A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

CIEKAWOSTKI

Zgubiony telefon – co należy zrobić w kilku prostych krokach?

2019/08/29
zgubiłem telefon co robić

Zgubiony telefon – co należy zrobić w kilku prostych krokach?

Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy zdajemy sobie nagle sprawę, że w kieszeni lub w torebce czegoś brakuje? Wpadamy wtedy w panikę i zastanawiamy się, gdzie jest telefon. Jego utrata powoduje tak duży niepokój, że nasze działania mogą być chaotyczne i niekiedy bezsensowne. Doradzamy w jaki sposób postąpić.

Utrata telefonu to nie tylko utrata często cennego sprzętu, zdecydowanie bardziej wartościowe są dane zapisane na nim, a także na utraconej karcie SIM. Dane osobiste, kontakty do wieloletnich znajomych, zdjęcia, dostępy do bankowości elektronicznej, portali społecznościowych, poczty i wielu innych sprawiają, że zaczynamy się martwić i nie możemy już spać spokojnie, w obawie kto zyskał do nich dostęp.

W pierwszej kolejności należy zastrzec swoją kartę SIM
Aby załagodzić sytuację i zabezpieczyć swoje dane, musimy wykonać kilka prostych kroków. W pierwszej kolejności należy niezwłocznie zastrzec kartę SIM u obecnego operatora.

W lajt mobile zastrzeżenie karty sim/numeru jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 727700700 i zgłosić zaistniałą sytuację. Ważne, jeśli będziesz dzwonić z innego numeru konsultant BOK, na pewno dokona weryfikacji Twojej tożsamości, aby mieć pewność, że numer do Ciebie należy, a następnie dokona jego zablokowania zgodnie z Twoją dyspozycją. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy na stronie www.lajtmobile.pl lub wysłać wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl.

Po zastrzeżeniu, karta SIM staje się bezużyteczna dla niepowołanych osób i nie ma żadnej wartości.

Zgłoszenie zdarzenia na policji
Zgłoś zagubienie/kradzież telefonu na najbliższym posterunku policji. Udaj się tam jak najszybciej po fakcie zgubienia/kradzieży, najlepiej z numerem seryjnym – IMEI telefonu (znajdziesz go na pudełku od telefonu).

Policja będzie w stanie namierzyć telefon, jeśli ktoś będzie próbował logować się z niego do sieci. Pamiętaj, że zagubione urządzenie może być również użyte przez kogoś do popełnienia przestępstwa, więc lepiej zabezpieczyć własne interesy.

Kolejny krok to duplikat karty SIM
Po kontakcie z Biurem Obsługi Klienta w celu zastrzeżenia karty następnym krokiem, jaki należy wykonać aby zachować dotychczasowy numer telefonu jest wyrobienie duplikatu karty SIM.

Sieć komórkowa lajt mobile w prosty sposób umożliwia uzyskanie duplikatu. Jeśli nie poprosiłeś/aś o jego wyrobienie w momencie zastrzegania karty, należy skontaktować się z BOK w celu wydania nowej karty SIM z tym samym numerem telefonu. Na wskazany przez Ciebie adres, niezwłocznie wyślemy nową kartę.

W przypadku zgubienia lub zniszczenia karty sim opłata za wyrobienie duplikatu w lajt mobile to tylko 20 zł. To niski koszt w porównaniu do utraty smartfona wartego często kilkaset złotych. Jeśli Twój telefon został skradziony i posiadasz dowód zgłoszenia takiej sytuacji na Policji, duplikat karty otrzymasz zupełnie za darmo.

Dodatkowe czynności, które możesz wykonać po utracie swojego telefonu
• Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, a niektóre z operacji autoryzujesz swoim telefonem, zgłoś bankowi informacje o zagubieniu urządzenia.
• Jeśli korzystasz z konta google na swoim smartfonie, spróbuj go namierzyć przy pomocy: Znajdź telefon – Google Account lub innych aplikacji w zależności od systemu operacyjnego dedykowanemu Twojemu urządzeniu, np.: Find My Iphone
• Zaloguj się z innego urządzenia do wszystkich portali społecznościowych, połączonych kont google, itp. aby wylogować się z utraconego urządzenia, które ma zapamiętane hasła. Ograniczysz wtedy ryzyko utraty swoich prywatnych danych.

Te informacje powinny pomóc Ci zachować spokój w momencie utraty urządzenia. Pamiętaj też o tym, że często Twój telefon potrafi schować się pod poduszką albo pod fotelem w samochodzie, dlatego warto zadzwonić na swój numer z innego telefonu, w momencie, gdy zorientujesz się, że czegoś Ci brakuje.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc