A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Jak przygotować się do wyjazdu za granicę? O czym musisz pamiętać?

2021/08/10
trip

Przed wyjazdem za granicę musisz pamiętać nie tylko o zabraniu stroju kąpielowego czy olejku do opalania, ale również o zabezpieczeniu siebie i swoich bliskich, ponieważ możesz narazić się na ogromne koszty związane z brakiem ubezpieczenia lub korzystaniem z Internetu. Często otrzymujemy od Was pytania związane z kosztami połączeń, SMS-ów oraz Internetem za granicą, dlatego w tym artykule przedstawimy niezbędne informacje, abyście nie musieli niczym się martwić!

Pamiętajcie o uruchomieniu roamingu!

Roaming jest to korzystanie z usług komórkowych za pośrednictwem innego operatora niż operatora macierzystego (czyli tego, u którego masz numer i korzystasz z niego na co dzień). Oznacza to, że dzięki raomingowi zagranicznemu możesz swobodnie korzystać z usług swojego operatora za pośrednictwem obcego, zagranicznego operatora. Przed rozpoczęciem korzystania z roamingu, pamiętajcie, że może on działać na dwa sposoby:

Poznaj ofertę lajt mobile

  •       Roam like at home dotyczy usług w Unii Europejskiej. Po uruchomieniu roamingu za granicą możesz korzystać z połączeń, SMS-ów, MMS-ów zgodnie z Twoją ofertą abonamentową czy na kartę. Jeśli chodzi o internet mobilny, działa to podobnie, jednak każdy operator może mieć swoje zasady, dlatego przed wyjazdem sprawdź, ile GB możesz wykorzystać w Roamingu w Unii Europejskiej. Najlepiej skontaktuj się z biurem obsługi klienta Twojego operatora.
  •       Polityka uczciwego korzystania dotyczy usług w Polsce i w Unii Europejskiej. Polityka uczciwego korzystania została opracowana przez Unię Europejską, aby „ochronić” operatorów przez nadużywaniem roamingu w UE. Twój operator ma prawo analizować statystyki wykorzystania numeru w UE i w kraju. Jeśli okaże się, że większość ruchu wykorzystujesz poza granicami kraju, spodziewaj się doliczenia odpowiednich opłat.

Pamiętaj, aby przed wyjazdem zajrzeć do swojej oferty, ponieważ każdy operator może mieć inny cennik i inne dodatkowe koszty. Ważne jest również to, że roaming działa wyłącznie w UE. Poza nią musisz liczyć się z dużo wyższymi opłatami za połączenia czy Internet. Dlatego upewnij się, że kraj, do którego jedziesz należy do UE!

Sprawdź wszystkie informacje na temat roamingu w lajt mobile.

Ubezpieczenie

Jeśli jedziesz na wakacje z biura podróży, możesz (a nawet powinieneś) kupić ubezpieczenie, ponieważ wystarczy, że podczas urlopu źle staniesz, skręcisz nogę i bez ubezpieczenia poniesiesz duże koszty wizyty u lekarza. Warto pamiętać, o kupieniu ubezpieczenia, które obejmuje leczenie w stanie nietrzeźwości. Wystarczy napić się jednego drinka na basenie i nawet przy skręceniu kostki, ubezpieczenie nie będzie obejmować wizyty u lekarza, ponieważ wystarczy jeden niewielki drink. 

Natomiast jeśli wybierasz podróżowanie na własną rękę, pamiętaj o ubezpieczeniu lotu (na wypadek odwołanego lub opóźnionego odlotu), ponieważ zdarzają się różne sytuacje – możesz mieć przełożony lot na drugi dzień z powodu problemów technicznych i automatycznie tracisz jeden dzień z wakacji, na które czekałeś cały rok. To samo dotyczy podróży samochodem – lepiej dmuchać na zimne.

Koronawirus

W obecnych czasach przepisy zmieniają się nawet z tygodnia na tydzień, wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w danym kraju. Sprawdzaj bieżące informacje dotyczące obostrzeń w danym kraju oraz w Polsce (czy np. nie musisz odbyć obowiązkowej kwarantanny lub wykonać testu na koronawirusa).

Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego nie narażaj się na koszty, ubezpiecz się i sprawdź obostrzenia covidowe. Chcesz mieć dużo internetu na wakacjach i nielimitowane połączenia? Zapoznaj się z ofertą lajt mobile, przenieś numer i korzystaj z jednej z najtańszych sieci komórkowych na rynku!

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.