fbpxWybierz idealną pogodę na wakacje z najlepszą darmową aplikacją

08/07/2020

WSZYSTKIE

Wybierz idealną pogodę na wakacje z najlepszą darmową aplikacją pogodową

„Jaka będzie jutro pogoda?” – już raczej nie zapytasz, trzymając swój smartfon w dłoni. On zna odpowiedź na to pytanie, zatem nie musisz na nią czekać do końca dnia, kiedy w wiadomościach w telewizji będą prezentować prognozę pogody na kolejne dni. Ponadto, otrzymujesz szczegółowe informacje dotyczące dokładnie Twojej lokalizacji, czasami nawet godzina po godzinie. Aplikacje pogodowe znajdziemy w każdym telefonie, należą do tych podstawowych i obowiązkowych, bo przecież każdy chciałby wiedzieć, czy na wakacjach czeka na niego słońce, a w górach zimą pojeździ na nartach na świeżym śniegu. Stworzyliśmy ranking aplikacji pogodowych, które cieszą się największą popularnością i zaufaniem.

AccuWeather

Lista aplikacji pogodowych rozpoczyna się od pozycji, którą znajdziemy w sklepie Google Play. AccuWeather jest darmową propozycją dostępną dla użytkowników Androidów, zatem może ją pobrać każdy, kto chce być na bieżąco ze słońcem i deszczem. Korzystają z niej miliony użytkowników, chociaż producent deklaruje, że jest ich nawet miliardy. Po pobraniu aplikacji automatycznie ustalamy lokalizację, dla której będzie pokazywana prognoza pogody. Możesz też zapisać kilka miejsc, jeżeli często podróżujesz w tych samych kierunkach lub też planujesz urlop w innym kraju i chcesz być na bieżąco z warunkami, jakie w nim panują.

Ranking aplikacji pogodowych otworzył AccuWeather, ponieważ wyróżnia się bardzo bogatym i szczegółowym pakietem danych, które można dowolnie filtrować. Wskazuje pogodę na dany dzień, a także na prognozę godzinową oraz na najbliższe 2 tygodnie. Masz dostęp do map i wykresów, co z pewnością pomoże Ci w planowaniu wycieczki. Ponadto, AccuWeather poinformuje Cię, kiedy warto przed wyjściem z domu zabrać ze sobą parasol, ostrzega przed potencjalnymi zagrożeniami. AccuWeather znalazło się na pierwszym miejscu listy aplikacji pogodowych z jeszcze jednego ważnego powodu. Jest to wartościowe źródło pogody, a nie tylko prosta nakładka.

The Weather Channel

Na drugim miejscu w rankingu wartych polecenia aplikacji pogodowych znalazł się The Weather Channel. Już swoim designem zwraca uwagę, trzeba przyznać, że jest naprawdę bardzo dobry i jednocześnie przejrzysty. Podobnie, jak przy poprzedniej aplikacji, wybieramy lokalizację, dla której pokazywana będzie pogoda. Nie jest to jednak narzędzie, które dostarcza szczegółowych informacji. Stanowi część znanego portalu weather.com, jest jego uzupełnieniem, dlatego dowiesz się z niego tylko podstawowych danych. Sprawdzisz aktualne warunki w wybranej przez siebie lokalizacji na ten moment, najbliższe godziny i dni.

Ciekawą funkcją jest możliwość ustawienia alertów, którymi może być np. wiatr lub burza. Aplikacja będzie wtedy ostrzegać Cię przed ewentualnymi zagrożeniami. Lista aplikacji pogodowych uwzględnia nie tylko bogactwo funkcji narzędzi, ale i przejrzystość formy, którą The Weather Channel może się pochwalić w najlepszym wydaniu.

Pogoda Yahoo

Na trzeciej pozycji w naszym rankingu aplikacji pogodowych pojawiła się Pogoda Yahoo. Wyróżnia się bardzo przemyślanym interfejsem, co z kolei przekłada się na przyjemność użytkowania aplikacji. Wybieramy lokalizację, po czym na głównym ekranie pojawi się zdjęcie tej lokalizacji oraz kluczowe dla Ciebie dane pogodowe. Podstawowe dane uzupełnione są oczywiście dodatkowymi, które zobaczymy przewijając ekran do dołu. Kiedy przesuniemy go w bok, zobaczymy pogodę dla innych, wybranych przez nas lokalizacji. Użytkownicy ponadto przyznają, że pogoda z aplikacji Pogoda Yahoo bardzo dobrze się sprawdza. To jest chyba najważniejsze w przypadku tego typu narzędzi.

MeteoICM

Na liście aplikacji pogodowych znalazła się ze względu na swoją ogromną szczegółowość. Dostarcza najwięcej informacji spośród wszystkich przedstawionych w rankingu narzędzi. MeteoICM przedstawia dane za pomocą wykresów, a zatem inaczej, niż jest to w przypadku większości znanych nam aplikacji. Informacje są dostarczane przez Uniwersytet Warszawski, są na bieżąco aktualizowane. Z wykresów możemy odczytać, jaka będzie temperatura, obfitość opadów, ciśnienie czy prędkość wiatru w kolejnych godzinach i najbliższych dniach. To bardzo dobra aplikacja dla tych, którzy nie mają problemów z odczytywaniem danych z wykresów, mają umysł analityczny i matematyczny. Informacje nie są podane na przysłowiowej „tacy”, jednak są zdecydowanie bardziej szczegółowe niż w innych podobnych aplikacjach. Czasami warto nauczyć się czegoś nowego lub przynajmniej spróbować swoich sił w obszarze, który do tej pory wydawał nam się zupełnie obcy.

Lista aplikacji pogodowych jest znacznie dłuższa. To jednak propozycje, które wyróżniają się największą popularnością, a użytkownicy potwierdzają sprawdzalność pogody. Znajdują się tutaj narzędzia wyróżniające się prostą i intuicyjną obsługą, szczegółowością danych, dużą ilością informacji, a także nowoczesnym interfejsem. Pamiętaj jednak, że nigdy nie ma złej pogody. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności, aby zrobić coś naprawdę fajnego. Z Internetem od Lajt Mobile na pewno nie będziesz się nudzić. Wybierając duży pakiet, zawsze możesz zorganizować domówkę przy dobrej muzyce, obejrzeć fajny film, posłuchać podkastu lub po prostu przejrzeć dotychczas nieodwiedzane przez Ciebie zakątki wirtualnego świata.

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj