A Zmień czcionkę na małą
A Zmień czcionkę na średnią
A Zmień czcionkę na wielką
Włącz kontrast dla strony.

UŻYTKOWE

Problemy z internetem w smartfonie? Włączanie i konfiguracja internetu dla początkujących

2021/04/23
internet na karte

Problemy z internetem w smartfonie? Włączanie i konfiguracja internetu dla początkujących

W dzisiejszych czasach coraz trudniej żyje się bez dostępu do Internetu. Obecnie przez pandemię dzieci uczą się zdalnie, a wielu pracowników zmieniło tryb pracy na home office. Internet w telefonie to już standard, a problemy z połączeniem się do sieci mogą pokrzyżować wiele spraw. Mamy możliwość połączenia się z Wi-Fi lub skorzystać z internetu mobilnego. Różnice między tymi dwoma oraz porady związane z konfiguracją internetu znajdziesz w tym artykule.

 

Kiedy łączyć się z Wi-Fi a kiedy z internetem mobilnym (LTE)

Z Wi-Fi łączysz się, kiedy masz dostęp do internetu stacjonarnego. Ma on ograniczony zasięg, dlatego jeżeli masz np. duży dom, to w niektórych miejscach możesz mieć problem z dostępnością. Z darmowym Wi-Fi połączysz się zazwyczaj w galeriach handlowych, hotelach czy w restauracjach. Natomiast internet LTE, to internet mobilny, który masz w telefonie (możesz udostępnić go na swój komputer).

nawigacja bez internetu za darmo

LTE łączy się z nadajnikami sieci komórkowych (lajt mobile działa na nadajnikach sieci Plus), dlatego masz go zawsze ze sobą. Możesz połączyć się z siecią kiedy chcesz i gdzie chcesz. Dzięki niemu sprawdzisz autobus, wyślesz znajomym zdjęcia z plaży lub sprawdzisz pogodę.

 

Automatyczna konfiguracja internetu i usługi MMS

Jeśli próbujesz połączyć się z internetem, ale nadal nie masz połączenia, prawdopodobnie masz nieskonfigurowany internet w telefonie. Możesz skonfigurować internet oraz usługę MMS na dwa sposoby – automatycznie i ręcznie. W lajt mobile automatyczna konfiguracja polega na wysłaniu darmowego SMS-a pod numer 8090.

· Jeżeli chcesz skonfigurować internet, w treści SMS-a wpisz „internet”. Po wysłaniu wiadomości otrzymasz kod PIN, który następnie musisz wpisać go, aby rozpocząć instalację.
· Jeżeli chcesz skonfigurować MMS-y, w treści SMS-a wpisz „mms”.

jak udostępnić internet z telefonu

 

Ręczna konfiguracja

Możesz również sam dokonać konfiguracji internetu, to naprawdę proste. W lajt mobile przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe instrukcje, które pomogą Ci dokonać konfiguracji. Zależnie od systemu Twojego telefonu, proces konfiguracji może wyglądać inaczej. Więcej szczegółów na temat instrukcji znajdziesz na naszej stronie lajt mobile.

Jeżeli nadal masz problemy z konfiguracją, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, a na pewno znajdziemy rozwiązanie. Z BOK-iem możesz skontaktować się poprzez zalogowanie się do Panelu Klienta, wysłanie wiadomości e-mail na adres info@lajtmobile.pl lub zadzwoń pod numer 727 700 700.

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies.
Wszystkie zasady ich użytkowania wraz z informacjami
o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie
cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.
Korzystając z serwisu akceptujesz jej postanowienia.

cicrle-right cicrle-leftc