A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Najciekawsze aplikacje dla uczniów – nasz wybór i ranking

2019/08/30
plan lekcji online

Najciekawsze aplikacje dla uczniów – nasz wybór i ranking

Wrzesień nie należy do ulubionych miesięcy uczniów, za to czerwiec jest chyba tym najbardziej wyczekiwanym. Nauka z reguły nie należy do zajęć, które większości sprawiają przyjemność. Są jednak tacy, którzy do książek siadają z wielką ekscytacją. Szkoła nie musi kojarzyć się negatywnie, a nauka wcale nie musi być trudna. Wykorzystując zaawansowaną technologię możesz ułatwić swojemu dziecku przyswajanie wiedzy.

Plan lekcji w smartfonie
Kiedyś wieszało się kolorowe kartki na tablicy korkowej lub na lodówce, dzisiaj uczniowie robią to już niechętnie. Unikają raczej w swoim otoczeniu wszystkiego, co przypomina im szkołę. Jednak plan lekcji jest podstawą do dobrej organizacji tygodnia. Można przecież zapomnieć, że we wtorki zaczynamy zajęcia o 10:00, a nie o 8:00, a język polski jest we wtorki i środy, więc trzeba lekcje odrabiać na bieżąco.

Twoje dziecko może sprawdzać swój plan lekcji w nowocześniejszy sposób czyli w swoim smartfonie, zamiast w wersji papierowej. Świetnie sprawdza się w tym celu aplikacja  Quick TimeTable. Tworzymy swój plan lekcji, ustawiając godziny lekcyjne, jakie obowiązują w danej szkole, a plan zajęć układamy przy pomocy zaledwie kilku kliknięć. Interfejs jest przejrzysty, a aplikacja bardzo prosta w obsłudze.

Planer szkolny
Natłok obowiązków szczególnie u młodych uczniów może przytłaczać. Trzeba odrobić lekcje, przeczytać lekturę, zrobić projekt, nauczyć się na klasówkę, a być może jeszcze pani od polskiego będzie wzywać do odpowiedzi.

Jest tyle do zrobienia każdego dnia, że można o czymś ważnym zapomnieć. Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko zapanowało nad tym chaosem, poleć mu aplikację Wunderlist. To narzędzie przeznaczone do tworzenia list z zadaniami, przypisując je do właściwych dni.

Dzięki temu można lepiej zaplanować sobie cały tydzień, nie martwiąc się, że nie nauczymy się na klasówkę czy nie wykonamy projektu w grupie. Wunderlist może być narzędziem dla jednej osoby, ale też pomóc w organizacji zadań całej klasy. Umożliwia tworzenie list, które następnie współdzielimy z innymi użytkownikami. To świetny sposób na dzielenie się pomysłami i wzajemną pomoc w nauce.

Edycja tekstu zawsze i wszędzie
Tworzenie plików tekstowych w wersji elektronicznej to już standard. Nawet wypracowania niektórzy nauczyciele pozwalają oddawać w takiej formie. Łatwiej odczytać referat napisany na komputerze, niż odręcznie na kartce, szczególnie, kiedy robimy to w pośpiechu.

Edytor tekstu powinien znaleźć się w telefonie każdego ucznia. Każdy w końcu będzie zmuszony otworzyć na nim plik tekstowy, a być może nawet szybkie poprawki przed rozpoczęciem zajęć pozwolą otrzymać lepszą ocenę. Wśród najpopularniejszych edytorów tekstów dostępnych na smartfony jest oczywiście Microsoft Office. Łączy on Word, Excel i PowerPoint, wobec czego możesz na telefonie tworzyć tabelę, przeglądać i edytować prezentacje. Można w dowolnym momencie dodawać komentarze w tekście, a nawet tworzyć zupełnie nowy tekst.

Dojazd do szkoły komunikacją miejską
Twoje dziecko jeździ do szkoły autobusem lub tramwajem? Musi posiadać bilet, który upoważnia go do przejazdu. Zazwyczaj jest to bilet miesięczny, który kupujemy tylko raz. Nie musimy stawiać się osobiście w punkcie sprzedaży, ponieważ można go kupić za pośrednictwem aplikacji moBilet, Jakdojade, mpay, zbiletem.pl.

W jaki sposób sprawdzić, o której jest najbliższy tramwaj lub autobus? W tym celu przydatna jest aplikacja Jakdojade.pl, która udostępnia nie tylko rozkład jazdy, ale też wskazuje, jak najlepiej dojechać z punktu A do punktu B, kiedy się ewentualnie przesiąść, gdzie wsiąść i wysiąść. Jest jednak dostępna tylko w wybranych miastach.

Pomoce naukowe w zasięgu ręki
Istnieje bardzo długa lista aplikacji przydatnych do nauki, które nie tylko je ułatwiają, ale też sprawiają, że staje się przyjemniejsza. W telefonie ucznia nie może zabraknąć słownika języków obcych. To podstawa, ponieważ w szkole język obcy jest przedmiotem obowiązkowym, a jego nauka to gwarancja znacznie lepszej przyszłości.

Przydadzą się też dodatkowe lekcje z angielskiego, niemieckiego czy francuskiego. Dzięki aplikacji Duolingo można doskonalić swoje umiejętności, jak też zacząć się uczyć języka od podstaw. Ciekawą aplikacją jest PhotoMath, który może okazać się niezawodną pomocą podczas rozwiązywania zadań matematycznych. Z wykorzystaniem kamery pokazujemy programowi, jaki działanie matematyczne musimy rozwiązać, po czym otrzymujemy wynik.

Takie aplikacje należy jednak traktować jedynie w kontekście pomocy i ostrożnie z nimi postępować. Najlepiej samodzielnie rozwiązywać zadania, a program wykorzystać tylko do weryfikacji, czy zrobiliśmy to poprawnie.

Niezwykle pomocne treści oferuje Wikipedia, znana wszystkim internetowa encyklopedia tworzona przez użytkowników. Znajdziemy w niej praktycznie wszystkie informacje, które są nam potrzebne. Twoje dziecko szybko dowie się, jakie są najważniejsze dzieła Adama Mickiewicza, co to jest mitochondrium, gdzie urodził się Mozart, jak wygląda szkielet człowieka i kiedy była pierwsza wyprawa w kosmos.

Uczniowski must have aplikacji webowych już znasz. Jeżeli Twoje dziecko nie ma jeszcze którejś z nich w swoim telefonie, zrób na młodym człowieku dobre wrażenie i pokaż, że znasz się na nowych technologiach. Zaproponuj mu narzędzie, które ułatwi mu codzienność w szkole, jak i podczas nauki w domu.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc