A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Zmień kontrast Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Zgubiłeś telefon? Podpowiadamy co zrobić

2021/03/12
jak znalesc telefon

Zgubiłeś telefon? Podpowiadamy co zrobić

 
Zgubienie telefonu to nie tylko utrata cennego, często drogiego urządzenia, ale również wiąże się z lękiem przed wydostaniem się prywatnych danych. Sprawdź jak zabezpieczyć swój telefon i co zrobić, kiedy go zgubisz.

 

Zgubiłem telefon

Zauważasz, że nie masz przy sobie telefonu, z którym się nie rozstajesz. Panika, nerwowe szukanie w torbie, plecaku i kieszeniach. Zostawiłeś go w biurze? A może na siłowni? Po drodze z pracy odbierałeś dziecko z przedszkola, więc możliwe, że został w przedszkolnej szatni. Każdy z nas byłby zestresowany w takiej sytuacji, ponieważ telefony od dawna są czymś więcej niż urządzeniem do komunikowania się. Mamy w nich kalendarz, dostęp do mediów społecznościowych, służbowego maila czy dysku z ważnymi plikami. W takim momencie należy ostudzić emocje i zastanowić się, co możesz zrobić w tej kryzysowej sytuacji.

znajdz telefon

 

Co robić jeśli rzeczywiście telefon zaginął?

Upewnij się, że smartfon został zgubiony lub skradziony. Poproś kogoś bliskiego, aby zadzwonił na Twój numer, być może urządzenie wpadło za łóżko, albo zostawiłeś go w kuchni lub w samochodzie. Jeśli masz pewność, że zgubiłeś telefon po pierwsze, zablokuj kartę SIM u swojego operatora. Chroni Cię to przed otrzymaniem wysokiego rachunku, jeśli telefon znalazła osoba trzecia i przywłaszczyła go sobie.

Przed korzystaniem z Twojego urządzenia przez obcą osobę, skuteczną ochroną jest blokada ekranu, z której korzysta wiele osób. Na telefonach systemu Android można ustawić pin, wzór do zaznaczenia lub w niektórych odblokowanie na dotyk palca. Natomiast produkty firmy Apple mają blokadę w formie Touch ID lub Face ID.

 

Jak zabezpieczyć swój telefon przed zgubieniem lub kradzieżą?

W celu zabezpieczenia swojego telefonu przed kradzieżą lub zgubieniem go, możesz zainstalować aplikacje, które pomogą Ci odszukać “swoją prawą rękę”. W Sklepie Google Play oraz w App Store znajdziesz wiele aplikacji lokalizacyjnych. Poniżej poznasz metodę, jak w prosty sposób odszukać urządzenie przy pomocy konta Google.

router na karte sim

Wyszukiwanie przy pomocy konta Google

Zgubiłeś telefon lub tablet z Androidem? Możesz zdalnie zablokować swój utracony sprzęt, a nawet usunąć z niego dane, które osoba trzecia mogłaby wykorzystać. Nikt nie chciałby, aby jego prywatne zdjęcia lub dokumenty znalazły się w obcych dłoniach. Ważne jest aby na telefonie lub tablecie dodane było konto Google, gdyż funkcja “znajdź moje urządzenie będzie uruchomiona automatycznie.

Do odnalezienia telefonu lub wykasowania danych, sprzęt musi spełniać kilka warunków, urządzenie musi: być włączone, zalogowanie w koncie Google, mieć włączone Wi-Fi lub transmisję danych, włączoną Lokalizację, być widoczny w Google Play. Dodatkowo jeśli wcześniej ustawiłeś dwuetapową weryfikację, musisz mieć zapasowy kod lub numer telefonu.

Kiedy spełnisz wszystkie te warunki, wejdź na android.com/find, a następnie zaloguj się na konto Google. Jeśli masz więcej niż jeden telefon, wybierz utracony telefon w górnym rogu ekranu. Na utraconym/skradzionym telefonie pojawi się powiadomienie od Google’a. Na ekranie urządzenia, na którym wyszukujesz telefonu pojawi się lokalizacja na mapie. Trzeba wziąć pod uwagę, że lokalizacja może nie być dokładna. Może się zdarzyć, że nie da się wyświetlić lokalizacji, wówczas pojawi się ostatnia lokalizacja.

Jakie są Wasze sposoby na zgubiony telefon?

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.