fbpxTelefon u operatora czy w sklepie – jak kupić najtaniej?

24/02/2020

WSZYSTKIE

Telefon u operatora czy w sklepie – jak kupić najtaniej?

Kupujemy coraz więcej telefonów, wymieniamy je też częściej, niż kiedyś. Wynika to przede wszystkim z bardzo prężnego rozwoju rynku najnowszych technologii. Kolejne modele smartfonów pojawiają się, zanim jeszcze zdążymy nacieszyć się poprzednią premierę.

Odczuwamy chęć do posiadania większej ilości funkcji w małym urządzeniu mieszczącym się w dłoni. Telefon możemy kupić u operatora, w sklepie, a także z drugiej ręki. Gdzie najtaniej kupić smartfon? Jak zaoszczędzić i nie przepłacić?

Zastanawiając się nad tym, która z opcji będzie dla Ciebie najlepsza, należy przeanalizować też swoje potrzeby. Czasami po prostu zakup telefonu wraz z abonamentem jest lepszym wariantem. Innym razem niekoniecznie na tym skorzystamy.

Czego właściwie potrzebujesz?
Zastanawiając się gdzie kupić telefon, aby zapłacić za niego najniższą cenę, powinieneś też odpowiedzieć sobie na kilka innych pytań. Czy potrzebujesz tylko telefonu, czy też abonamentu? A może preferujesz telefon na kartę? Kupujesz urządzenie na raty czy płacisz gotówką? Interesuje Cię najnowszy model czy może stawiasz na sprawdzone rozwiązania?

Określenie swoich kryteriów jest w tym przypadku priorytetem. Zaoszczędzić możesz tylko wtedy, kiedy za możliwie najniższą cenę otrzymasz wszystko to, co jest Ci potrzebne. Chcąc kupić telefon i jednocześnie skorzystać z oferty abonamentu, może się okazać, że w pakiecie będzie to tańszy wariant. Jeżeli jednak interesuje Cię samo urządzenie, to analizując oferty sklepowe, możesz trafić na atrakcyjną promocję.

Jak tanio kupić telefon bez abonamentu?
Najpierw zdecyduj, czy chcesz kupić telefon za gotówkę, czy też na raty. Może to wymagać od Ciebie sprawdzenia zdolności kredytowej. Dowiesz się wtedy, czy masz szansę na kredyt. Telefon bez abonamentu możesz kupić zarówno u operatora, jak i w sklepie.

Gdzie najtaniej kupić to urządzenie? Najlepiej porównać kilka ofert. To skuteczny i sprawdzony sposób, dzięki któremu możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. To wszystko dzięki promocjom, z którymi bardzo często spotkamy się w popularnych sklepach z elektroniką i sprzętem RTV i AGD. Tam możemy sporo zaoszczędzić decydując się na zakup kilku urządzeń – każde kolejne jest wtedy tańsze.

To jednak bardzo często zachęca nas do większych wydatków. Operatorzy również mają promocje na telefony, które możemy kupić bez abonamentu. Zatem gdzie kupić telefon za gotówkę? Zarówno w sklepie, jak i u operatora może się to opłacić. Jest też opcja zakupu w sklepie online, używanego modelu w komisie oraz w outlecie.

Telefon na raty – jak kupić najtaniej?
Zakup w systemie ratalnym oferują zarówno sklepy, jak też operatorzy. Gdzie kupić zatem telefon, aby raty były najniższe, a oprocentowanie najbardziej atrakcyjne? W tym przypadku również dobrze sprawdzi się porównanie ofert.

Warto sprawdzić, czy w sklepach nie ma aktualnie promocji, np.: oddajemy tylko taką kwotę, jaką pożyczyliśmy. Oprocentowanie wynosi wtedy 0%. Zaoszczędzić w ten sposób możemy jednak często tylko przy konkretnych warunkach umowy. Co to oznacza? Najczęściej konieczność wyboru odpowiedniej liczby rat. Przykładowo, promocja obowiązuje przy 20 ratach, a przy 25 czy 10 już nie. Oferty rat mogą się jednak od siebie różnić. Jest to związane z warunkami kredytowymi konkretnych banków.

Zastanawiając się, gdzie najtaniej kupić smartfon na raty, trzeba też sprawdzić dostępność konkretnego modelu. Operatorzy oferują tylko niektóre telefony bez abonamentu. Pomimo, że posiadają wybrany przez Ciebie model, nie mogą Ci go sprzedać, jeżeli nie skorzystasz dodatkowo z abonamentu.

Pojawiają się zatem pewne ograniczenia, które jednocześnie rozwiązują problem wyboru sprzedawcy. Zdarza się też, że istnieje możliwość zakupu telefonu bez abonamentu, jednak trzeba już go posiadać w danej sieci.

Czy zakup telefonu z abonamentem pozwala zaoszczędzić?
Często pojawiającymi się ofertami u operatorów są opcje dotyczące abonamentu ze smartfonem. Nierzadko pojawia się informacja „telefon za 1zł”. Jak jednak taka oferta wygląda w praktyce?

Raty za telefon są wliczone w comiesięczne opłaty abonamentowe. Wobec tego telefon nie będzie Cię kosztował symboliczną złotówkę. W takich przypadkach za abonament możemy płacić miesięcznie nawet ponad 200 zł. Zatem jak tanio kupić telefon i jednocześnie skorzystać z oferty abonamentowej?

Porównując opcję abonamentu z telefonem i zakupu telefonu na raty w sklepie oraz abonamentu osobno u operatora możemy się przekonać, że różnice w cenie nie są duże. Oczywiście, każdy operator oferuje inne warunki. Czasami opłacalne jest skorzystanie z ofert promocyjnych, jeżeli korzystamy np. z abonamentów rodzinnych.

Jednak często zaoszczędzić możemy tylko wtedy, kiedy decydujemy się na bogaty abonament wraz z wysokim pakietem Internetu. Jeżeli niekoniecznie jest nam potrzebny, nie warto przepłacać.
W takich okolicznościach dobrym wyborem będzie zakup telefonu na raty w sklepie i dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb niskiego abonamentu bez smartfona.
Przede wszystkim analizuj oferty, porównuj propozycje sklepów i operatorów. Tylko wówczas dowiesz się, gdzie najtaniej kupić telefon.

najpopularniejsze

Abonament w biznesie

16/01/2020

czytaj

Polecenie znajomych – zarabiaj na swojej sieci.

27/08/2019

czytaj

Bonus krajowy - czyli jak dbamy o to, abyś nie przepłacał.

27/08/2019

czytaj