fbpx

Dołączyliśmy do akcji fundacji DKMS

20 kwietnia 2023 r. w siedzibie naszej firmy i w ramach akcji #lajtowe_pomaganie zorganizowaliśmy “Dzień Dawcy Szpiku” wraz z fundacją DKMS. Nasi pracownicy wcielili się w rolę wolontariuszy i dzięki nim zebraliśmy sporą liczbą próbek od potencjalnych dawców, którzy chcieli włączyć się do akcji.
lajt mobile wspiera fundację DKMS

Dodatkowo, suma środków z przelewów autoryzacyjnych od naszych nowych klientów, którzy przenieśli numer do lajt mobile w marcu trafiła już na konto fundacji DKMS. Tym samym jesteśmy dumni, że możemy zarówno w swoim, jak i imieniu naszych klientów brać udział w tak niezwykle ważnych akcjach i nieść pomoc potrzebującym.

O fundacji DKMS

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit, która działa w Polsce od 2008 r. Na przełomie 14 lat pracy oddział DKMS w Polsce zarejestrował ponad 1 800 000 potencjalnych dawców. 

Organizacja na co dzień mierzy się z wyzwaniami, jakimi są nowotwory krwi i inne choroby układu krwiotwórczego. Misją fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie, którego ostatnim ratunkiem w walce o życie jest przeszczep komórek macierzystych szpiku.

Czym są nowotwory układu krwiotwórczego?

Nowotwory krwi to rodzaj nowotworów złośliwych, które rozwijają się w komórkach krwi lub w narządach, które produkują krew, takich jak szpik kostny.

Najczęstszymi rodzajami nowotworów krwi są:

  1. Białaczki – to rodzaj nowotworu krwi, który charakteryzuje się niekontrolowanym wzrostem komórek układu krwionośnego, które nie są w stanie spełniać swoich normalnych funkcji.
  2. Chłoniaki – to nowotwory złożone z komórek układu chłonnego, które występują w węzłach chłonnych, śledzionie, grasicy i innych narządach.
  3. Szpiczak – to rodzaj nowotworu, który rozwija się w komórkach plazmatycznych, które w normalnych warunkach są odpowiedzialne za produkcję przeciwciał.

Objawy nowotworów krwi mogą obejmować: zmęczenie, osłabienie, gorączkę, powiększenie węzłów chłonnych, spadek masy ciała, krwawienia z nosa, dziąseł lub innych miejsc, bóle kości i stawów.

Leczenie nowotworów krwi zależy od rodzaju i zaawansowania choroby. Może obejmować chemioterapię, radioterapię, terapię ukierunkowaną, terapię immunologiczną, przeszczepienie komórek macierzystych lub kombinacje tych metod. Wczesne wykrycie i leczenie nowotworów krwi może zwiększyć szanse na wyleczenie lub przedłużenie życia pacjenta.

lajt mobile wspiera fundację DKMS

Jak duży problem nowotworów krwi jest w Polsce?

Problem nowotworów krwi w Polsce jest bardzo poważny. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2019 roku, nowotwory krwi stanowiły drugą co do częstości przyczynę zgonów wśród nowotworów złośliwych w Polsce. W 2019 roku z powodu nowotworów krwi zmarło ponad 10 tysięcy osób.

Najczęstszym rodzajem nowotworów krwi w Polsce są białaczki. Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów, w latach 2013-2017 w Polsce zdiagnozowano około 4,5 tysiąca przypadków białaczek rocznie. W Polsce występuje również stosunkowo duża liczba przypadków chłoniaków i szpiczaka.

W Polsce istnieją specjalistyczne ośrodki, które zajmują się diagnostyką i leczeniem nowotworów krwi, jednak dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych i terapeutycznych jest wciąż ograniczony. Często pacjenci muszą czekać na rozpoczęcie leczenia, co może znacząco wpłynąć na skuteczność terapii i przeżycie.

W związku z tym, w Polsce prowadzone są liczne działania mające na celu poprawę sytuacji w zakresie diagnostyki i leczenia nowotworów krwi, takie jak wprowadzenie programu badań przesiewowych na białaczkę u dzieci czy rozwijanie programów przeszczepiania komórek macierzystych.

Pomóż nam znaleźć zgodnego Dawcę dla każdego Pacjenta potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

stacyjka maltusia
lajtowe pomaganie
Wsparcie dla Fundacji Stacyjka Maltusia

W ramach naszej cyklicznej akcji lajtowe pomaganie, z przyjemnością informujemy, że w tym miesiącu wsparliśmy Fundację Stacyjka Maltusia z Dolnego Śląska. Fundacja ta jest azylem dla bezbronnych zwierząt domowych i gospodarczych, oferując im bezpieczne schronienie, opiekę weterynaryjną oraz miłość.

Czytaj więcej »
lajt mobile wsparało Fundację Rakiety
lajtowe pomaganie
Tym razem wspieramy Fundację Rakiety

Jako lajt mobile, mamy przyjemność ogłosić, że w ramach naszej akcji „lajtowe pomaganie” w tym miesiącu wsparliśmy działalność Fundacji Rakiety. Dzięki naszym nowym klientom, którzy dołączyli do nas w tym okresie, cała suma z przelewów autoryzacyjnych została przekazana na cele charytatywne. To dla nas ogromna radość móc przyczyniać się do tak ważnej inicjatywy.

Czytaj więcej »
lajtowe pomaganie wspiera Pegasus
lajtowe pomaganie
Po raz kolejny ze wsparciem wracamy do Pegasusa

Pamiętacie alpakę Łiłi i to, że środki z przelewów autoryzacyjnych zostały przeznaczone na budowę ogrodzenia jej wybiegu? A pamiętacie trzy tony trawokulek, które tirem przyjechały do Musuł jeszcze przed jesienią, kiedy konie już zapomniały jak smakuje trawa? Po raz kolejny lajt mobile wspiera działanie Schroniska Pegasus.

Czytaj więcej »

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto