt, które to były święta – 2014, a może 2015? „Hmm, te meble kupiliśmy chyba w 2016 roku!”

Jeśli od początku nie katalogowałeś zdjęć, porządkowanie może zająć Ci nawet kilka godzin, ale z roku na rok tych zdjęć będzie przybywać, więc im wcześniej się za to zabierzesz, tym więcej czasu zaoszczędzisz w późniejszym czasie. Nie będziesz mieć również poczucia, że Twoje zdjęcia z Wielkanocy 2013 przepadły, ponieważ przypadkowo znalazły się w folderze Boże Narodzenie 2012.

Poznaj ofertę lajt mobile

Jeśli od początku nie katalogowałeś zdjęć, porządkowanie może zająć Ci nawet kilka godzin, ale z roku na rok tych zdjęć będzie przybywać, więc im wcześniej się za to zabierzesz, tym więcej czasu zaoszczędzisz w późniejszym czasie. Nie będziesz mieć również poczucia, że Twoje zdjęcia z Wielkanocy 2013 przepadły, ponieważ przypadkowo znalazły się w folderze Boże Narodzenie 2012.

Możesz trzymać pliki na różny sposób, oto przykłady. 

  1. Ułóż pliki latami

Folder 1: 2015

  •       Styczeń/Wycieczka do Krakowa
  •       Luty/Impreza firmowa – dziesięciolecie firmy
  •       Marzec/Wielkanoc…

Folder 2: 2016

  •       Styczeń/Urodziny Zosi
  •       Luty/Wyjazd w góry
  1. Utwórz plik „Zdjęcia” i uporządkuj foldery chronologicznie.

 

Zdjęcia:

  •       05/01/2017 Przedstawienie w przedszkolu Marysi
  •       12/07/2018 Wakacje na Krecie…

Kiedy w dowolny sposób uporządkujesz zdjęcia możesz przekopiować je w tej formie na dysk zewnętrzny lub na chmurę.

 Chciałeś przekopiować zdjęcia z telefonu do danego folderu, ale utraciłeś je? Nie martw się, istnieją sposoby na odzyskanie zdjęć. Wszystkie informacje znajdziesz w artykule Skasowane zdjęcia z telefonu. Czy można je odzyskać?

Dyski zewnętrzne, chmury i backup 

Dysk przenośny to naprawdę przydatne urządzenie. Urządzenia te nie są duże, dlatego mogą swobodnie leżeć w szufladzie w komodzie i możesz skorzystać z nich w dowolnej chwili lub gdy stracisz zdjęcia ze swojego laptopa (oczywiście pod warunkiem, że wcześniej przeniesiesz wszystkie zdjęcia z laptopa). Taki dysk łączysz z laptopem przy pomocy portu USB, a pojemności tych urządzeń wynoszą nawet kilkadziesiąt gigabajtów!

Aby lepiej zabezpieczyć zdjęcia umieść je w jeszcze jednym miejscu, którym jest chmura. Obecnie mamy dostępnych wiele chmur, dzięki którym nasze dane są bezpieczne. Do najpopularniejszych należą m.in. Dysk Google czy iCloud (dla posiadaczy sprzętu marki Apple).

Pamiętaj o backupie, czyli kopii zapasowej. W ustawieniach danego urządzenia (np. telefonu lub laptopa) możesz ustawić automatycznie tworzenie kopii zapasowej na wypadek, gdybyś stracił wartościowe dane, np. zdjęcia z wakacji. Backup już nieraz uratował bezcenne zdjęcia!

Dzięki tym sposobom Twoje dane będą bezpieczne! Chcesz zabezpieczyć swoje rachunki przed niepotrzebnymi kosztami? Wejdź na stronę lajt mobile i sprawdź oferty tanich abonamentów!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.