fbpx

Problemy z internetem w smartfonie? Konfiguracja internetu dla początkujących

Konfiguracja internetu w lajt mobile

W dzisiejszych czasach coraz trudniej żyje się bez dostępu do sieci. Odpowiednia konfiguracja internetu sprawi, że nie będziemy musieli martwić się połączenie ze światem online. Obecnie przez pandemię dzieci uczą się zdalnie, a wielu pracowników zmieniło tryb pracy na home office. Internet w telefonie to już standard, a problemy z połączeniem się do sieci mogą pokrzyżować wiele spraw, dlatego prawidłowe ustawienie internetu będzie tu kluczowa. Mamy możliwość połączenia się z Wi-Fi lub skorzystać z internetu mobilnego. Różnice między tymi dwoma oraz porady związane z konfiguracją internetu znajdziesz w tym artykule.

Spis treści

Zamów przez telefon

727 701 727

Zamów przez telefon

Konfiguracja internetu a połączenie z siecią Wi-Fi

Odpowiednia konfiguracja internetu jest niezwykle ważna, jeżeli chcesz korzystać z internetu w swoim telefonie. Jeżeli łączysz się z Wi-Fi, to konfiguracja internetu nie jest niezbędna do korzystania z sieci. Wi-Fi jednak ma wiele wad, między innymi ma ograniczony zasięg, dlatego jeżeli masz np. duży dom, to w niektórych miejscach możesz mieć problem z dostępnością. Z darmowym Wi-Fi połączysz się zazwyczaj w galeriach handlowych, hotelach czy w restauracjach. Natomiast odpowiednia konfiguracja internetu LTE, czyli internetu mobilnego, który masz w telefonie pozwoli Ci uwolnić się od wszystkich niezabezpieczonych sieci w publicznych miejscach, bo będziesz mógł udostępniać sobie transfer na dowolne urządzenia przenośne. 

LTE łączy się z nadajnikami sieci komórkowych (lajt mobile działa na nadajnikach sieci Plus), dlatego masz go zawsze ze sobą. Możesz połączyć się z siecią kiedy chcesz i gdzie chcesz. Dzięki niemu sprawdzisz autobus, wyślesz znajomym zdjęcia z plaży lub sprawdzisz pogodę.

Automatyczna konfiguracja internetu i usługi MMS

Konfiguracja internetu i usługi MMS w lajt mobile odbywa się automatycznie po aktywacji karty SIM w naszej sieci. Jeśli mimo wszystko próbujesz połączyć się z internetem, ale nadal nie masz połączenia, prawdopodobnie coś poszło nie tak i masz nieskonfigurowany internet w telefonie. Konfiguracja internetu oraz usługi MMS może zostać wykonana przez Ciebie. Są dwa sposoby przez SMS i ręcznie. W lajt mobile SMS-owa konfiguracja internetu polega na wysłaniu darmowego SMS-a pod numer 8090.

Ręczne ustawienie internetu

Sprawdź, jak prosta jest ręczna konfiguracja internetu. W lajt mobile przygotowaliśmy dla Ciebie gotowe instrukcje, które pomogą Ci dokonać konfiguracji. Zależnie od systemu Twojego telefonu, proces konfiguracji może wyglądać inaczej. Więcej szczegółów na temat instrukcji znajdziesz na naszej stronie lajt mobile.

Jeżeli nadal masz problemy z konfiguracją, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, a na pewno znajdziemy rozwiązanie. Z BOK-iem możesz skontaktować się poprzez zalogowanie się do Panelu Klienta, wysłanie wiadomości e-mail na adres info@lajtmobile.pl lub zadzwoń pod numer 727 700 700.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto