fbpx

Internet domowy – jaki wybrać?

Internet domowy - jaki wybrać?

Mamy dobrą wiadomość dla użytkowników sieci domowej, którzy w swojej okolicy mają dostęp do nadajników w technologii 5G. Możecie zrezygnować z domowego internetu i polegać na nieograniczonym abonamencie telefonu komórkowego. 

Jeśli masz tylko prędkości 4G lub LTE, nie zalecamy tego, ponieważ plany telefonów komórkowych 4G LTE nie zapewniają wystarczającej ilości danych do takich rzeczy, jak przesyłanie strumieniowe Netflix lub gry online. Na szczęście w ofercie lajt mobile internet mobilny 100 GB + 200 GB w nocy działa w technologii 5G, więc nie ma na co czekać – warto obniżyć swoje rachunki już teraz!

Spis treści
Rabat na aktywację w lajt mobile
Zgarnij rabat od lajt mobile

Najlepsze plany mobilne na internet domowy - ranking

Porównaliśmy mobilne plany internetowe kilku operatorów w Polsce do oferty lajt mobile i doszliśmy do wniosku, że internet mobilny 100/200 GB z 5G. Sprawdźcie sami:

#1 – Najlepsza i najtańsza oferta!
Operator: lajt mobile
Cena: 40 zł
Oferta: lajt 100/200 GB
GB: 100+200 GB
Umowa: bez terminu
5G: TAK

Rabat na 35 zł z kodem: FREE

#2
Operator: OTVARTA
Cena: 44,99 zł
Oferta:
O! SZYBKI
100 GB! + 200 W NOC!

GB: 100+200 GB
Umowa: bez terminu
5G: TAK

#3
Operator: VIRGIN MOBILE
Cena: 50,00 zł
Oferta: VIGIN NET
GB: 250 GB
Umowa: bez terminu
5G:

#4
Operator: PREMIUM MOBILE
Cena: 54,70 zł
Oferta: FREEDOM NET 5
GB: 110 GB
Umowa: bez terminu
5G: TAK

#5
Operator: PLUSH
Cena: 60,00 zł
Oferta: INTERNET
GB: 200 GB
Umowa: bez terminu
5G: TAK

SIEĆOFERTAGBUMOWA5GCENA

LAJT MOBILE

lajt 100/200 GB

100+200 GB

BEZ TERMINU

TAK

40 zł

Rabat na 35 zł
z kodem: FREE

OTVARTA

O! SZYBKI

100 GB! + 200 W NOC!

100+200 GBBEZ TERMINUTAK44,99 zł
VIRGIN MOBILEVIRGIN NET250 GBBEZ TERMINU50,00 zł
PREMIUM MOBILEFREEDOM NET 5110 GBBEZ TERMINUTAK54,70 zł
PLUSHINTERNET200 GBBEZ TERMINUTAK60,00 zł
ORANGEDOMOWY250 + 250 GB24 mies.59,99 zł
PLUSINTERNET100 GB24 mies.TAK49,00 zł
PLAYPLAY INTERNET 250 GB150 GB24 mies.TAK55,00 zł

Internet domowy wymaga szybkiej przepustowości i dużego pakietu GB. Oferta lajt mobile ma wiele zalet. Poza niezwykle atrakcyjną ceną, tj. 39,99 zł/mies. za 100 GB + dodatkowo 200 GB w nocy z 5G, nasza sieć komórkowa oferuje umowę bezterminową, którą można zerwać w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji zachowując miesięczny okres wypowiedzenia.

Chcesz poznać naszą ofertę?
Zamów kontakt!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Internet domowy od lajt mobile będzie działał w technologii 5G na nadajnikach sieci Plus, czyli tak jak sam operator podaje – najlepszych nadajnikach 5G w Polsce. Przed złożeniem zamówienia warto sprawdzić jak przedstawia się mapa zasięgu w okolicy, żeby mieć pewność, że nasz internet domowy, będzie działał na maksymalnych obrotach. Internet domowy 5G od lajt mobile to nic innego jak internet mobilny o przepustowości przy wysyłaniu danych: 60 Mb/s i odbieraniu danych: 600 Mb/s. Warto zaznaczyć, że wyniki w przypadku technologii 4G (LTE) są o połowę mniejsze!

Internet domowy sieci komórkowej Otvarta ma praktycznie takie same czynniki, jak oferta lajt mobile. Można by rzec, że obie oferty są identyczne, ale różnią się wyłącznie ceną. 

Sieć Otvarta również korzysta z nadajników sieci Plus, ale za internet 100+200 GB w technologii 5G zapłacimy już 44,99 zł/mies., a nie 39,99 zł/mies. jak w przypadku lajt mobile.

Z czego wynika ta różnica w cenie? Wejdź na stronę lajt mobile i dowiedz się dlaczego jest tak tanio. 

Internet domowy a hotspot

Mobilny hotspot to zazwyczaj fizyczne urządzenie hotspot lub telefon komórkowy, który można przekształcić w hotspot używany do udostępniania danych mobilnych innym urządzeniom. Na przykład, jeśli masz usługę komórkową, gdy jesteś poza miastem, ale nie masz dostępu do Wi-Fi, możesz włączyć hotspot w telefonie komórkowym, podłączyć do niego laptopa, a następnie uzyskać dostęp do Internetu za pośrednictwem laptopa zamiast telefonu komórkowego.

Hotspoty mają więcej ograniczeń prędkości, ilości danych i priorytetów danych niż typowy internet domowy. Na przykład możesz doświadczać niższych prędkości niż inni klienci (szczególnie jeśli jesteś użytkownikiem intensywnie korzystającym z danych), gdy występują przeciążenia sieci. Uważamy, że hotspoty danych z pewnością mogą być tego warte, zwłaszcza jeśli lubisz podróżować, jak wspomnieliśmy powyżej. Ale musisz upewnić się, że możesz pracować w ramach wybranego urządzenia hotspotu i parametrów planu.

Używanie komórkowej transmisji danych do domowego internetu jako hotspotu Wi-Fi może działać w mgnieniu oka, na przykład podczas przeprowadzki lub podróży. Może to być również rozwiązanie w przypadku naprawdę niskiego wykorzystania danych. Łącząc swój hotspot z domowym planem internetowym od operatora telefonii komórkowej zyskujesz świetną jakość w niskiej cenie. 

Jeśli chcesz używać telefonu jako hotspotu Wi-Fi, sprawdź te elementy w abonamencie telefonicznym

Po pierwsze: Spójrz na całkowity limit danych. Pamiętaj jednak, że całkowity limit danych (nawet jeśli jest nieograniczony) różni się od limitu danych hotspotu. Po osiągnięciu tego miesięcznego limitu danych priorytet danych w hotspocie zostanie obniżony do niższych prędkości transmisji danych.

Po drugie: Dowiedz się, jaka jest prędkość spowalniania. Dowiedz się, jak niska będzie prędkość transmisji danych po osiągnięciu limitu danych w hotspocie. 

Internet domowy - plusy i minusy korzystania z funkcji hotspotu w telefonie

Korzystanie z telefonu komórkowego jako mobilnego hotspotu jest przydatne podczas podróży i może pomóc zaoszczędzić na kosztach domowej usługi internetowej. Zanim jednak zrezygnujesz z domowego abonamentu internetowego, zastanów się, jakie zmiany w stylu życia musisz wprowadzić, zaczynając od pożegnania się z weekendowym oglądaniem.

Rzućmy okiem na zalety i wady tworzenia mobilnego punktu dostępowego z telefonu:

Zalety:

Wady:

Jeżeli jesteś w stanie zaakceptować wady, jakie niesie za sobą bezprzewodowy internet domowy, to to rozwiązanie jest dla Ciebie. 

Mimo wszystko, jeśli szukasz dużej ilości danych internetowych w obszarze, w którym światłowód nie jest dostępny, Internet domowy LTE może być właściwym wyborem. Ta opcja bezprzewodowej łączności szerokopasmowej łączy dom z Internetem za pośrednictwem masztów telefonii komórkowej. Tak długo, jak masz dobrą usługę komórkową w swoim domu, tak długo będziesz mógł korzystać z internetu bezprzewodowego jako “internet domowy”.

Dowiedz się jak bezpiecznie korzystać z internetu w swoim domu.

Zgarnij rabat od lajt mobile

Operatorzy MVNO, jak np. lajt mobile oferujemy domowe plany internetowe z wykorzystaniem danych komórkowych w wielu innych obszarach, do których nie dotarły wielkie sieci. Cena ofert na bezprzewodowy internet domowy są o wiele niższe, od planów dużych i znanych sieci, więc warto rozważyć zakup usługi właśnie u jednych z mniejszych operatorów wirtualnych. 

Podsumowując, nie jest ci potrzebny internet domowy, bo możesz skorzystać z internetu mobilnego od lajt mobile, który jak udało nam się wykazać ma najtańszą ofertę na rynku i bezkonkurencyjnie dobrą jakość. Do największych zalet posiadania usługi w lajt mobile należy też fakt, że jako abonent naszej sieci możesz dodatkowo obniżyć swoje rachunki dzięki programowi polecania znajomych. 

O co chodzi w programie? Poznaj szczegóły i dowiedz się jak zaoszczędzić w skali roku kilkaset złotych na swoich rachunkach.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto