A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak doładować telefon bez wychodzenia z domu?

2020/04/30
jak doładować konto online

Jak doładować telefon bez wychodzenia z domu?

Przez wiele lat byliśmy przyzwyczajeni do tradycyjnej metody doładowania – szliśmy do kiosku, czy sklepu, kupowaliśmy zdrapkę, wpisywaliśmy kod i pieniądze pojawiały się na koncie. Z czasem dostaliśmy wybór w postaci drukowanych paragonów z kodem. Czy jednak wciąż musimy wychodzić z domu i tracić na to czas?

Banki przychodzą z pomocą

Od jakiegoś czasu istnieje możliwość doładowania karty prepaid poprzez konto online naszego banku. Wystarczy się zalogować i w jednej z zakładek znaleźć „Doładowania”. Tam wpisujesz swój numer, kwotę i wybieramy sieć. Pamiętaj! W przypadku MVNO nie będzie do wyboru lajt mobile a Plus, ponieważ jest to nasz partner technologiczny i na ich nadajnikach pracuje nasza sieć.

Uciążliwe może być potwierdzenie doładowania za pomocą kodu SMS lub zdrapek, które jeszcze gdzieniegdzie funkcjonują. Nie jest to wygodne, ale zdarza się, że banki w taki sposób zabezpieczają nasze transakcje.

jak doladowac telefon

Strona operatora

Warto pamiętać, że operatorzy oferują doładowanie, którego możesz dokonać bezpośrednio ze strony internetowej. Na stronie lajt mobile wybierasz kolejno opcje: Karta, Doładuj konto – tam wpisujesz numer i kwotę, jaka Cię interesuje. Następnie system przenosi Cię na podstronę i wybierasz, czy chcesz zapłacić poprzez opcję PayU czy Przelewy24. Oznacza to, że i tak wrócisz na stronę naszego banku, gydż pośrednicy tego typu wymagają połączenia z kontem bądź wpisania kodu BLIK, który generuje się w naszych bankowych aplikacjach.

Aplikacje

Niektóre sieci oferują aplikacje na telefon, dzięki którym można dokonać różnych konfiguracji swojego konta. Przy abonamencie opłacisz rachunek, zaś w ofercie na kartę – doładujesz konto. Wtedy też wymagane jest zalogowanie się poprzez pośrednika na swoje konto bankowe, z którego pobrane zostaną środki.

Poznaj ofertę lajt mobile

Inne serwisy

Z pomocą przychodzą również inne serwisy dedykowane doładowaniom. Dzięki nim proces doładowania konta jest niezwykle proste: wpisujesz numery, wybierasz odpowiednią sieć, sposób płatności i zostajesz przekierowany na stronę Twojego banku. Przykłady stron, na których możesz dokonać takiej opracji: doladowania.pl, tutajdoladuj.pl, doladujtelefon.pl.

Telefon stacjonarny

Co ciekawe, jest możliwość doładowania telefonu poprzez numer stacjonarny (dostępne w niektórych sieciach)! Dzwonisz się pod specjalny numer, wybierasz kwotę doładowania, która zostaje doliczona do Twojego rachunku. Ta opcja może być interesująca dla osób starszych, które mogą mieć obawy co do aplikacji mobilnych.

doładowanie lajt mobile

Pomoc z innego numeru

Co ciekawe, w sytuacji kryzysowej możesz poratować drugą osobę. Wpisz kod doładowujący oraz numer, na który mają wpłynąć pieniądze, a następnie wyślij wiadomość na specjalnie nadany numer.
Inaczej działa doładowanie z abonamentu na kartę. Za pomocą aplikacji lub konta abonenckiego możesz przeznaczyć na doładowanie daną kwotę, natomiast koszty zostaną doliczone do Twojej faktury.

Nie taki diabeł straszny

Jak widać powyżej – sposobów jest naprawdę mnóstwo. Większość udogodnień zazwyczaj dotyczy osób młodych i w średnim wieku, które świetnie poruszają się w Internecie. Starsze osoby wciąż są na etapie kupowania doładowania w sklepie, dlatego ich krewni powinni przyjść im z pomocą. Nie zapomnij, że dzięki współczesnym rozwiązaniom możesz oszczędzić czas i ułatwić sobie życie.

Poznaj ofertę lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc