Abonament czy karta – co wybrać?

Podpowiadamy co lepiej wybrać - abonament czy kartę?

Wybrać ofertę na kartę czy na abonament? Wielu z nas staje przed takim dylematem w trakcie szukania oferty sieci komórkowej. Co się opłaca? Co daje Ci większą wygodę korzystania? Jakie są podstawowe różnice? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Spis treści

Karta czy abonament? Kilka zalet oferty na kartę

Oferta na kartę to przede wszystkim większa swoboda użytkowania. Sam decydujesz ile chcesz płacić i z czego chcesz korzystać w danym miesiącu. Wybierasz jaką kwotę w danym miesiącu chcesz przeznaczyć na usługę komórkową i taką właśnie kwotą zasilasz swoje konto poprzez doładowanie, a nie jak w usłudze na abonament, która z góry określona jest umową.

Dawno minęły czasy, gdy doładowania w postaci zdrapek i kodów były dostępne tylko w kioskach. W chwili obecnej konto można doładować bez wychodzenia z domu. W sieci lajt mobile udostępniamy panel na stronie www.lajtmobile.pl, poprzez który można dokonać bezpiecznego doładowania konta z wykorzystaniem serwisów płatniczych: PayU oraz Przelewy24, ale z drugiej strony to największa wada oferty na kartę. Mimo ułatwień i nowoczesnych płatności online cały czas musimy pamiętać o konieczności doładowywania swojego konta w obawie przed utraceniem możliwości wykonywania połączeń, co nie zdarza się w przypadku oferty na abonament.

Usługa na kartę to także mnogość możliwości odnośnie pakietów, z jakich korzystasz. W każdym miesiącu możesz zmieniać pakiet, a jest to szczególnie ważne przy zarządzaniu wykorzystaniem Internetu. Wyjeżdżasz na wakacje i potrzebujesz go więcej więc zmienisz dotychczasowy pakiet na okres 30 dni. Wszystkich zmian aktywacji i dezaktywacji pakietów dokonujesz samodzielnie za pomocą kodów USSD dostępnych na stronie internetowej każdego Operatora.

Abonament – o nic się nie martwisz

Oferta na abonament jest usługą, w której co miesiąc operator wystawi Ci fakturę. Taki rodzaj usługi to przede wszystkim wygoda. Wystarczy, że zawrzesz umowę z Operatorem na wybraną ofertę na abonament i nie musisz się o nic martwić, jeśli płacisz faktury w terminie. Tę czynność także można usprawnić poprzez ustawienia na rachunku bankowym stałego przelewu.

Alternatywą dla płatności tradycyjnych dla oferty na abonament jest wydanie dyspozycji w postaci zgody na obciążenie rachunku przez Operatora – wtedy sieć automatycznie pobiera opłatę za wystawioną fakturę w danym miesiącu z naszego konta bankowego. Wielu użytkowników obawia się oferty na abonament ze względu na długotrwałe zobowiązania umową z Operatorem. W sieci lajt mobile bez dodatkowych kosztów możesz zawrzeć umowę na czas nieokreślony i cieszyć się niskimi cenami za abonament tak długo jak zechcesz.

Jeśli znajdziesz lepszą ofertę na abonament na rynku, możesz taką umowę rozwiązać bez opłat na rzecz operatora. Oferta na abonament pozwala także na zmianę planu taryfowego, z którego korzystasz, w ramach posiadanej oferty. W sytuacji, gdy chcesz zwiększyć swój pakiet, np. internetowy możesz takiej zmiany dokonać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta, a jej wdrożenie nastąpi od nowego okresu rozliczeniowego.

Podpowiadamy co lepiej wybrać - abonament czy kartę?

Podsumowanie: abonament czy karta?

Oferta na kartę daje większe możliwości zarządzania usługą, w zakresie kosztów jak i samych pakietów. Dlatego może się sprawdzić np. dla rodziców, którzy kupują pierwszy telefon swoim dzieciom i boją się nadmiernego użytkowania i niespodziewanych kosztów, np. usług premium. Usługa na kartę doskonale się sprawdzi także dla osób starszych, które nie chcą płacić rachunków i także mało korzystają z usługi.

Oferta na abonament jest przeznaczona dla tych, którzy po wybraniu konkretnej oferty i zawarciu umowy nie chcą się niczym martwić. Interesuje ich głównie faktura jaką wystawia Operator i usługi jakie wykorzystali w danym miesiącu.

Oczywiście zarówno w przypadku usługi na kartę jak i na abonament, klienci mają bieżący podgląd do wykorzystanych usług lub wystawionych rachunków w sieci lajt mobile. Wystarczy się zalogować do Panelu Klienta lajt-online, dostępnego na stronie www.lajt-online.pl aby mieć pełen podgląd do swoich usług.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto