A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Jak wzrosła sprzedaż przez Internet? Czy warto skorzystać z usług wirtualnych operatorów?

2021/09/28

Pandemia spowodowała, że chętniej kupujemy przez Internet. Unikamy kontaktu z ludźmi, ale również doceniliśmy wygodę i oszczędzony czas na dojazd i spacerowanie po sklepie. Czy opłaca się zamawiać do paczkomatu? Odpowiadamy!

Paczkomaty, wszędzie paczkomaty

Liczby mówią same za siebie! Pod koniec roku 2020 mieliśmy około 10 tysięcy paczkomatów, obecnie mamy ich 15 tysięcy, jednak InPost planuje do końca 2021 roku postawić od 16 do 18 tysięcy nowych paczkomatów! Pandemia spowodowała, że chętniej i częściej kupujemy przez Internet. Wiele osób zwiększyło częstotliwość zakupów online, a niektórzy zostali do tego zmuszeni przez lockdowny i bardzo chwalą sobie zakupy przez Internet.

Nie dotyczy to już tylko ubrań czy sprzętów. Coraz częściej słyszy się, że kupujemy przez Internet środki chemiczne i jedzenie, które może zostać umieszczone w lodówkomacie. Pokochaliśmy paczkomaty i darmowe dostawy do nich. Allegro oferuje „Allegro smart” – czyli pakiet roczny, dzięki któremu mamy darmową dostawę do paczkomatu za produkty kupione od 40 złotych oraz darmową dostawę kurierską za produkty o wartości wyższej niż 80 zł. 
Przejdź do lajt mobile
Paczkomatów wciąż brakuje, co jest odczuwalne dla użytkowników. Często paczki nie mieszczą się w paczkomacie, który wyznaczyłeś, dlatego albo kurier czeka w samochodzie i wydaje paczki osobiście, albo zawozi paczkę do innego, najbliższego paczkomatu, w którym jest miejsce.

Jeśli czekasz na kilka przesyłek, to firmy kurierskie mogą przydzielić Ci multiskrytkę – włożą do niej paczki, które przyjdą w tym samym czasie. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musisz wpisywać kodu dwa razy. Poza tym, jeżeli masz aplikację InPost, to możesz obsłużyć się bezdotykowo, co jest bezpieczne w czasie pandemii. Po prostu klikasz w aplikacji „otwórz skrytkę zdalnie”, upewniasz się, że stoisz przy dobrym paczkomacie i otwierasz skrytkę. Proste i wygodne!

Wirtualni operatorzy

W trakcie lockdownu jedyną szansą na kupienie ubrań czy butów były sklepy internetowe. To samo dotyczy operatorów sieci komórkowych. Umowy się kończą, chcemy zmienić operatora i musimy poradzić sobie bez wizyty w salonie. Pandemia dała dużą szansę operatorom wirtualnym. Do takich sieci komórkowych należy lajt mobile.

Czym charakteryzuje się operator wirtualny? Korzysta z nadajników innego operatora (w przypadku lajt mobile jest to sieć Plus) i zazwyczaj ma dużo niższe ceny od popularnych sieci komórkowych, dlatego warto przenieść tam swój numer. Wejdź na stronę lajt mobile i zapoznaj się z ofertą! W lajt mobile również skorzystasz z paczkomatu – jeśli przeniesiesz do nas numer, wyślemy Ci nową kartę SIM (z zachowaniem starego numeru, jeśli sobie tego życzysz)!

poznaj oferte i przejdz do lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.