A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Abonament czy karta – co wybrać?

2020/05/08
Telefon na kartę lajt mobile

Abonament czy karta – co wybrać?

Wybrać ofertę na kartę czy na abonament? Wielu z nas staje przed takim dylematem w trakcie szukania oferty sieci komórkowej. Co się opłaca? Co daje Ci większą wygodę korzystania? Jakie są podstawowe różnice? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Chcesz więcej swobody i niezależności – oferta na kartę jest dla Ciebie
Oferta na kartę to przede wszystkim większa swoboda użytkowania. Sam decydujesz ile chcesz płacić i z czego chcesz korzystać w danym miesiącu. Wybierasz jaką kwotę w danym miesiącu chcesz przeznaczyć na usługę komórkową i taką właśnie kwotą zasilasz swoje konto poprzez doładowanie.

Dawno minęły czasy, gdy doładowania w postaci zdrapek i kodów były dostępne tylko w kioskach. W chwili obecnej konto można doładować bez wychodzenia z domu. W sieci lajt mobile udostępniamy panel na stronie www.lajtmobile.pl, poprzez który można dokonać bezpiecznego doładowania konta z wykorzystaniem serwisów płatniczych: PayU oraz Przelewy24.

Usługa na kartę to także mnogość możliwości odnośnie pakietów, z jakich korzystasz. W każdym miesiącu możesz zmieniać pakiet, a jest to szczególnie ważne przy zarządzaniu wykorzystaniem Internetu. Wyjeżdżasz na wakacje i potrzebujesz go więcej więc zmienisz dotychczasowy pakiet na okres 30 dni. Wszystkich zmian aktywacji i dezaktywacji pakietów dokonujesz samodzielnie za pomocą kodów USSD dostępnych na stronie internetowej każdego Operatora.

Rejestracja numeru na kartę to prosta sprawa.
Od 25 lipca 2016 r. zgodnie z nową ustawą o działaniach antyterrorystycznych obowiązują nowe zasady rejestracji numerów na kartę. To ważne gdyż użytkownik usługi na kartę przestał być anonimowy. Większość sieci pozwala na rejestrację numerów na kartę tylko w punktach stacjonarnych. W lajt mobile dostępna jest rejestracja w trybie online.

Wystarczy wypełnić dedykowany formularz na stronie, a następnie dokonać autoryzacyjnego przelewu bankowego z imiennego konta użytkownika. Co więcej, cała kwota przelewu wraz z bonusem 50% doładowania zostaje przekazana na konto danego numeru z możliwością wykorzystania na usługi w sieci.

Nie korzystasz z usługi na kartę – nie płacisz!
Oferta na kartę posiada jeszcze jedną bardzo istotną zaletę. Jeśli nie chcesz, to nie musisz doładowywać konta czy korzystać z pakietów. Tu jedyną ważną informacją pozostaje ważność konta, w zakresie połączeń wychodzących i przychodzących. W sieci lajt mobile wystarczy, że raz dokonasz doładowania na minimum 10 zł, a uzyskasz ważność konta na rok dla połączeń wychodzących i przychodzących. Jeśli nie wykupisz żadnego pakietu możesz korzystać z podstawowych niskich stawek usługi. Minuta 17gr, SMS 12 gr, MMS 40 gr, Internet 20 gr (za 1MB).

Abonament – o nic się nie martwisz
Oferta na abonament jest usługą, w której co miesiąc Operator wystawi Ci fakturę. Taki rodzaj usługi to przede wszystkim wygoda. Wystarczy, że zawrzesz umowę z Operatorem na wybraną ofertę i nie musisz się o nic martwić, jeśli płacisz faktury w terminie. Tą czynność także można usprawnić poprzez ustawienia na rachunku bankowym stałego przelewu.

Alternatywą jest wydanie dyspozycji w postaci zgody na obciążenie rachunku przez Operatora – wtedy sieć automatycznie pobiera opłatę za wystawioną fakturę w danym miesiącu z naszego konta bankowego. Wielu użytkowników obawia się oferty na abonament ze względu na długotrwałe zobowiązania umową z Operatorem. W sieci lajt mobile bez dodatkowych kosztów możesz zawrzeć umowę na czas nieokreślony i cieszyć się niskimi cenami za abonament tak długo jak zechcesz.

Jeśli znajdziesz lepszą ofertę na rynku, co będzie trudne, możesz taką umowę rozwiązać bez opłat na rzecz Operatora. Oferta na abonament pozwala także na zmianę planu taryfowego, z którego korzystasz, w ramach posiadanej oferty. W sytuacji, gdy chcesz zwiększyć swój pakiet, np. internetowy możesz takiej zmiany dokonać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta, a jej wdrożenie nastąpi od nowego okresu rozliczeniowego.

Dwa słowa na koniec
Oferta na kartę daje większe możliwości zarządzania usługą, w zakresie kosztów jak i samych pakietów. Dlatego może się sprawdzić np. dla rodziców, którzy kupują pierwszy telefon swoim dzieciom i boją się nadmiernego użytkowania i niespodziewanych kosztów, np. usług premium. Usługa na kartę doskonale się sprawdzi także dla osób starszych, które nie chcą płacić rachunków i także mało korzystają z usługi.

Oferta na abonament jest przeznaczona dla tych, którzy po wybraniu konkretnej oferty i zawarciu umowy nie chcą się niczym martwić. Interesuje ich głównie faktura jaką wystawia Operator i usługi jakie wykorzystali w danym miesiącu.

Oczywiście zarówno w przypadku usługi na kartę jak i na abonament, klienci mają bieżący podgląd do wykorzystanych usług lub wystawionych rachunków w sieci lajt mobile. Wystarczy się zalogować do Panelu Klienta lajt-online, dostępnego na stronie www.lajt-online.pl aby mieć pełen podgląd do swoich usług.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc