Kolejny miesiąc i kolejny gest w kierunku Fundacji Amstaff Azyl

Kolejny miesiąc i kolejny serdeczny gest. Tym razem zapewniliśmy pomoc podopiecznym Fundacji Amstaff Azyl.
Wspieramy w ramach programu lajtowe pomaganie Fundację Amstaff Azyl.

Kolejny miesiąc i kolejny serdeczny gest. Tym razem, dzięki Waszym wpłatom przy zawieraniu umów w pełni online, zapewniliśmy pomoc podopiecznym Fundacji Amstaff Azyl.

 

Zastanawiasz się nad adopcją psa? Podpowiadamy jak się przygotować!

Pierwszym, najważniejszym krokiem jest decyzja. To od niej się wszystko zaczyna. Powinna być bardzo dokładnie przemyślana, bo posiadanie psa zmieni zdecydowanie nasze całe życie na przynajmniej kilka lat. Warto w tym miejscu zatrzymać się na chwilę i odpowiedzieć szczerze na kilka pytań: 

  1. Czy będę mieć czas na psa? 
  2. Czy stać mnie na jego utrzymanie?
  3. Czy będę z nim pracował?
  4. Czy jestem w stanie zapewnić psu odpowiednie warunki?

 

Jeżeli odpowiedziałeś na powyższe pytania twierdząco, to znaczy, że jesteś przygotowany do zmiany swojego życia na lepsze. Dlaczego na lepsze? Towarzystwo psa bardzo pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. To wspaniały kompan do zabawy, jak i do przytulania na kanapie (o ile pozwolisz mu na nią wejść). 

Drugi krok to wybór psa. Dlaczego to tak ważne? Nie każdy może sobie pozwolić na kudłacza, dużego psa lub wymagającego sporej aktywności fizycznej. Nigdy nie kieruj się wyglądem psa. To też jest ważny czynnik, ale nigdy nie powinien być kluczowy. Jeżeli podobają Ci się konkretne rasy – to dobrze, ale odpowiedz sobie na pytanie, czy ta konkretna rasa jest dla Ciebie. Ważne jest to, żeby w pierwszej kolejności poczytać i pogłębić swoją wiedzę z zakresu jej charakterystyki i predyspozycji. Przy adopcji psa ze schroniska wygląd nie powinien grać żadnej roli. Najważniejszym czynnikiem jest jego temperament, historia (o ile ją znamy), a także charakter. Ważne jest też budowanie relacji z czworonogiem, dlatego jeżeli masz możliwość – jedź do schroniska raz, czy dwa, weź na psa na spacer – poznajcie się. 

W trzecim kroku skontaktuj się z wolontariuszem, fundacją, czy schroniskiem. Pod każdym ogłoszeniem są dane kontaktowe do osoby, która obecnie pełni funkcję opiekuna wybranego czworonoga. Pamiętaj też, aby konkretnie zaznaczyć, w sprawie którego psa się kontaktujesz. Znacznie przyspieszy to cały proces i ułatwi pracę fundacji, czy schroniska.

Wolontariusz, opiekun, czy pracownik Fundacji przeprowadzi z Tobą wywiad. Pytania często mogą wydawać się niezwiązane z tematem, ale wbrew pozorom są niezwykle istotne do zdobycia pozwolenia na ankietę.

Jakie to mogą być pytania? Między innymi: 

  1. Czy w domu są małe dzieci? 
  2. Czy już wcześniej posiadałeś psa? 
  3. Czy mieszkanie, w którym mieszkasz jest wynajęte? 
  4. Czy posiadasz zwierzęta? 
  5. Czy jesteś chętny do uczestniczenia w szkoleniu?

 

Po wstępnej korespondencji z wolontariuszem zostaniesz poproszony o wypełnienie ankiety. Ankieta ta zawiera w sobie bardzo dużo pytań, na które będziesz musiał odpowiedzieć. Stanowi ona dokument adopcyjny, w którym składasz deklarację

Pozostał już ostatni krok, a mianowicie podpisanie umowy adopcyjnej. Wreszcie pies będzie mógł cieszyć się nowym pełnoprawnym opiekunem, a Ty towarzystwem najlepszego przyjaciela na długie lata. 

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

lajt mobile wspiera fundację DKMS
lajtowe pomaganie
Dołączyliśmy do akcji fundacji DKMS

20 kwietnia 2023 r. w siedzibie naszej firmy i w ramach akcji #lajtowe_pomaganie zorganizowaliśmy “Dzień Dawcy Szpiku” wraz z fundacją DKMS. Nasi pracownicy wcielili się w rolę wolontariuszy i dzięki nim zebraliśmy sporą liczbą próbek od potencjalnych dawców, którzy chcieli włączyć się do akcji.

Czytaj więcej »
Tym razem nasza pomoc trafiła do podopiecznych Psierocińca!
lajtowe pomaganie
Tym razem nasza pomoc trafiła do podopiecznych Psierocińca!

Za zgromadzone środki z przelewów autoryzacyjnych naszych klientów, którzy dołączyli do naszej sieci w lutym, w tym miesiącu lajtowe pomaganie trafia do Psierocińca ze Zbierska-Cukrowni. Na życzenie fundacji zamówiliśmy stos specjalistycznej karmy dla psów z dolegliwościami trzustki i wątroby oraz z problemami żołądkowo-jelitowymi.

Czytaj więcej »

Cenimy twoją prywatność!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka cookies

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto