A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Podwyżki cen – jakie zmiany nas czekają?

2021/09/21
zapalone żarówki w stylu industrialnym

Wszędzie obserwujemy podwyżki cen. Czy uda nam się uniknąć wzrostu cen w najbliższym czasie? Czy są rzeczy, na których możemy zaoszczędzić? Tak! Możesz oszczędzać na rachunkach za telefon. Sprawdź, jak to zrobić!

Coraz wyższe ceny mieszkań

Podczas pandemii eksperci obawiali się zastoju na rynku mieszkaniowym. Okazało się, że obecnie mamy więcej chętnych na mieszkania niż samych lokali. Wraz ze wzrostem cen mieszkań, w górę poszły materiały budowlane, niektóre nawet o 100%. 70% ekspertów od badania rynku nieruchomości potwierdza, że ceny nadal będą rosły przynajmniej do końca roku.

Deweloperzy będą bić rekordy wysokich cen. Badacze przewidują, że ceny mogą zahamować w momencie, gdy zaczną rosnąć stopy procentowe, co za tym idzie – ludzie nie będą tak chętni do brania kredytów. Obecnie możemy tylko obserwować, jak rynek mieszkaniowy będzie się rozwijał!

przejdx do lajt mobile

Więcej płacimy za jedzenie, chemię i artykuły budowlane 

Nie da się nie zauważyć, że z miesiąca na miesiąc więcej płacimy za jedzenie. Zmiany na rynku mieszkaniowym dotykają tylko części społeczeństwa, jednak ceny żywności dotyczą nas wszystkich. Dane GUS wskazują, że żywność w maju 2021 wzrosła o 16% w stosunku do maja 2020! Podwyżki pojedynczych produktów w skali roku wynoszą od 2 do 30%! Co ciekawe, są produkty, które potaniały, np. cena ziemniaków spadła o 6%. Na wzrost cen wpłynęło wiele czynników, jednak głównym jest pandemia. Miejmy nadzieję, że niedługo wrócimy do normalności, a ceny się ustabilizują.

Podwyżki mandatów 

Obecnie najwyższą kwotą mandatu jest 500 zł, dlatego rząd postanowił podnieść kwoty mandatów, ponieważ Polska znajduje się w czołówce jeśli chodzi o wypadki samochodowe. Zmiany proponowane przez rząd mogą wejść jeszcze w tym roku, a grzywny będą wynosić nawet 30 tysięcy złotych. Oto inne zmiany, jakie nas czekają:

  •       Przekroczenie prędkości o 30 km/h – 1500 zł
  •       Prowadzenie bez uprawnień – 1000 zł
  •       10% zniżki za opłacenie mandatu na miejscu
  •       Fałszowanie tachografu – utrata prawa jazdy na 3 miesiące
  •       Pijani kierowcy będą wypłacać renty ofiarom wypadków, które spowodowali
  •       Niebezpieczna jazda potwierdzona punktami karnymi – podwyżki OC
  •       Zerowanie się punktów karnych – dopiero po 2 latach.

W lajt mobile ceny nie rosną!

Wokół nas ceny rosną, tylko w lajt mobile nic się nie zmienia! U nas możesz oszczędzić, np. poprzez wybranie abonamentu dla rodzin czy program poleceń. W abonamencie dla rodzin płacisz określoną kwotę za główną kartę, natomiast pozostałe karty są tańsze! Jeśli polecisz nas znajomym, otrzymasz rabat 50 zł! Wejdź na stronę lajt mobile i zapoznaj się z ofertą. Wybierz abonament dla siebie i przenieś numer – formalności załatwimy za Ciebie!

poznaj oferte i przejdz do lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.