Roaming

Spis treści

Ile kosztuje minuta w Roamingu UE?

Jeżeli w ramach planu taryfowego w kraju posiadasz nielimitowane połączenia do sieci komórkowych i stacjonarnych, to znaczy, że zgodnie z zasadą roam like at home, możesz bezpłatnie wykonywać połączenia do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych w Polsce będąc na terenie UE.

Pamiętaj, aby zachować zniżkę na abonament w ramach Bonusu Krajowego, należy wykonać maksymalnie do 50 min. wymiennych na 50 SMS-ów.

Więcej informacji na temat kosztów wykonywania połączeń znajdziesz w Cenniku Usług Dodatkowych dla usługi w abonamencie oraz w Cenniku Usług Przedpłaconych Komórkowych dla usługi na kartę. Cenniki dostępne są w zakładce Dokumenty.

Czy mam aktywny Roaming?

Roaming w usługach na abonament

Jeżeli numer w lajt mobile został aktywowany to usługa roamingu na usługi głosowe zastała uruchomiona automatycznie. Jeżeli nie możesz wykonać połączenia, wyślij zgłoszenie po zalogowaniu się do Panelu Klienta lub prześlij wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl.

Usługę roamingu na transfer danych możesz włączyć lub wyłączyć w dowolnym momencie poprzez Panel Klienta, w zakładce Usługi, bez konieczności kontaktu z BOK.
Możesz również zgłosić dyspozycję poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta.  W tym celu wyślij zgłoszenie po zalogowaniu się do Panelu Klienta lub  prześlij wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl. Roaming na transfer danych będzie aktywny do momentu, gdy zgłosisz dyspozycję o ewentualne wyłączenie.

Roaming w usługach na kartę

Usługa roamingu na usługi głosowe jest aktywna automatycznie. Jeżeli nie możesz wykonać połączenia wyślij zgłoszenie po zalogowaniu się do Panelu Klienta lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: info@lajtmobile.pl.

Usługa roamingu na transfer danych poza granicami kraju nie jest dostępna dla Użytkowników usługi na kartę. Natomiast w przypadku oferty na kartę połączenia i wiadomości SMS są tak samo płatne, jak w kraju mimo wyłączonego pakietu – przy założeniu, że wykonywane połączenia i wysyłane wiadomości są na numery polskie.

Czym jest Bonus Krajowy?

Bonus Krajowy jest to rabat na abonament w wysokości 20,00 zł brutto. Bonus Krajowy obejmuje wszystkich nowych Klientów, którzy chcą korzystać z naszych usług w Polsce lub w krajach Unii Europejskiej na poniższych zasadach:

Bonus Krajowy jest przyznawany na każdy okres rozliczeniowy, gdy korzystasz z usługi w kraju oraz na każdy kolejny okres rozliczeniowy, gdy w roamingu UE:

 • wykorzystujesz do 50 minut na połączenia wychodzące (minuty są wymienne na 50 SMS-ów),
 • liczba MMS-ów wyniesie zero (czyli, jeśli nie wysyłasz MMS-ów),

Bonus Krajowy nie jest przyznawany w przypadku, gdy chcesz korzystać z usługi roamingu w UE na poniższych zasadach tylko w danym okresie rozliczeniowym:

 • wykorzystasz więcej niż 50 min. wymiennych na 50 SMS-ów,
 • uruchomisz internet poprzez transmisje danych sieci komórkowej,
 • wysyłasz MMS-y.

Bonus Krajowy nie zostanie przyznany tylko w danym okresie rozliczeniowym. W każdym następnym miesiącu możesz otrzymać Bonus Krajowy.

Podział stref roamingowych na kraje

Strefa 1:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Martynika, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Reunion, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Watykan, Włochy.

Strefa 2:

Albania, Andora, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Gibraltar, Kazachstan, Macedonia, Mołdawia, Monako, Wyspy Owcze, Rosja, San Marino, Serbia, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania.

Powyższy podział stref roamingowych obowiązuje od 03.04.2023 r.

Najczęściej zadawanie pytania

 • Jak sprawdzić, ile GB mogę wykorzystać w Roamingu w UE?

Informacje o liczbie GB, dostępnych w roamingu UE znajdziesz w dokumencie Limit roamingowy na transmisję danych w Strefie 1, znajdującym się w zakładce Dokumenty.

Wystarczy, że znajdziesz wysokość opłaty abonamentowej, jaką obecnie płacisz w lajt mobile – dla której wskazano właściwy pakiet GB w roamingu UE. Pomoc możesz także uzyskać na czacie lajt mobile lub pisząc wiadomość na adres: info@lajtmobile.pl.

 • W jaki sposób mogę dokupić pakiet internetu w Roamingu UE?
 • Korzystam z pakietu GB w UE. Czy wpływa to na mój pakiet w kraju?

Pakiet roamingowy jest niezależny od krajowego.

 • Jak zablokować rozmowy międzynarodowe?

Są dwie opcje na zablokowane połączeń międzynarodowych.

  • Skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem: 727 700 700 i zleć aktywację blokady
  • Zgłoś dyspozycję w swoim Panelu Klienta.

Cenimy twoją prywatność!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka cookies

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto