A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Lajtowy ranking 3 smartfonów z najlepszym aparatem

2021/08/13

Przy kupnie nowego smartfona każdy z nas kieruje się indywidualnymi preferencjami. Jeden woli większy wyświetlacz i zwraca uwagę na jego parametry, natomiast drugi wybiera mniejszy i interesują go walory wizualne lub marka telefonu. Jednak większość osób przy kupnie smartfona zwraca uwagę na aparat, który coraz częściej zastępuje nam nawet lustrzankę. Dlatego postanowiliśmy zrobić ranking telefonów, które według DxOMark znajdują się w czołówce smartfonów z najlepszym aparatem.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Jest to smartfon, który nie tylko robi świetne zdjęcia, ale również ma rewelacyjny design. Uwagę przyciąga wyspa na aparacie z tyłu smartfonu. Obok aparatów znajduje się wyświetlacz amoled, który pokazuje datę, godzinę! Zdjęcia z tego smartfona porównywane są do dobrych lustrzanek – dobry zoom i rewelacyjne kolory. Dane techniczne aparatu:

  •       Aparat główny: 50 Mpix (f/1.95, OiS) + 48 Mpix (f/2.2, 128°) + 48 Mpix (OiS, 5x zoom optyczny)
  •       Aparat przedni: 20 Mpix
  •       Cena: około 5000-6000 zł

Poznaj ofertę lajt mobile

W kontekście najlepszych aparatów DxOMark wciąż wysoko stawia poprzednika tego modelu, czyli Xiaomi mi 10 Ultra.

Huawei P40 Pro+

Mówi się, że aparat w tym smartfonie posiada najlepszy zoom na rynku. W tym przypadku przybliżenie jest 10-krotne! A to za sprawą innowacyjnemu peryskopowemu teleobiektywowi. Nie dość, że istnieje możliwość tak dużego zoomu, to jakość zdjęcia po przybliżeniu jest zaskakująco wyraźna. Z pewnością przyda Ci się takie przybliżenie podczas urlopu, żeby uchwycić obiekty, które znajdują się daleko od Ciebie!

  •       Aparat główny:

Mpx (f/1.9, OIS) + 40 Mpx (f/1.8) + 8 Mpx (teleobiektyw 10x, f/4.4, obrazu OIS) +8 Mpx (teleobiektyw 3x, f/2.4, OIS) + aparat do pomiaru głębi ostrości 3D

  •       Aparat przedni: 32 Mpx  f/2.2) + aparat do pomiaru głębi

Cena: około 3000-4000 zł

Tutaj również DxOMark nie zapomina o świetym aparacie w poprzednim modelu, którym jest Huawei P40 Pro. Choć ten model posiada 5-krotne przybliżenie.

Oppo Find X3 Pro

Ten smartfon na początku 2021 roku otrzymał nagrodę Red Dot „Product Design Aware 2021”. Producent twierdzi, że jest to smartfon z aparatem przeznaczonym do robienia zdjęć makro z małej odległości (w innych smartfonach zazwyczaj zdjęcia z małej odległości są rozmazane). 

Obiektyw Microlens generuje 60-krotne powiększenie, co w praktyce oznacza, że dany obiekt możemy powiększyć na ekranie 60-krotnie przy zachowaniu całkiem wysokiej ostrości. Ile razy zdarzyło Ci się powiększać zdjęcie na ekranie smartfona, bo chciałeś dojrzeć coś na fotce z wakacji? Z tym smartfonem miałbyś pewność, że dojrzysz szczegół!

  •       Aparat główny: 50 Mpx +13 Mpx + 50 Mpx + 3 Mpx
  •       Aparat przedni: 32 Mpx

Cena: 3500-5000 zł

Jeśli chcesz, żeby Twoje zdjęcia zachwycały jeszcze bardziej niż dotychczas, to koniecznie zapoznaj się z aplikacjami do wdycji zdjęć w telefonie. Wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule. 

Zastanawiasz się, czy kupić telefon w pakiecie z abonamentem, czy może sam smartfon? Wszystkie informacje dotyczące tego tematu znajdziesz w artykule Telefon u operatora czy w sklepie – gdzie lepiej kupić?

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.