A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

iPhone 12 – wszystko, co musisz wiedzieć! 

2020/12/18
nowy iPhone

iPhone 12 – wszystko, co musisz wiedzieć! 

Miłośnicy Apple już zacierają ręce na nowy model iPhone’a. Producent niedawno zaprezentował najnowszą wersję iPhone’a 12 i jest on już dostępny w przedsprzedaży. Co nowego? Czym różni się od innych? Wyjaśniamy!

 

iPhone 12 – co nowego?

Jak zauważyliśmy, ostatnio zapanował trend na optymalnie duże smartfony. Prekursor w branży postawił tym razem na minimalizm i to dosłownie. Zaryzykował i wypuścił nowego iPhone’a, który jest mniejszy od popularnego iPhone’a 11.

 

Zmniejszając nową wersję telefonu, nie zapomniał o podwyższeniu jakości. Teraz użytkownicy produktów marki Apple będą mogli cieszyć się iPhonem z ekranem OLED Retina XDR, czyli wyświetlaczem o większej rozdzielczości, a także jaśniejszym i bardziej precyzyjnym w kwestii kolorów. 

 

Kupując nowego iPhone’a możemy zapomnieć o istnieniu hartowanego szkła, które często naklejamy na swoje telefony. Sprawa wytrzymałości ekranu również została opracowana na nowo. Producent we współpracy z firmą Corning zastosował technologię Ceramic Shield, która ma zapewnić bezpieczeństwo ekranu przy upadkach i uchronić go przed potłuczeniem.

 

Design, czyli co zmieniło się w samym wyglądzie nowego iPhone’a? 

Poza zmniejszeniem wymiarów iPhone’a 12 w stosunku do jego poprzednika, projektanci Apple postawili na kolory. Już przed premierą telefonu, docierały do nas informacje o różnych wersjach kolorystycznych. Wszystko to okazało się prawdą. Możemy wybierać spośród dostępnych kolorów: niebieski, miętowy, grafitowy, czerwony oraz “klasyczne” wersje czyli kolor biały i czarny

 

Producent tworząc nowego iPhone’a zaprojektował aż cztery modele, czyli: iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 PRO i iPhone 12 PRO Max. Telefony różnią się od siebie pod wieloma względami, głównie technicznymi. Design pozostaje spójny dla wszystkich, modele różnią się od siebie wielkością.. Mini ma ekran o przekątnej 5,4”, 12 i 12 PRO mają ekran o przekątnej 6,1”, a przekątna ekranu PRO Max, jako że jest największy, wynosi 6,4”.

 

Krążyły pogłoski, że obudowa nowego urządzenia będzie miała krawędzie i płaski ekran przypominający iPhone’a 5, czyli ostatniego, którego zaprojektował jeszcze Steve Jobs. Okazało się jednak, że nowy iPhone przypomina bardziej jeszcze starszy model, bo nie 5, a co ciekawe 4. Oczywiście nie jest to wielkie podobieństwo. Ekran, ułożenie obiektywów znacznie przypomina iPhone’a 11. Na wzór iPhone’a 4 została tylko zaprojektowana obudowa i krawędzie. 

 

iPhone 12 – będzie miał łączność z 5G 

To nie jest jeszcze do końca potwierdzona informacja, czy 5G będzie działać w nowych iPhone’ach w Polsce, ale na pewno będzie działać w amerykańskiej sieci Verizon, czyli partnera marki Apple.

 

Ogromną wartością tego telefonu jest zamontowany czip Apple A14 Bionic. Projektanci pierwszy raz w historii wykonali go w litografii 5 nm. 4-rdzeniowy procesor nowego iPhone’a ma zapewnić też wysoką wydajność i grafikę zbliżoną do grania na konsolach. 

 

iPhone 12 – cena 

Obecnie na polskim rynku prowadzona jest sprzedaż tylko niektórych modeli, a mianowicie teraz możemy kupić iPhone’a 12 i iPhone’a 12 PRO. Na iPhone’a 12 Mini i iPhone’a 12 PRO Max będziemy musieli poczekać do pierwszego tygodnia listopada.

 

Ceny Apple iPhone 12 Mini:

 • 64 GB – ok. 3599 PLN,
 • 128 GB – ok. 3849 PLN,
 • 256 GB – ok. 4349 PLN.

Ceny Apple iPhone 12:

 • 64 GB – ok. 4199 PLN,
 • 128 GB – ok. 4449 PLN,
 • 256 GB – ok. 4949 PLN.

Ceny Apple iPhone 12 Pro:

 • 128 GB – ok. 5199 PLN,
 • 256 GB – ok. 5699 PLN,
 • 512 GB – ok. 6699 PLN.

Ceny Apple iPhone 12 Pro Max:

 • 128 GB – ok. 5699 PLN,
 • 256 GB – ok. 6199 PLN,
 • 512 GB – ok. 7199 PLN.

 

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc