fbpxNie daj się dużym rachunkom. Uważaj na SMS-y i MMS-y Premium!

09/10/2020

WSZYSTKIE

Nie daj się dużym rachunkom. Uważaj na SMS-y i MMS-y Premium!

Martwi Cię wysoki rachunek za telefon? Płacisz za dużo, a przecież wszystkie operacje, rozmowy telefoniczne i wiadomości miałeś mieć w pakiecie bez limitu. Internetu masz na tyle dużo, że nie wykorzystujesz go w całości, a mimo to rachunki Cię zaskakują? To oznacza, że możesz korzystać z SMS-ów Premium i MMS-ów Premium.

Być może nie jesteś nawet świadomy tego, że te usługi dotyczą właśnie Ciebie. To częsta przyczyna dużych rachunków za telefon, jednak w bardzo szybki i łatwy sposób można się jej pozbyć i znów płacić tyle, ile zadeklarował operator podczas nawiązywania z Tobą współpracy. Co to są usługi Premium i na czym polega blokada SMS/MMS Premium?

Co to są usługi Premium oraz SMS-y i MMS-y Premium?

Sms-y Premium są usługą, która ma za zadanie wysyłanie wiadomości tekstowych o wyższej opłacie. Usługa ta umożliwia uzyskanie dostęp do wielu serwisów rozrywkowych, edukacyjnych czy informacyjnych. Zalicza się do nich przede wszystkim branie udziału w loteriach lub konkursach SMS-owych, pomaganie w akcjach charytatywnych, pobieranie gier, tapet lub dzwonków na telefon czy po prostu dostęp do ciekawych materiałów w Internecie. Zdarza się, że nieświadomie zgodzisz się na taką usługę.

SMS-y i MMS-y Premium wysyłane są ze skróconych numerów, składających się z mniejszej liczby znaków niż standardowe 9. Duży rachunek za telefon jest spowodowany nie tylko odpowiedziami na te wiadomości, ale nawet ich odbieraniem. Możemy wyróżnić dwa rodzaje usług Premium. Pierwsza polega na pobraniu opłaty w momencie wysyłania wiadomości na numer Premium. Natomiast druga dotyczy opłat przy odbiorze takich wiadomości. Opłaty są bardzo różne, zaczynają się od kilku złotych, jednak mogą sięgać nawet kilkudziesięciu złotych.

sms premium

Od kogo dostajemy SMS-y i MMS Premium?

Zastanawiasz się, kto jest nadawcą SMS Premium i MMS Premium? Właścicielami numerów, od których dostajemy SMS-y tego typu są prywatne podmioty gospodarcze. Są to organizatorzy płatnych akcji, a także firmy, które się różnego rodzaju rozrywkami. Dla nich jest to jedno ze źródeł dochodów: czasem dodatkowe, innym razem główne. Trzeba wiedzieć, że stawka za odpowiedź na SMS lub też jego odebranie jest ustalana przez właściciela numeru. Operator jest jedynie inicjatorem tej akcji. Równie ważne jest to, że pobieranie opłat oraz realizacja usługi jest po stronie właściciela numeru, a nie operatora, na którym nie spoczywa żadna odpowiedzialność z tym związana.

Włączanie i wyłączanie SMS-ów i MMS-ów Premium

Nie musisz jednak akceptować usług Premium i tym samym dużych rachunków za telefon. To Ty decydujesz, czy chcesz je otrzymywać, czy też nie jesteś nimi zainteresowany. Blokada usług Premium zależy w znaczącym stopniu od operatora sieci, a zatem to on narzuca konkretny sposób, jak możesz z nich zrezygnować. Jak to zrobić w sieci lajt mobile?

Możemy to zrobić aż na trzy sposoby. Wybierasz ten, który jest dla Ciebie najwygodniejszy. Każdy z klientów sieci lajt mobile ma swój panel klienta, do którego ma dostęp przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. To właśnie za jego pośrednictwem można dokonać blokady usług Premium. Zrobisz to o dowolnej porze, z każdego miejsca na świecie.

Alternatywnie skontaktuj się z naszą obsługą klienta. Zadzwoń na infolinię, korzystając z numeru 727 700 700. Z pewnością otrzymasz oczekiwane wsparcie. Dla tych, którzy preferują komunikację online, najlepszym sposobem na blokadę SMS-ów i MMS-ów Premium jest wysłanie SMS-a z prośbą o wyłączenie tej usługi.

Na to zwróć uwagę, korzystając z usług Premium

We współczesnym społeczeństwie świadomość wszechobecności usług Premium jest coraz większa, jednak nadal pojawiają się sytuacje, kiedy jesteś zaskoczony dużym rachunkiem za telefon, bez konkretnej przyczyny wystąpienia tak wysokich opłat. SMS-y i MMS-y Premium bardzo często są narzędziami nieuczciwych wyłudzeń pieniędzy. Teksty w wiadomościach zachęcają nas do wysyłki chociaż jednego SMS-a z szansą na wygraną ciekawej nagrody.

blokada sms premium

Za chwilę pojawia się prośba o wysłanie kolejnego, aż do momentu, kiedy sam zawiązujesz sobie przysłowiową pętlę na szyi i w konsekwencji wysyłasz kilka lub kilkanaście SMS-ów. Ostrożność należy zachować przy korzystaniu z płatnych subskrypcji. Często rzeczywiste koszty mają niewiele wspólnego z wcześniej deklarowanymi, gdyż są zdecydowanie wyższe.

Kolejny problem to brak jakiejkolwiek jasnej informacji, że korzystamy z usługi Premium. Dlatego nie wiesz, że ponosisz dodatkowe koszty. Oczywiście taka informacja może się pojawić, ale jest ona ukryta w bardzo obszernych regulaminach, które najczęściej są napisane trudnym i niezrozumiałym językiem.

Niestety wiele osób przyznaje, że nie czyta regulaminów. Użytkownicy wyłącznie akceptują zasady regulaminu. Podpisując umowę z operatorem, doskonale wiesz, co obejmuje Twoja oferta oraz jakie opłaty są z tym związane. Dlatego bardzo często jesteśmy zaskoczeni dużym rachunkiem za telefon, tym bardziej że nie przekroczyliśmy żadnych limitów. Usługi Premium to poważne zagrożenie, szczególnie w środowisku dzieci, młodzieży i osób starszych. Jeżeli nie chcesz z nich korzystać lub zamierzasz zapobiec otrzymywaniu SMS-ów i MMS-ów Premium, koniecznie dokonaj blokady usług Premium.

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj