Po raz kolejny ze wsparciem wracamy do Pegasusa

Pamiętacie alpakę Łiłi i to, że środki z przelewów autoryzacyjnych zostały przeznaczone na budowę ogrodzenia jej wybiegu? A pamiętacie trzy tony trawokulek, które tirem przyjechały do Musuł jeszcze przed jesienią, kiedy konie już zapomniały jak smakuje trawa? Po raz kolejny lajt mobile wspiera działanie Schroniska Pegasus.
lajtowe pomaganie wspiera Pegasus

Niedawno odwiedziliśmy to miejsce i nie możemy wyjść z podziwu, jak cudownie rozwija się ośrodek dla porzuconych i bezbronnych stworzeń. To wszystko za sprawą ludzi z ogromnymi sercami, którym nie jest obojętne cierpienie przyjaciół czworonogów. 

Schronisko Pegasus: Ratując Życie z Miłością

Schronisko dla Zwierząt Pegasus, działające od ponad dwóch dekad, nieprzerwanie poświęca się ratowaniu i opiece nad zwierzętami gospodarskimi. Od momentu swojego powstania, skupiało się na ocaleniu koni. Jednakże, rozwój ochrony zwierząt w Polsce, zaangażowanie młodych aktywistów oraz rosnący dostęp do wiedzy, szczególnie na temat losu zwierząt hodowlanych, poszerzył działalność schroniska, dając dom wielu różnorodnym gatunkom. Łączy je wszystkich jedno – każde z nich znalazło tu bezpieczne schronienie, a ich życie zostało ocalone.

"Ratując jedno zwierzę, nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia, zmieni się cały świat!" - motto fundacji

Pod opieką Schroniska Pegasus znalazły schronienie konie, osły, kozy, owce, lamy, lisy, szopy, koty oraz psy. Każde z nich zostało uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, często wyniszczone i chore.

Znajdujące się w Musułach, 30 kilometrów od Warszawy, Schronisko Pegasus oferuje schronienie zwierzętom wszelkich gatunków, zapewniając im 30 hektarów pastwisk, stajnie oraz wiaty. Podopieczni wymagają szczególnej troski, ponieważ doświadczyli znęcania się i cierpień. Dzięki współpracy ze specjalistami z dziedziny weterynarii, fizjoterapii oraz zoopsychologii, udaje nam się przywrócić większości z nich zaufanie do ludzi.

Jesteśmy gorliwymi zwolennikami odpowiedzialnego ratowania zwierząt. Placówka stara się zapewnić mieszkańcom schroniska wszystko, czego im potrzeba, uważając się za odpowiedzialnych za ich los aż do ostatnich dni. Choć niektóre zwierzęta trafiają do adopcji, a większość psów i kotów znajduje kochające domy, to zwierzęta gospodarskie mają mniejsze szanse na znalezienie rodziny. Fundacja nie zgadza się na rozmnażanie zwierząt ani ich wykorzystywanie do pracy zarobkowej – zostały uratowane, aby ich potomstwo nie było zagrożone rzeźnią, a ich ciała nie były wykorzystywane ponad siły.

Sposób prowadzenia działalności sprawia, że w Schronisku Pegasus dominują zwierzęta bardzo schorowane i w podeszłym wieku. Koszty opieki weterynaryjnej nad takim stadem są ogromne. Dodatkowo, specjalistyczne żywienie, takie jak trawokulki dla seniorów bez zębów, pozwala im żyć dłużej i szczęśliwiej, ale jednocześnie znacznie zwiększa koszty utrzymania.

Bez wsparcia osób, które wspierają schronisko, nawet najcięższa praca i najlepsze intencje nie pozwoliłyby pomóc takiej ilości zwierząt. To dzięki darczyńcom fundacja jest w stanie zapewnić podopiecznym wysokiej jakości opiekę. Dlatego też, zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w działalność poprzez wolontariat lub wsparcie finansowe. Każda pomoc ma ogromne znaczenie dla tych zwierząt, które w tym schronisku znalazły swoje bezpieczne miejsce. Razem możemy czynić cuda i zmieniać życie tych istot z miłością i troską.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani
lajtowe pomaganie
Sieć lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani: Pomoc, Informacja, Wsparcie

Z dumą ogłaszamy, że marcu, w ramach naszej długoletniej inicjatywy “lajtowe pomaganie”, fundusze z przelewów autoryzacyjnych naszych nowych klientów zostaną przekazane na rzecz działalności Stowarzyszenia Bardziej Kochani. Ta inicjatywa stanowi kolejny krok w naszym zaangażowaniu na rzecz społeczności i wsparcia dla organizacji działających na rzecz potrzebujących.

Czytaj więcej »

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto