fbpxJak zarejestrować numer na kartę bez wychodzenia z domu?

27/08/2019

WSZYSTKIE

Obowiązek rejestracji numerów prepaid (tzw. na kartę) wszedł w życie w lutym 2017 roku. Numery można rejestrować na wiele sposobów, ale w większości z nich konieczne jest niestety osobiste pojawienie się w placówce operatora i okazanie odpowiedniego dokumentu tożsamości – w procesie poza imieniem i nazwiskiem potrzebny jest numer PESEL lub nazwa, numer i seria dokumentu potwierdzającego naszą tożsamość. W lajt mobile jest inaczej – łatwiej, lepiej, bezpieczniej i szybciej.

Rejestracja numeru na kartę w 3 krokach, w całości online:
1. Wypełniamy formularz rejestracyjny, podając w nim podstawowe dane. Na początku numer telefonu, który chcemy zarejestrować oraz przypisany do niego numer karty SIM (13 cyfrowy numer nadrukowany na plastikowym blistrze, z którego wyłamywana jest karta SIM). W następnej części podajemy nasze imię, nazwisko, niezbędne do weryfikacji dane adresowe, numer PESEL lub rodzaj dokumentu tożsamości wraz z jego numerem i serią. Dodatkowo możemy podać także adres e-mail, nie ominą nas wtedy żadne promocje doładowań, które w lajt mobile są organizowane naprawdę często.

2. Potwierdzamy dane wpisane w punkcie 1. przelewem bankowym na kwotę od 1 do 100 zł. Dlaczego kwota może być różna? O tym w 3. punkcie. Przelew musi być wykonany z imiennego konta, nie może być to przelew ekspresowy. Pamiętajmy, że dane w formularzu muszą zgadzać się z danymi, jakie widoczne są w nadawcy przelewu, w innym wypadku proces trzeba będzie ponowić.

3. Następnie musimy poczekać na to, aż przelew zostanie zaksięgowany w systemie.
Środki z autoryzacyjnego przelewu bankowego zasilą rejestrowany numer z bonusowym dodatkiem 50% kwoty, którą przelaliśmy w punkcie 2. Dlatego warto, aby kwota była większa, niż przysłowiowa „złotówka”, wówczas bonus, który dostaniemy, będzie większy. Przykładowo przelewając 20 zł, dostaniemy 30 zł, a 100 zł aż 150 zł! Po zakończonym procesie wysyłany jest SMS potwierdzający poprawną rejestrację i można już normalnie korzystać z numeru!

Cały proces aktualnie dotyczy oczywiście tylko i wyłącznie nowych numerów w taryfie prepaid, które nie były dotychczas rejestrowane i zostały kupione przez stronę www.lajtmobile.pl. W przypadku rejestracji numerów przez cudzoziemców – wymagany jest numer paszportu lub karty pobytu. Osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat, mogą zarejestrować kartę prepaid na siebie pod warunkiem, że mają dowód osobisty. Numery przenoszone z innych sieci, które już wcześniej zostały zarejestrowane u operatorów, nie muszą być ponownie rejestrowane.

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj