Ustawienia MMS – jak odbierać i wysyłać? Instrukcja

Ustawienia MMS – jak odbierać i wysyłać? Instrukcja

Obecnie większość osób posiada smartfony, dlatego wysyłanie MMS-ów jest bardzo powszechne. Chcesz przesłać znajomym zdjęcia z wakacji, jednak pojawia się błąd lub wiadomość multimedialna nie dociera do odbiorcy. Dlaczego tak się dzieje? Może warto sprawdzić ustawienia MMS? Czy można temu zaradzić? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu.

Spis treści

Co to są MMS-y?

MMS to inaczej Multimedia Messaging Service, czyli funkcja w telefonie, dzięki której możemy przesyłać wiadomości multimedialne, m.in. zdjęcia, obrazki, gify czy filmy. Aby odczytać MMS-a wystarczy wejść do skrzynki odbiorczej, czyli tam, gdzie sprawdzasz wiadomości SMS. Otwierasz wiadomość i pojawia Ci się zdjęcie/obrazek.

Dlaczego należy aktywować MMS-y?

Kiedy otwierasz wiadomość, a nic się nie wyświetla, zostajesz odesłany do przeglądarki lub pojawi Ci się komunikat „zawartość jest niedostępna”, to prawdopodobnie masz nieskonfigurowane MMS-y. Konfiguracja MMS-ów jest o tyle uciążliwa, że każdy system operacyjny (czyli Android, iOS, Xiaomi) może mieć inną ścieżkę konfiguracji. Dodatkowo u każdego operatora sieci komórkowej konfiguracja może wyglądać inaczej. Poniżej dowiesz się, jak zmienić dostosować ustawienia MMS w lajt mobile.

Automatyczne ustawienia MMS

Ustawienia MMS, a mianowicie automatyczna konfiguracja jest bardzo prosta. Wystarczy wysłać darmowego SMS-a na numer 8090. W treści wiadomości wpisać „MMS”. Po wysłaniu SMS-a w odpowiedzi zwrotnej otrzymasz kod PIN. Aby aktywować MMS-y wpisz PIN, który otrzymałeś SMS-em i gotowe!

Ustawienia MMS Android - konfiguracja ręczna

Ustawienia MMS, a mianowicie ręczna konfiguracja nie jest skomplikowana. Postępuj według instrukcji, a na pewno sobie z nią poradzisz. Oto film instruktażowy, w którym krok po kroku dowiesz się, jak poprawnie dostosować ustawienia MMS.

Ustawienia iOS- konfiguracja ręczna

Jeśli chodzi o system iOS, również przygotowaliśmy film instruktażowy, który pomoże Ci poprawnie dostosować ustawienia MMS: 

Ustawienia MMS Microsoft/Android (Xiaomi) - konfiguracja ręczna

Posiadasz telefon z systemem Microsoft lub Android (Xiaomi)? Dostosuj odpowiednio ustawienia MMS. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące konfiguracji MMS-ów i: SPRAWDŹ.

MMS-y wciąż nie działają?

Zrobiłeś wszystko według instrukcji, wydaje ci się, że ustawienia MMS są odpowiednie, a MMS-y wciąż nie działają? Przeczytaj artykuł o niedziałających MMS-ach. Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta lajt mobile.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Cenimy twoją prywatność!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Polityka cookies

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto