lajtowe pomaganie częścią Giving Tuesday!

Jak co miesiąc staramy się docierać z pomocą w ramach akcji lajtowe pomaganie do fundacji, stowarzyszeń i innych ośrodków pomocowych w całej Polsce.
lajtowe pomaganie częścią Giving Tuesday

W listopadzie postanowiliśmy przeznaczyć środki, które wpłynęły do nas z przelewów autoryzacyjnych klientów lajt mobile na przedświąteczną akcję, którą nieprzerwanie od 2012 roku organizuje Polski Czerwony Krzyż.

Trochę historii o Czerwonym Krzyżu

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa cała organizacja Czerwonego Krzyża, zarówno w kraju, jak i na świecie. A czy znamy historię powstania ruchu? Już spieszymy z dawką ważnych i ciekawych informacji. Założycielem i twórcą ruchu Czerwonego Krzyża jest kupiec szwajcarski z Genery Henry Dunant – pierwszy laureat pokojowej Nagrody Nobla.

W 1859 r., w drodze na spotkanie z cesarzem, przejeżdżał koło włoskiego miasteczka Solferino, gdzie dogorywa najkrwawsza w ówczesnej Europie bitwa pod Solferino. Liczba ofiar przekroczyła 40 tysięcy. Obok ciał zabitych, których nikt nie zbierał z pola walki, umierali w męczarniach tysiące rannych żołnierzy. Niewielkie i źle zorganizowane wojskowe służby medyczne były po prostu bezradne wobec ogromu nieszczęścia.

Dunant, nie miał żadnego przygotowania medycznego, ale mimo to starał się jakoś pomóc rannym i umierającym. Przerażające doświadczenia z tego miejsca nie dawału mu spokoju i żeby dać upust emocjom, napisał książkę „Wspomnienie Solferino”, gdzie proponuje powołanie we wszystkich krajach stowarzyszeń pomocy, w których przeszkoleni wolontariusze mogliby nieść ratunek rannym na polach walki. Aby wolontariusze byli bezpieczni, muszą się wyróżniać przy pomocy znaku, powszechnie uznawanego przez wszystkie strony konfliktu i dającego status pełnej neutralności. Tak właśnie narodziła się idea Czerwonego Krzyża.

Od XIX wieku Czerwony Krzyż bardzo się rozwinął i poza swoją działalnością “na polach walki”, organizuje szereg akcji i inicjatyw, których celem jest zawsze pomoc potrzebującym. Jedną z takich akcji jest między innymi Giving Thuesday, w którym jako lajt mobile mamy przyjemność brać udział.

Czym jest Giving Thuesday?

Szczegółowej działalności Polskiego Czerwonego Krzyża raczej nie musimy nikomu przedstawiać. Skupimy się na przybliżeniu idei akcji pomocowej pod wdzięczną nazwą Giving Thuesday. Wszyscy znamy określenie na listopadowe promocje. W Polsce, jak i na całym świecie wszędzie słychać o Black Friday, Black Week czy Cyber Monday – jeden, wielki szał promocji i zakupów. W tym czasie skupiamy się na własnych potrzebach, dlatego po intensywnych dniach przedświątecznych zakupów przychodzi czas, by pomyśleć o dzieleniu się i hojności, więc z takim zamysłem w 2012 roku w USA zrodził się ruch #GivingTuesday. 

To jest wyjątkowy wtorek, dzień w którym mamy myśleć o osobach potrzebujących, dzieleniu się i pomaganiu. Myślimy o tym, co dobre i co sprawia radość innym oraz nam samym – bo przecież darczyńca jest często równie szczęśliwy jak obdarowany.

Do ruchu #Giving Thuesday może dołączyć każdy. Organizacje społeczne, firmy lokalne i globalne, celebryci i osoby publiczne, politycy, osoby indywidualne, mniejsze i większe społeczności, itd. W ten wyjątkowy dzień dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za ich wsparcie. Doceniamy osoby i firmy za dobroczynność. W imieniu organizatorów akcji prosimy o wsparcie ważnych inicjatyw społecznych.

Jako sieć komórkowa lajt mobile co miesiąc w ramach naszej autorskiej akcji pomocowej #lajtowepomaganie staramy się wspomagać finansowo (do niedawna rzeczowo) organizacje, które robią wiele dobrego zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jeżeli znasz fundację lub tego rodzaju ośrodek, który potrzebuje naszego wsparcia – koniecznie daj nam znać!

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

lajt mobile wsparało Fundację Rakiety
lajtowe pomaganie
Tym razem wspieramy Fundację Rakiety

Jako lajt mobile, mamy przyjemność ogłosić, że w ramach naszej akcji „lajtowe pomaganie” w tym miesiącu wsparliśmy działalność Fundacji Rakiety. Dzięki naszym nowym klientom, którzy dołączyli do nas w tym okresie, cała suma z przelewów autoryzacyjnych została przekazana na cele charytatywne. To dla nas ogromna radość móc przyczyniać się do tak ważnej inicjatywy.

Czytaj więcej »
lajtowe pomaganie wspiera Pegasus
lajtowe pomaganie
Po raz kolejny ze wsparciem wracamy do Pegasusa

Pamiętacie alpakę Łiłi i to, że środki z przelewów autoryzacyjnych zostały przeznaczone na budowę ogrodzenia jej wybiegu? A pamiętacie trzy tony trawokulek, które tirem przyjechały do Musuł jeszcze przed jesienią, kiedy konie już zapomniały jak smakuje trawa? Po raz kolejny lajt mobile wspiera działanie Schroniska Pegasus.

Czytaj więcej »
lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani
lajtowe pomaganie
Sieć lajt mobile wspiera Stowarzyszenie Bardziej Kochani: Pomoc, Informacja, Wsparcie

Z dumą ogłaszamy, że marcu, w ramach naszej długoletniej inicjatywy “lajtowe pomaganie”, fundusze z przelewów autoryzacyjnych naszych nowych klientów zostaną przekazane na rzecz działalności Stowarzyszenia Bardziej Kochani. Ta inicjatywa stanowi kolejny krok w naszym zaangażowaniu na rzecz społeczności i wsparcia dla organizacji działających na rzecz potrzebujących.

Czytaj więcej »

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto