A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

NOWINKI

Zestaw głośnomówiący do samochodu – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

2021/09/24

Dużo rozmawiasz przez telefon? Wiesz, że podczas jazdy stwarzasz niebezpieczeństwo na drodze? Da się tego uniknąć! Kup bezprzewodowy zestaw głośnomówiący – chroń siebie i innych.

Dlaczego warto kupić zestaw głośnomówiący?

Polska znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o liczbę wypadków samochodowych w Europie. Niestety co czwarty wypadek w naszym kraju spowodowany jest przez kierowcę, który korzystał z telefonu. Dlatego korzystając z zestawu głośnomówiącego nie zagrażasz sobie, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.

W nowych modelach samochodowych zazwyczaj spotykamy wbudowane systemy głośnomówiące, a ich sterowanie odbywa się za pomocą guzików w kierownicy lub ekranu dotykowego. Jednak jest to niewielki procent wszystkich samochodów w Polsce, więc zakup takiego sprzętu jest wskazany.

Zestaw głośnomówiący to po prostu głośnik bezprzewodowy wraz z wbudowanym mikrofonem. Dzięki niemu nie musisz odwracać wzroku z jezdni i kombinować jak przytrzymać telefon przy uchu w momencie, gdy potrzebujesz zmienić bieg. Taki zestaw paruje się ze smartfonem poprzez Bluetooth.

Pamiętaj, że zestaw głośnomówiący to nie to samo, co słuchawka zakładana na ucho. Zestaw głośnomówiący jest małym głośnikiem.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie zestawu głośnomówiącego?

  •       Łatwość montażu – najlepiej jeśli zestaw posiadał klips, dzięki któremu przypniesz go w wygodne miejsce. Są zestawy, które można podpiąć do gniazda zapalniczki samochodowej. Jest to również wygodne rozwiązanie, ponieważ urządzenie automatycznie się ładuje, więc masz pewność, że nie rozładuje się podczas rozmowy.
  •       Obudowa – pamiętaj, żeby głośnik nie miał zbyt wielu funkcji, ponieważ w trakcie jazdy nie możesz rozpraszać się i myśleć „Hmm.. Który guzik nacisnąć?”. Urządzenie powinno mieć 3 główne przyciski: jeden do odbierania i rozłączania połączeń, natomiast drugi do regulacji głośności (głośniej – ciszej). Z boku powinien być mały przycisk do włączania i wyłączania urządzenia.

Jak widać urządzenie jest banalnie proste w obsłudze, a jego ceny wahają się od 30 do kilkuset złotych. To naprawdę niewiele, a może uratować Cię przez wypadkiem!

Dużo rozmawiasz? Wybierz abonament dla siebie

Jeśli prowadzisz dużo rozmów, z pewnością przyda Ci się porządny abonament – tani, z nielimitowanymi rozmowami i dużą liczbą GB! Taki abonament znajdziesz w lajt mobile. Wejdź na stronę i wybierz najlepszy abonament dla siebie!

poznaj oferte i przejdz do lajt mobile

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.