fbpxZgubiony telefon – co należy zrobić w kilku prostych krokach?

29/08/2019

WSZYSTKIE

Kto z nas nie zna tego uczucia, gdy zdajemy sobie sprawę, że kieszeni lub torebce nagle czegoś brakuje, wpadamy w panikę i zastanawiamy się, gdzie jest mój telefon. Jego utrata powoduje tak duży niepokój, że nasze działania mogą być chaotyczne, a nie o to chodzi. Każdy z nas w takiej sytuacji zadaje sobie także pytanie o numer telefonu, który mieliśmy od wielu lat i zdążyliśmy się do niego przyzwyczaić. Co zrobić aby, go odzyskać, czy jest to możliwe?

Utrata telefonu to nie tylko utrata często cennego sprzętu, zdecydowanie bardziej wartościowe są dane zapisane na nim, a także na utraconej karcie SIM. Dane osobiste, kontakty do wieloletnich znajomych, zdjęcia, dostępy do bankowości elektronicznej, portali społecznościowych, poczty i wielu innych sprawiają, że zaczynamy się martwić i nie możemy już spać spokojnie, w obawie kto zyskał do nich dostęp.
Utracony numer telefonu przynależny do oferty na abonament może także przynieść negatywne skutki w postaci faktury na wysoką kwotę, a wszystko przez to, że osoba, która przywłaszczyła sobie Twój telefon wykonała, wiele połączeń lub wysłała liczne SMS-y na numery premium, mogące kosztować nawet kilkadziesiąt złotych za jedno takie połączenie czy SMS.

W pierwszej kolejności musisz zastrzec swoją kartę sim.

Aby załagodzić sytuację i zabezpieczyć swoje dane, należy wykonać kilka prostych kroków, w tym w pierwszej kolejności zastrzeżenie karty SIM u obecnego Operatora. W lajt mobile zastrzeżenie karty sim/numeru jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta pod numerem 727700700 i zgłosić zaistniałą sytuację. Ważne, jeśli będziesz dzwonić z innego numeru konsultant BOK, na pewno dokona weryfikacji Twojej tożsamości, aby mieć pewność, że numer do Ciebie należy, a następnie dokona jego zablokowania zgodnie z Twoją dyspozycją. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy na stronie www.lajtmobile.pl lub wysłać wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl.
Po zastrzeżeniu, karta SIM staje się bezużyteczna dla niepowołanych osób i nie ma żadnej wartości.

Zgłoszenia zdarzenia na policji.

Zgłoś zagubienie/kradzież telefonu na najbliższym posterunku policji. Udaj się tam niezwłocznie po zorientowaniu się o fakcie zgubienia/kradzieży, najlepiej z numerem tzw. IMEI telefonu (znajdziesz go na pudełku od telefonu). Policja będzie wstanie namierzyć telefon, jeśli będzie próbował logować się do sieci. Pamiętaj, że zagubione urządzenie może być również użyte przez kogoś do popełnienia przestępstwa, więc lepiej zabezpieczyć własne interesy.

Kolejny krok to duplikat karty sim.

Po kontakcie z Biurem Obsługi Klienta w celu zastrzeżenia karty następnym krokiem, jaki należy wykonać w celu zachowania numeru telefonu, jest wyrobienie duplikatu karty SIM. Sieć komórkowa lajt mobile w prosty sposób umożliwia uzyskanie duplikatu karty sim. W tym celu należy dokonać zgłoszenia do BOK w celu zamówienia nowej karty sim. Na wskazany przez Ciebie adres, niezwłocznie wyślemy do Ciebie nową kartę. W przypadku zgubienia lub zniszczenia karty sim opłata za wyrobienie duplikatu w lajt mobile to tylko 20 zł. To niski koszt w porównaniu do utraty smartfona wartego często kilkaset złotych. Jeśli Twój telefon został skradziony i posiadasz dowód zgłoszenia takiej sytuacji na Policji, duplikat karty otrzymasz zupełnie za darmo.

Dodatkowe czynności, które możesz wykonać po utracie swojego telefonu.

• Jeśli korzystasz z bankowości elektronicznej, a niektóre z operacji autoryzujesz swoim telefonem, zgłoś bankowi informacje o zagubieniu urządzenia.
• Jeśli korzystasz z konta google na swoim smartfonie, spróbuj go namierzyć przy pomocy: Znajdź telefon – Google Account.
• Zaloguj się z innego urządzenia do wszystkich portali społecznościowych, połączonych kont google itp. aby wylogować się z utraconego urządzenia, które ma zapamiętane hasła. Ograniczysz wtedy ryzyko utraty swoich prywatnych danych.

Te informacje powinny pomóc Ci zachować spokój w momencie utraty urządzenia. Pamiętaj też o tym, że często Twój telefon potrafi schować się pod poduszką albo pod fotelem w samochodzie, dlatego warto zadzwonić na swój numer z innego telefonu, w momencie, gdy zorientujesz się, że czegoś Ci brakuje 🙂

najpopularniejsze

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj

5 najlepszych aplikacji na lajtowe wakacje!

27/08/2019

czytaj