A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Czy da się odzyskać wiadomości z WhatsApp? Sprawdź, jak przywrócić utracony czat!

2021/08/20

Większość z nas używa komunikatorów, aby być w stałym kontakcie z bliskimi. Co ciekawe, mało kto używa tylko jednego komunikatora! Do najpopularniejszych należą WhatsApp, Messenger, Skype czy Signal. Liczba użytkowników WhatsApp przekroczyła dwa miliardy! Stały kontakt z innymi ludźmi powoduje, że gromadzi nam się coraz więcej wiadomości i usuwamy czat, aby nie zajmował nam pamięci. Później przypomina Ci się, że w jednym z czatów zapisałeś bardzo ważne informacje i chcesz odzyskać wiadomości. Radzimy, co zrobić w takiej sytuacji.

Sprawdź, czy dane nie zostały zarchiwizowane 

W wiadomościach przesyłamy zdjęcia z wakacji, zdajemy bliskim relację życia, ale również przekazujemy ważne informacje dotyczące np. wizyty u lekarza, dlatego utrata tych danych może nieść za sobą różne konsekwencje. Ale nie martw się! Nic straconego. Poniżej przedstawiamy sposoby na odzyskanie wiadomości z WhatsApp.

Czasami zdarza się, że Twój czat został zarchiwizowany, a nie usunięty. Jeśli tak się stało, to wszystkie zarchiwizowane dane są do odzyskania w bardzo szybkim tempie.

Poznaj ofertę lajt mobile

Jak odzyskać zarchiwizowane dane w systemie iOS?

Na dole listy czatów powinieneś zobaczyć „Zarchiwizowane czaty”. Wejdź w nie. Zobaczysz listę zarchiwizowanych czatów – odszukaj ten, który Cię interesuje. Kliknij wybrany czat, następnie przesuń go palcem w lewo i wybierz „Unarchive” (co oznacza „przywróć z archiwum”. Gotowe!

Jak odzyskać zarchiwizowane dane na Androidzie?

Tak jak w przypadku iOS-a – zjedź na dół listy czatów i wybierz „Zarchiwizowane czaty” lub „Czaty zarchiwizowane”. Otworzy Ci się lista zarchiwizowanych czatów – znajdź ten, którego szukasz. Kliknij i przytrzymaj wybrany czat, a następnie kliknij „Unarchive”.

Odzyskiwanie czatów z WhatsApp dzięki kopii zapasowej

Jeśli czat nie został zarchiwizowany, tylko usunięty, również nic straconego. Metoda odzyskiwania wykasowanych wiadomości dzięki kopii zapasowej działa tak samo na Androidzie jak i na iOS-ie.

Odinstaluj i na nowo zainstaluj aplikację WhatsApp. Po zainstalowaniu aplikacji zobaczysz informację na temat przywrócenia historii wiadomości z kopii zapasowej. Kliknij „Przywróć”, a wszystko co było zapisane w kopii zapasowej zostanie przywrócone. Pamiętaj, że to, ile czatów zostanie przywróconych zależy od tego jak często w Twoim smartfonie tworzy się kopia zapasowa. Może to być 1 dzień, a może być jeden miesiąc. Częstotliwość tworzenia kopii zapasowej możesz zmienić w ustawieniach telefonu.

Straciłeś wiadomości na Messengerze? Przeczytaj artykuł Jak odzyskać wiadomości z Messengera.

Pamiętaj, że jeśli chcesz być w stałym kontakcie ze światem, musisz mieć internet mobilny, ponieważ bez niego nie uruchomisz WhatsAppa czy Messengera poza miejscami, w których masz dostęp do wi-fi. Chcesz mieć dużo internetu za niewiele pieniędzy? Koniecznie wejdź na stronę lajt mobile i wybierz najlepszą ofertę internetu mobilnego dla siebie!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.