fbpx

Ustawienia MMS – jak odbierać i wysyłać? Instrukcja

Ustawienia MMS – jak odbierać i wysyłać? Instrukcja

Obecnie większość osób posiada smartfony, dlatego wysyłanie MMS-ów jest bardzo powszechne. Chcesz przesłać znajomym zdjęcia z wakacji, jednak pojawia się błąd lub wiadomość multimedialna nie dociera do odbiorcy. Dlaczego tak się dzieje? Może warto sprawdzić ustawienia MMS? Czy można temu zaradzić? Dowiesz się o tym z poniższego artykułu.

Spis treści

Co to są MMS-y?

MMS to inaczej Multimedia Messaging Service, czyli funkcja w telefonie, dzięki której możemy przesyłać wiadomości multimedialne, m.in. zdjęcia, obrazki, gify czy filmy. Aby odczytać MMS-a wystarczy wejść do skrzynki odbiorczej, czyli tam, gdzie sprawdzasz wiadomości SMS. Otwierasz wiadomość i pojawia Ci się zdjęcie/obrazek.

W niektórych pakietach na abonament od lajt mobile MMS-y są nielimitowane. Sprawdź ofertę naszej sieci i przenieś numer już dzisiaj. Najtańszy abonament na rynku i gwarancja jakości to powody, dla których zaufała już nam rzesza zadowolonych klientów.

Dlaczego należy aktywować MMS-y?

Kiedy otwierasz wiadomość, a nic się nie wyświetla, zostajesz odesłany do przeglądarki lub pojawi Ci się komunikat „zawartość jest niedostępna”, to prawdopodobnie masz nieskonfigurowane MMS-y. Konfiguracja MMS-ów jest o tyle uciążliwa, że każdy system operacyjny (czyli Android, iOS, Xiaomi) może mieć inną ścieżkę konfiguracji. Dodatkowo u każdego operatora sieci komórkowej konfiguracja może wyglądać inaczej. Poniżej dowiesz się, jak zmienić dostosować ustawienia MMS w lajt mobile.

Automatyczne ustawienia MMS

Ustawienia MMS w lajt mobile konfigurują się automatycznie po aktywacji karty SIM. Jeżeli z jakiegoś powodu konfiguracja nie uruchomi się automatycznie, wówczas wystarczy wysłać darmowego SMS-a na numer 8090 o treści „MMS”. Po wysłaniu SMS-a w odpowiedzi zwrotnej otrzymasz kod PIN. Aby aktywować MMS-y wpisz PIN, który otrzymałeś SMS-em i gotowe!

Ustawienia MMS Android - konfiguracja ręczna

Ustawienia MMS, a mianowicie ręczna konfiguracja nie jest skomplikowana. Postępuj według instrukcji, a na pewno sobie z nią poradzisz. 

Ustawienia iOS- konfiguracja ręczna

Jeśli chodzi o system iOS, konfiguracja ręczna jest równie prosta, jak w przypadku Android. Wystarczy zadbać o to, żeby Ustawienia MMS były zgodnie z instrukcją. 

Ustawienia MMS Microsoft/Android (Xiaomi) - konfiguracja ręczna

Posiadasz telefon z systemem Microsoft lub Android (Xiaomi)? Dostosuj odpowiednio ustawienia MMS. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje dotyczące konfiguracji MMS-ów.

MMS-y wciąż nie działają?

Zrobiłeś wszystko według instrukcji, wydaje ci się, że ustawienia MMS są odpowiednie, a MMS-y wciąż nie działają? Przeczytaj artykuł o niedziałających MMS-ach. Jeżeli to nie pomoże, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta lajt mobile.

UDOSTĘPNIJ
TWEETUJ

Pozostałe artykuły

Zadzwoń do Konsultanta Biznesowego: 727727187

Dokup pakiet

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mi magna sed ultrices aliquam, hendrerit tellus mattis.

tutaj formularz

Doładuj konto