Lajtowe pomaganie tym razem wspiera Sto Pociech!

Jak co miesiąc w ramach akcji lajtowe pomaganie wspieramy działalność fundacji i organizacji charytatywnych czy pożytku publicznego.
Lajtowe pomaganie tym razem wspiera Sto Pociech!

Tym razem wszystkie środki z przelewów autoryzacyjnych powędrowały do uroczej fundacji, której siedziba znajduje się w klimatycznej, a zarazem magicznej kamienicy.

Fundacja Sto Pociech działa na rzecz rodzin z dziećmi i prowadzi na warszawskiej Starówce ośrodek wsparcia, profilaktyki i integracji. Ośrodek działa 7 dni w tygodniu, od rana do wieczora. Prowadzone są tam zajęcia, spotkania i konsultacje dla różnych grup odbiorców – dla rodziców (mam, tatów, babć), dla dzieci od 0 do 9 lat oraz dla całych rodzin.

Sto Pociech to miejsce sprzyjające budowaniu relacji, powstawaniu więzi, spotkaniu rodziców z dziećmi, z innymi i ze sobą samym. Założyciele i wolontariusze tworzą tu wyjątkową przestrzeń, inspirującą do naturalnej, spontanicznej zabawy, swobodnego rozwoju i odkrywania otaczającego świata.

 Fundacja wypracowuje innowacyjne działania w zakresie pomocy rodzinie w następujących aspektach:

  1. Wspieranie rozwoju rodziny, pojmowanej jako miejsce twórczego wzrastania zarówno dzieci, jak i rodziców.

  2. Wzmacnianie rodziców w postawie odpowiedzialnego rodzicielstwa a szczególnie mężczyzn w roli obecnego i aktywnego ojca.

  3. Przeciwdziałanie izolacji rodziców małych dzieci, matek samotnie wychowujących dzieci oraz rodzin z problemem niepełnosprawności.

  4. Wspieranie osób w kryzysie emocjonalnym.

    nowatorskie programy edukacyjne dla dzieci w wieku od 0 do 6 i ich rodziców, opierające się na zdobywaniu wiedzy poprzez doświadczanie, obserwowanie i twórcze wykorzystywanie otaczającej rzeczywistości.

    działania na rzecz propagowania idei wolontariatu, pomocy wzajemnej i wsparcia środowiskowego.

Sto w jednym, czyli o fundacji Sto Pociech

Kawiarenka, ogród, warsztaty. Rodzice i dzieci. Zajęcia stolarskie, grupy psychoedukacyjne. Lodowe lampy, i mini-wulkany. Teatrzyk, randka dla rodziców, buszowanie po krzakach, wspólne śpiewanie. To wszystko od 2007 roku to miejsce odwiedza dziennie około 50 dorosłych i przynajmniej 2 razy tyle dzieci. Każdego roku przybywa coraz więcej osób, ale na ten moment fundacja może pochwalić się statystyką, że prawie tysiąc dorosłych na warsztatach, a ponad 4 tysiące dzieci korzysta z jej zajęć w ciągu roku.

W związku z tym, że Sto Pociech to miejsce spotkań, to można tu też wynająć przestrzenie dla na własne działania. Szczególnie te, na które zapraszacie dzieci, rodziców i całe rodziny, ale nie jest to warunek konieczny. Fundacja preferuje dłuższą współpracę, ale możliwa jest też organizacja okazjonalnych wydarzeń, spotkań i warsztatów. To miejsce sprzyja budowaniu relacji, powstawaniu więzi, wzmacniania jej.

Ludzie przychodzą tu na warsztaty, zajęcia, kawę, po kasztany do ogrodu. Szukają porady, inspiracji, wsparcia. Pomysłu na atrakcyjną sobotę albo leniwe popołudnie z dzieckiem. Specyfika tego miejsca polega na tym, że wszystko jest razem pod jednym dachem: zupa i psycholog, leżaki w ogrodzie i tańce w sobotę. Fikołki na materacach w jednej sali i grupa dla młodych mam w sali obok. Warsztaty o tym, jak się dobrze kłócić dla rodziców i doroczne święto błota. W każdym zakamarku coś. I poważnie i na opak, jak w życiu. Wszystko po to, żeby pod jakimś dowolnie wybranym pretekstem wyjść z domu i dojść tam, gdzie będą inni, ale na szczęście całkiem podobni ludzie. Trudno opisać atmosferę tego miejsca. Trzeba przyjść i spróbować.

Ważnym działaniem Fundacji jest prowadzenie kafejki integracyjnej otwartej dla wszystkich rodziców bez względu na przekonania i status materialny. Do sporego tarasu przylega ogród o powierzchni 1500m2. Przychodzą tu rodziny z sąsiedztwa i z drugiego końca miasta. Chcą spotkać się właśnie tu – w miejscu przyjaznym dzieciom i rodzicom. Dużą grupę stanowią rodziny z dziećmi do 3 roku życia. Ogród jest miejscem zabawy i kontaktu z przyrodą oraz bogatym terenem doświadczalnym. Tu wolno biegać po trawie, zrywać liście, leżeć na ziemi, skakać po górach liści. 

Jako lajt mobile bardzo cieszymy się, że możemy wspierać tak kreatywne i rozwojowe inicjatywy. Jeżeli masz pomysł, komu możemy jeszcze pomóc i jakie działania wesprzeć, wyślij nam formularz.

lajt mobile wspiera fundację Sto Pociech
UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

lajtowe pomaganie wspiera Pegasus
lajtowe pomaganie
Po raz kolejny ze wsparciem wracamy do Pegasusa

Pamiętacie alpakę Łiłi i to, że środki z przelewów autoryzacyjnych zostały przeznaczone na budowę ogrodzenia jej wybiegu? A pamiętacie trzy tony trawokulek, które tirem przyjechały do Musuł jeszcze przed jesienią, kiedy konie już zapomniały jak smakuje trawa? Po raz kolejny lajt mobile wspiera działanie Schroniska Pegasus.

Czytaj więcej »
lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani
lajtowe pomaganie
Sieć lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani: Pomoc, Informacja, Wsparcie

Z dumą ogłaszamy, że marcu, w ramach naszej długoletniej inicjatywy “lajtowe pomaganie”, fundusze z przelewów autoryzacyjnych naszych nowych klientów zostaną przekazane na rzecz działalności Stowarzyszenia Bardziej Kochani. Ta inicjatywa stanowi kolejny krok w naszym zaangażowaniu na rzecz społeczności i wsparcia dla organizacji działających na rzecz potrzebujących.

Czytaj więcej »

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto