fbpxNajlepszy internet dla studentów. Nauka zdalna i lockdown

13/11/2020

WSZYSTKIE

Najlepszy internet dla studentów. Nauka zdalna i lockdown

Co cenią sobie młodzi ludzie? Szybkość, mobilność i niezawodność. Studenci, uczniowie oraz coraz szersza grupa ludzi pracujących chce lub z różnych powodów musi być w stałym kontakcie ze światem. Jesteś w pięknym miejscu? Jesz genialne danie? Zrobiłeś pierwszy tort? Na pewno chcesz podzielić się tym ze swoimi znajomymi. Do tego potrzebujesz dobrego i szybkiego internetu mobilnego. Bo przecież w podróży czy w restauracji nie masz możliwości skorzystania z internetu stacjonarnego.

Internet mobilny najlepszy dla studentów

Dlaczego dla studentów najlepszy jest internet mobilny? Studenci często wyjeżdżają na uczelnie poza ich miejsce zamieszkania. Jeśli zdecydują się na podpisanie umowy z dostawcą internetu stacjonarnego w wynajmowanym mieszkaniu, muszą liczyć się z tym, że z różnych powodów mogą zmienić mieszkanie lub wyprowadzi się osoba, z którą “zrzucałeś się” na internet. Wtedy rodzi się problem.

Chcesz wrócić na weekend do rodziców, masz ochotę podgonić pisanie pracy dyplomowej lub skończyć projekt, jednak nie masz dostępu do sieci, gdyż Twój internet działa wyłącznie w obrębie mieszkania. W pociągu również nie popracujesz, a w czytelni zazwyczaj internet jest tak przeciążony, że nie jesteś w stanie z niego korzystać. Jeśli studiujesz, na pewno nieobce są przeprowadzki.

Jeżeli zmiany mieszkań nie dotyczą Ciebie, to na pewno masz znajomych, którzy przyjechali na studia do Twojego miasta i nieobce są Ci problemy z tym związane. Student wynajmuje świetne mieszkanie, które znajduje się blisko uczelni. Podpisuje umowę na internet i cieszy się nowym lokum.

internet_mobilny

Przychodzi pandemia, wszystkie zajęcia odbywają się zdalnie, a Twoi współlokatorzy wyjeżdżają do domów rodzinnych, ponieważ nie opłaca im się płacić za mieszkanie, skoro nie muszą chodzić na uczelnię. Ty również twierdzisz, że to dobry pomysł, ale zobowiązałeś się długoterminową umową, a jej zerwanie wiąże się z dużymi kosztami.

Zdalne zajęcia na uczelni

Co chwilę dowiadujemy się czegoś nowego. Najpierw zawieszamy zajęcia na uczelniach, później wracamy do sal wykładowych, jednak zaraz po rozpoczęciu roku akademickiego czeka nas powrót do nauki zdalnej. Szkoły wyższe świetnie poradziły sobie z prowadzeniem zajęć w trybie zdalnym, jednak aby uczestniczyć w zajęciach potrzebujesz dostępu do sieci.

Wykładowcy łączą się ze studentami przez komunikatory, zazwyczaj udostępniają swój pulpit i prowadzą wykład. Studenci mogą zadawać pytania w trakcie zajęć, jednak pewnie już zdążyliście się przekonać, że czasami nie działa to tak, jak powinno. Jeśli ktoś ma za słaby internet, jego wypowiedź może być przerywana i niezrozumiana przez wykładowcę i innych studentów.

Internet mobilny od lajt mobile

Niestety wraz z nauką zdalną, ograniczone zostało życie studenckie. Dlatego młodzi ludzie decydują się na imprezy online oraz spędzają dużo więcej czasu z ulubionymi serialami i grami. W ofercie od lajt mobile możesz wybrać pakiet dzienny i nocny 300 GB. Co to oznacza? W dzień masz do wykorzystania 100 GB, natomiast w nocy aż 200 GB! I to wszystko na studencką kieszeń!

Więcej ofert internetu mobilnego znajdziesz na stronie. Wybierz naszą ofertę i spędź lockdown na lajcie.

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj