fbpx

Usunięte SMS-y? Dowiedz się jak odzyskać usunięte wiadomości!

Jak odzyskać usunięte wiadomości.

Przypadkiem? Celowo? Nieważne jak, ważne, że były to ważne wiadomości, które usunąłeś. Teraz chciałbyś odzyskać wiadomości z telefonu, jednak wydaje Ci się to mało prawdopodobne. Skasowane wcześniej SMS-y przepadły? Niekoniecznie! Istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci odzyskać utracone wiadomości. Metody są uzależnione przede wszystkim od systemu operacyjnego telefonu. 

Masz też możliwość wyboru wsparcia doświadczonego profesjonalisty, jednak nie zawsze jest to konieczne i wiąże się z dodatkowymi kosztami. Istnieją aplikacje i narzędzia, dzięki którym usunięte wiadomości znów pojawią się na Twoim telefonie. Jak odzyskać usunięte wiadomości? Odpowiadamy!

Spis treści

Zamów przez telefon

Zanim przystąpisz do działania

Jeśli skasowałeś ważne wiadomości i chciałbyś je odzyskać, to postaraj się do momentu podjęcia odpowiednich działań nie korzystać ze swojego telefonu. Czasami jest to oczywiście niemożliwe, ponieważ o konieczności odzyskania SMS-ów dowiadujemy się już nieco później. Do tego czasu zdążyliśmy już odpisać na dziesiątki wiadomości, wykonać kilka telefonów, napisać maile i udostępnić posty w mediach społecznościowych. Jednak im mniej korzystasz z urządzenia, tym większa szansa na odzyskanie skasowanych wiadomości.

Po drugie musisz być świadomy, że możesz odzyskać usunięte wiadomości, jednak nie zawsze w całości, jak też proces może zakończyć się niepowodzeniem. Zdarza się, że je odczytujemy, ale nie ma możliwości ich ponownego trwałego zapisu. Wpływ na to ma wiele czynników, m.in. czas, jaki upłynął od skasowania wiadomości, model telefonu i system operacyjny, a także sprawność i żywotność urządzenia.

Jak odzyskać usunięte wiadomości w systemie iOS?

iPhone są znane z bardzo ograniczonych możliwości, jeżeli chodzi o wszelkie urządzenia zewnętrzne i działania wykonywane przy pomocy innych sprzętów niż tych marki Apple. Niektórzy nazywają je jednak smartfonami samowystarczalnymi. Czy tak jest też w przypadku utraconych wiadomości, które chcielibyśmy ponownie mieć na swoim telefonie?

Jak odzyskać usunięte wiadomości? Trzeba skorzystać z odpowiedniego oprogramowania. My skupimy się na dwóch: iCloud oraz iTunes. Istnieją też oprogramowania zewnętrzne. W celu odzyskania wiadomości zaloguj się w serwisie iCloud, który umożliwia archiwizację wiadomości. Tam znajduje się opcja „Wiadomości”, po jej wybraniu otrzymasz dostęp do wszystkich swoich treści przychodzących.

Jeżeli chcesz skorzystać z opcji iTunes, musisz podłączyć iPhone do komputera. Wybierasz opcję „Podsumowanie”, a następnie „Otwórz kopię zapasową”. W tym przypadku jednak dochodzi do zastąpienia wszystkich aktualnych danych, które znajdują się teraz w Twoim urządzeniu. Istnieje zatem ryzyko, że wiadomości, które nie zostały skasowane, będą od teraz niedostępne.

727 701 727

Zamów przez telefon

Jak odzyskać usunięte wiadomości w systemie Android?

W tym przypadku skorzystaj z oprogramowania Wondershare Dr.Fone for Android (Android Data Recovery). Oto jak odzyskać usunięte wiadomości, ale również inne pliki, jak np. dokumenty czy kontakty. Wondershare Dr.Fone wykazuje również kompatybilność z systemami Windows i Mac. Oprócz tego wspiera ponad 2000 modeli Android. Jak odzyskać usunięte wiadomości w urządzeniu z systemem operacyjnym Android?

Chcesz poznać naszą ofertę?
Wyślij formularz!

Oddzwonimy i pomożemy ci wybrać najlepszą ofertę!

Musisz pobrać program do odzyskiwania skasowanych wiadomości na swój komputer. Następnie włącz debugowanie USB na swoim urządzeniu. Jak to zrobić, zależy od wersji systemu. Dla Androida 2.3 i wszystkich starszych wersji, wybierz „Ustawienia”, następnie ”Aplikacje”, potem ”Rozwój” i „Debugowanie USB”. Jeżeli korzystasz z Androida 3.0 do 4.1, to wybierz „Ustawienia”, po czym kliknij „Opcje autora” oraz „Debugowanie USB”.

A może masz Android 4.2 lub nowszy? Jeżeli tak, to wybierz „Ustawienia”, potem „O telefon” i kilka razy „Budować liczba”, po czym zobaczysz „Jesteś w trybie dewelopera”, wtedy wróć do „Ustawienia”, wybierz „Opcje autora” oraz „Debugowanie USB”. Teraz podłącz telefon i wybierz „Start” analizy telefonu Android. Teraz możesz już rozpocząć skanowanie, a po jego zakończeniu możesz odzyskać skasowane wiadomości, zdjęcia i wideo oraz kontakty. Masz ich podgląd, ale też możesz wyeksportować je do swojego komputera. W tym celu wybierz opcję „Odzyskać”.

Jak odzyskać usunięte wiadomości w systemie Windows?

Jeśli zastanawiasz się jak odzyskać usunięte wiadomości z telefonu z systemem operacyjnym Windows, spróbuj przywrócić kopię zapasową z okresu przed pozbyciem się ważnych dla Ciebie wiadomości. Będzie to jednak niemożliwe, jeżeli wcześniej nie została wykonana kopia zapasowa. W takim przypadku może się okazać, że jedynym ratunkiem jest wsparcie profesjonalnej firmy, która zajmuje się odzyskiwaniem danych.

Spróbuj jednak wcześniej odzyskać SMS-y przy pomocy jednego z darmowych programów, które znajdziesz w sklepie Google Play. Aby pobrać aplikację potrzebujesz internetu. Sprawdź dostępne oferty na abonament w lajt mobile z internetem mobilnymWśród nich znajdziesz m.in. SMS Backup & Restore, który umożliwia przywrócenie usuniętych SMS-ów na telefon, ale też wyeksportowanie ich do wiadomości e-mail czy np. dysk Google. Inną opcją jest aplikacja Super Backup: SMS & Contacts, która pozwala na przesłanie odzyskanych treści na e-mail, dysk wirtualny, bądź po prostu zapisanie na karcie SD. Odzyskać skasowanie wiadomości można też przy pomocy innych programów, które znajdziesz po wpisaniu w sklepie Google Play hasła „przywracanie SMS-ów i kopia zapasowa”.

Czy już wiesz jak odzyskać usunięte wiadomości? Powodzenia!

 

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto