Lajtowe pomaganie tym razem wsparło działalność Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej

W ramach programu lajtowe pomaganie wspólnie wsparliśmy kolejną fundację! Tym razem dzięki wpłatom autoryzacyjnym zasililiśmy konto Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej.
Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej wsparta przez lajt mobile

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej została założona w 1991 roku z inicjatywy ojca Bogusława Palecznego. Działa w ramach i strukturach Zakonu Ojców Kamilianów, a jej celem jest niesienie wszechstronnej pomocy ludziom ubogim, będącym w kryzysie bezdomności. Priorytetem jest skoncentrowanie się na realnych i skutecznych formach pomocy, dlatego prowadzone są liczne działania i instytucję w tym:

Schronisko Społeczne im. Świętego Łazarza

To ośrodek zapewniający mieszkańcom w trudnych okolicznościach życiowych wszechstronną pomoc. Zapewniają całodobowe zakwaterowanie dla mężczyzn bezdomnych oraz wsparcie ze strony specjalistów takich jak pracownicy socjalni, psycholog, doradca zawodowy, prawnik oraz duszpasterz.

Mieszkania Adaptacyjne

Projekt Mieszkania Adaptacyjnego został stworzony z myślą o osobach, które pomimo doświadczenia kryzysu bezdomności, osiągnęły pewną stabilność w sferze zawodowej, co umożliwia osiągnięcie stałego źródła dochodu. Dodatkowo podjęły się wyzwaniu wyjścia z ewentualnych uzależnień, co udokumentowane jest pomyślnie zakończoną terąpią. 

Dzięki temu projektowi, osoby otrzymują możliwość dokonania istotnego kroku w kierunku niezależności. To krok polega na zamieszkaniu poza strukturami instytucji pomocy, w warunkach mieszkań o otwartym charakterze. Podopieczni mogą stale liczyć na wsparcie pracowników socjalnych, psychologów i doradców zawodowych.

Streetworking

Kamiliańska Misja Pomocy Społecznej prowadzi również regularnie streetworking w Warszawskich dzielnicach Ursus, Włochy i Ochota. Streetworking polega na docieraniu do miejsc niemieszkalnych przez pracowników socjalnych oraz streetworkerów. Nawiązywany jest kontakt z przebywającymi tam osobami bezdomnymi informując o możliwych formach pomocy instytucjonalnej. Udzielana jest także pilna pomocy w postaci jedzenia, odzieży itp.

To niezwykle budujące, że wciąż możemy wspierać działalność instytucji pomocowych. Lajtowe pomaganie istnieje dzięki klientom lajt mobile, którzy dołączają w danym miesiącu do naszej sieci. Więcej o lajtowym pomaganiu znajdziesz na naszej stronie w zakładce o programie. Dołącz do sieci lajt mobile i przelewem autoryzacyjnym przyłącz się do naszej akcji! Każda złotówka ma sens – pamiętaj!

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

lajt mobile wsparało Fundację Rakiety
lajtowe pomaganie
Tym razem wspieramy Fundację Rakiety

Jako lajt mobile, mamy przyjemność ogłosić, że w ramach naszej akcji „lajtowe pomaganie” w tym miesiącu wsparliśmy działalność Fundacji Rakiety. Dzięki naszym nowym klientom, którzy dołączyli do nas w tym okresie, cała suma z przelewów autoryzacyjnych została przekazana na cele charytatywne. To dla nas ogromna radość móc przyczyniać się do tak ważnej inicjatywy.

Czytaj więcej »
lajtowe pomaganie wspiera Pegasus
lajtowe pomaganie
Po raz kolejny ze wsparciem wracamy do Pegasusa

Pamiętacie alpakę Łiłi i to, że środki z przelewów autoryzacyjnych zostały przeznaczone na budowę ogrodzenia jej wybiegu? A pamiętacie trzy tony trawokulek, które tirem przyjechały do Musuł jeszcze przed jesienią, kiedy konie już zapomniały jak smakuje trawa? Po raz kolejny lajt mobile wspiera działanie Schroniska Pegasus.

Czytaj więcej »
lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani
lajtowe pomaganie
Sieć lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani: Pomoc, Informacja, Wsparcie

Z dumą ogłaszamy, że marcu, w ramach naszej długoletniej inicjatywy “lajtowe pomaganie”, fundusze z przelewów autoryzacyjnych naszych nowych klientów zostaną przekazane na rzecz działalności Stowarzyszenia Bardziej Kochani. Ta inicjatywa stanowi kolejny krok w naszym zaangażowaniu na rzecz społeczności i wsparcia dla organizacji działających na rzecz potrzebujących.

Czytaj więcej »

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto