A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon?

2021/09/03
Mała dziewczynka robi zdjęcie kwiatkom swoim telefonem

Chyba większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez telefonu, dlatego nie ma się co dziwić, że dzieci i młodzież również czują potrzebę posiadania smartfona. Nie jest to dla nich tylko gadźet do grania, ale dzięki niemu Twoja pociecha czuje się bezpieczniej, ponieważ wie, że może skontaktować się z Tobą w każdej chwili. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy dziecko powinno dostać pierwszy telefon!

Po co dziecku telefon?

Po pierwsze – zarówno dziecko, jak i rodzic czują się bezpiecznie, ponieważ w każdej chwili mogą się ze sobą skontaktować. Nie możesz wyjść wcześniej z pracy, więc wysyłasz dziecku SMS-a, że musi poczekać w szkole jeszcze pół godziny. Dzięki temu oszczędzasz swojej pociesze stresu, ponieważ jeśli nie zjawiłbyś się na czas, z pewnością dziecko zaczęłoby się martwić.

Poznaj ofertę lajt mobile

 

Po drugie – w obecnych czasach, czyli w „czasach nauki zdalnej” smartfon może zastąpić laptopa w razie jego awarii lub w momencie, gdy dwoje dzieci uczy się w domu, a mają wspólny komputer. Wystarczy pobrać na telefon aplikację np. Teams (zależnie od tego, jakiej aplikacji używa dana szkoła) i może brać czynny udział w lekcji.

Kiedy kupić dziecku pierwszy telefon

Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ dużo zależy od preferencji rodziców, ale i od tego, czy dziecko jest świadome, po co mu telefon. Musisz uświadamiać syna lub córkę, że telefon służy przede wszystkim do kontaktowania się z innymi, a robienie zdjęć, granie lub oglądanie YouTube to dodatkowe funkcje.

Z opinii specjalistów wynika, że najlepszym wiekiem na dostanie pierwszego telefonu jest wiek 10-11 lat, ponieważ wtedy dziecko np. może już wracać samo do domu, a dzięki telefonowi da znać rodzicom, że bezpiecznie dotarło do celu. Jednak rodzice zazwyczaj kupują telefon dziecku w momencie, kiedy idzie do pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Nie wiesz, jaki smartfon kupić swojemu dziecku? Przeczytaj artykuł:  Jaki telefon wybrać dla dziecka i z na jaką ofertę abonamentu się zdecydować.

Jaką ofertę wybrać dla dziecka – na kartę czy na abonament

Kiedyś panowała powszechna opinia, że lepiej kupić dziecku telefon na kartę, ponieważ kiedy wykorzysta pieniądze z karty, nie poniesiesz żadnych kosztów. Obecnie przy abonamencie wygląda to dokładnie tak samo. W abonamentach znajdziesz zazwyczaj nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y, natomiast po wykorzystaniu pakietu internetu, zwalnia on, jednak Ty nie ponosisz większych kosztów, dlatego wybór abonamentu będzie lepszym rozwiązaniem

Jeśli myślisz o kupnie telefonu dla dziecka, wybierz abonament rodzinny. Dlaczego? Z dwóch ważnych powodów! Pierwszy – oszczędzasz! W lajt mobile płacisz określoną kwotę za główną kartę SIM, natomiast pozostałe numery są tańsze od karty głównej. Drugi powód – wygoda! Ustawiasz zlecenie stałe i nie martwisz się opłatami, przelew wykonuje się automatycznie. Sprawdź abonament dla rodzin w lajt mobile!

 Dołącz do lajt mobile, żeby cieszyć się szybkim internetem! A do tego nie przepłacaj!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.