Stowarzyszenie Straż dla Zwierząt w Polsce

W ramach akcji lajtowe pomaganie wspieramy fundacje i stowarzyszenia, które działają z ogromnym poświęceniem na rzecz poprawy jakości życia osób potrzebujących oraz zwierząt.
lajtowe pomaganie wsparło Stowarzyszenie Straż dla zwierząt

Suma z przelewów autoryzacyjnych naszych nowych klientów, którzy dołączyli do sieci lajt mobile w kwietniu została przekazana do Stowarzyszenia Straż dla Zwierząt w Polsce.

Kilka słów o Stowarzyszeniu

Straż dla zwierząt powstała z myślą o bezbronnych i uzależnionych od ludzi istotach, które często stają się również ich ofiarami. Agresja opiekunów lub zaniedbanie może doprowadzić do tragicznych skutków dla czworonogów, dla których jedynym ratunkiem pozostaje chirurgia weterynaryjna lub inne, zaawansowane formy pomocy medycznej.

 

Stowarzyszenie na co dzień mierzy się z ogromnym problemem jakim są bezdomne psy i koty, które bez opieki pozostają głodne i schorowane, a także często giną pod kołami samochodów. Straż dla zwierząt niesie pomoc bezbronnym stworzeniom, ale jak wiadomo – dobre chęci nie wystarczą – Stowarzyszenie potrzebuje uwagi, czujności i wsparcia od nas samych. Być może tuż obok dzieje się coś niedobrego i maltretowane zwierzęta potrzebują pomocy. Może w dzielnicy, w której mieszkamy błąka się bezdomny pies czy kot? 


Takie przypadki należy niezwłocznie zgłaszać Straży. Wystarczy skontaktować się ze Stowarzyszeniem Straż dla zwierząt SdZ. Razem możemy wesprzeć potrzebujące zwierzęta i zrobić dla nich coś dobrego!

Interwencje dla zwierząt

Kiedy Stowarzyszenie dla zwierząt otrzyma alert o potrzebie interwencji, wówczas udaje się we wskazane miejsce, by udzielić pomocy. Interwencje Straży dla Zwierząt to kompleksowe działania, których celem jest ustalenie charakteru zdarzenia, przeprowadzenia wywiadu środowiskowego oraz przede wszystkim udzielenia odpowiednio dobranej pomocy dla zwierząt. Chirurgia zwierzęca czy dermatologia weterynaryjna to część z usług, które Stowarzyszenie świadczy, aby ratować życie i zdrowie naszych podopiecznych.

W siedzibie Straży w Warszawie zostało uruchomione Centrum Zdrowia Zwierząt, które dysponuje nowoczesną przychodnią weterynaryjną, w której udzielana jest niezbędna pomoc medyczna oraz odpowiednia pielęgnacja zaniedbanym, chorym lub maltretowanym zwierzętom.

Zachęcamy do korzystania z usług przychodni wszystkie osoby prywatne ze swoimi pupilami, które potrzebują pomocy weterynaryjnej lub zabiegów pielęgnacyjnych.

Korzystając z usług przychodni, takich jak położnictwo weterynaryjne czy strzyżenie psów, wspieracie działalność fundacji dla zwierząt. Dochody uzyskane z działalności Centrum Zdrowia Zwierząt przeznaczane są na leczenie kotów i psów uratowanych przez Straż.

 

pies w gabinecie weterynaryjnym

Gabinety oferują m.in.:

  • pełną diagnostykę,
  • chirurgię weterynaryjną,
  • dermatologię zwierzęcą,
  • położnictwo weterynaryjne.
  • kompleksowe badania laboratoryjne zwierząt,
  • pielęgnację – mycie, czesanie psów oraz strzyżenie zwierząt różnych gatunków.


Stowarzyszenie można wesprzeć również indywidualnie oraz dołączyć do grona wolontariuszy. Zapraszamy na stronę Straży, gdzie znajdują się szczegółowe informacje.

Jeżeli podoba Ci się nasza inicjatywa i chciałbyś też być częścią lajtowego pomagania to zapraszamy do lajt mobile! Każdy przelew autoryzacyjny trafia na cele charytatywne.

Nie dość, że jesteśmy najtańszą siecią komórkową w Polsce, to jeszcze niesiemy pomoc potrzebującym. Poznaj ofertę na abonament lub internet mobilny i dołącz do nas! Więcej informacji o akcji lajtowe pomaganie znajdziesz na naszej stronie internetowej.


UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

lajt mobile wspiera fundację DKMS
lajtowe pomaganie
Dołączyliśmy do akcji fundacji DKMS

20 kwietnia 2023 r. w siedzibie naszej firmy i w ramach akcji #lajtowe_pomaganie zorganizowaliśmy “Dzień Dawcy Szpiku” wraz z fundacją DKMS. Nasi pracownicy wcielili się w rolę wolontariuszy i dzięki nim zebraliśmy sporą liczbą próbek od potencjalnych dawców, którzy chcieli włączyć się do akcji.

Czytaj więcej »
Tym razem nasza pomoc trafiła do podopiecznych Psierocińca!
lajtowe pomaganie
Tym razem nasza pomoc trafiła do podopiecznych Psierocińca!

Za zgromadzone środki z przelewów autoryzacyjnych naszych klientów, którzy dołączyli do naszej sieci w lutym, w tym miesiącu lajtowe pomaganie trafia do Psierocińca ze Zbierska-Cukrowni. Na życzenie fundacji zamówiliśmy stos specjalistycznej karmy dla psów z dolegliwościami trzustki i wątroby oraz z problemami żołądkowo-jelitowymi.

Czytaj więcej »
lajt mobile pomaga Fundacji Dorastaj z Nami
lajtowe pomaganie
Jeden dzwonek do drzwi zmienia życie tych dzieci raz na zawsze

Strata bliskiej nam osoby zawsze jest bolesna. Właściwie każdego z nas może to spotkać, ale są zawody, które wymagają niezwykłych poświęceń. Pracownicy służb mundurowych, takich jak policja, straż pożarna czy wojsko oraz ratownicy medyczni każdego dnia narażeni są na utratę zdrowia, a nawet życia.

Czytaj więcej »

Cenimy twoją prywatność!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka cookies

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto