A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jaki internet wybrać do domu – mobilny czy stacjonarny?

2020/08/11
internet mobilny w lajt mobile

Jakiinternet wybrać do domu – mobilny czy stacjonarny?

Z Internetu korzystamy wszędzie, gdzie jest to możliwe – w domu, w biurze, na zakupach, w restauracji czy w kolejce u lekarza. Jest nam potrzebny, aby komunikować się z bliskimi, słuchać muzyki, oglądać filmy, pracować, uczyć się, a nawet robić karierę.

Wszystko to sprawia, że używamy go coraz częściej, toteż przez ostatnie lata globalna sieć rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Do tego wydajniejsza i stale umożliwia nowe właściwości. Jeśli chodzi o sieć domową, do wyboru mamy internet stacjonarny i internet mobilny. Wśród użytkowników krąży przekonanie, że ten pierwszy rodzaj łącza był lepszym rozwiązaniem. Okazuje się jednak, że współczesność należy do mobilności.

Czym jest internet stacjonarny?
Jaki Internet możemy właściwie nazwać stacjonarnym i czym musi się charakteryzować? Łącze stałe to takie, które umożliwia dostęp do internetu przez sieć telewizji kablowej, podłączenie do lokalnej sieci przewodowej LAN lub za pomocą linii telefonicznej SDI i DSL. Aby można było z niego korzystać, co miesiąc płacimy określoną kwotę w ramach abonamentu.

Wybieramy wariant najlepszy dla siebie i tym samym otrzymujemy nielimitowany dostęp do Internetu przez całą dobę i cały miesiąc. Wyróżnić możemy kilka prędkości internetu stacjonarnego, które uzależnione są nie tylko od wybranego przez nas wariantu, ale również od możliwości technicznych naszego połączenia.
Obecnie dominują światłowody, które w przesyle danych wykorzystują wiązkę światła, a nie jak w innych przypadkach prąd elektryczny. Dzięki temu istnieje możliwość transmisji danych o prędkości do 3Tb/s. Czy na pewno światłowodowy internet stacjonarny tyle zapewnia? W rzeczywistości osiągnięcie takiej prędkości jest niemożliwe, czego większość użytkowników jest nieświadomych. Trzeba jednak przyznać, że osiągany 1 Gb/s, również jest doskonałym wynikiem.

Ograniczenia Internetu stacjonarnego
Internet stacjonarny nazywamy inaczej internetem domowym, przez co rozumiemy sieć, z której możemy korzystać w domu. To właśnie tylko w tym obszarze mamy dostęp do Internetu. W mieszkaniu znajduje się modem, który nierzadko jest dużych rozmiarów, co dla minimalistów może być problematyczne. Coraz więcej pracujemy poza domem, częściej podróżujemy, jesteśmy bardziej otwarci na świat.

Zdarza się, że swoje obowiązki biurowe wykonujemy w kawiarni lub w parku, ponieważ jest tam przyjemnie, możemy się wyciszyć i stajemy się bardziej wydajni. Jest to także pewnego rodzaju moda, która przybyła do nas z zachodu i świetnie się u nas zaadaptowała. Internetu stacjonarnego nie zabierzemy ze sobą na spotkanie z klientem, nie weźmiemy go również w wakacyjną podróż, aby zapewnić dzieciom rozrywkę podczas jazdy czy na miejscu poszperać w Internecie w celu odszukania miejsc wartych odwiedzenia, .

To właśnie jest wada internetu domowego, którą użytkownicy zaczęli dostrzegać, gdy pojawił się internet mobilny. Dostrzeżono, że nie musimy być ograniczeni jedynie do przestrzeni naszego domu. Możemy z niego wyjść i wciąż korzystać z Internetu. Przyzwyczajeni, że jesteśmy nieustannie w kontakcie ze światem wirtualnym, z ogromnym zapałem zaczęliśmy otwierać się na nowe rozwiązania.

Co to jest internet mobilny?
Internet mobilny szturmem wkroczył na rynek nowoczesnej technologii. Jest to jedna z usług operatorów komórkowych, w tym również lajt mobile. Pozwala ona na korzystanie z internetu bezprzewodowego, za pomocą określonego transferu danych. Do niedawna Internet mobilny używano tylko w telefonach komórkowych, dzisiaj świetnie sprawdza się również w innych urządzeniach mobilnych, jak tablety i laptopy, ale też w komputerach stacjonarnych.

Okazuje się więc, że nie ma żadnych ograniczeń w wykorzystaniu go w codziennej pracy, nauce i rozrywce. Potencjał internetu mobilnego jest coraz większy, a to z powodu nieustannie rozszerzającej się jego prędkości. W przypadku lajt mobile największa opcja to aż 300 GB, a więc ogromny magazyn Internetu, który można wykorzystać praktycznie w każdym celu.

Możliwości internetu mobilnego
Dzisiaj trudno wyobrazić sobie smartfon bez internetu. Nie moglibyśmy z niego w pełni korzystać, ponieważ wiele aplikacji i narzędzi może działać tylko wtedy, kiedy mamy dostęp do sieci. W przeciwnym razie pozostaje nam jedynie wykonywanie i odbieranie połączeń, pisanie i odczytywanie SMS-ów, a także ewentualne słuchanie muzyki, jeśli oczywiście w pamięci telefonu stworzyliśmy własną playlistę.

Tak naprawdę Internet towarzyszy nam przez cały dzień, zatem decydujemy się na osobny internet w telefonie, w ramach pakietu telefonicznego oraz internet stacjonarny do użytku domowego. Zdarza się, że koszty są na tyle wysokie, że szukamy oszczędności i musimy wybrać mniejsze pakiety i prędkości, co przekłada się na jakość połączenia. Z internetu mobilnego możemy korzystać zawsze i wszędzie, zarówno w domu, jak też w biurze, restauracji, kawiarni, parku, samochodzie, autobusie bądź za granicą podczas plażowania lub zwiedzania.

Jego prędkości są na tyle duże, że w zupełności wystarczą, aby wieczorami oglądać ulubione filmy na tablecie, w ciągu dnia pracować, uczyć się i być aktywnym w mediach społecznościowych. Natomiast podczas zagranicznych wyjazdów będziesz mieć dostęp do rozmówek obcojęzycznych, map nieznanych miast i przewodników. Internet 300 GB od lajt mobile dorównuje prędkością internetowi stacjonarnemu, jednak jego możliwości znacznie wykraczają poza internet domowy.

Czy wciąż zastanawiasz się, jaki internet będzie dla Ciebie najlepszy i który stworzy Ci więcej możliwości bez żadnego ograniczania się? Internet mobilny o gigantycznej prędkości zastępuje Internet stacjonarny w każdym obszarze i jednocześnie daje większą swobodę użytkowania. Korzystasz z niego wszędzie – w domu, pracy, szkole, autobusie, kawiarni i na plaży.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc